Автор Тема: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit  (Прочитано 218947 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #30 на: Јануари 22, 2011, 04:25:57 am »

Скоро сите нови модели одат со ложи гуми ..ама јапанските модели па се сите со никакви гуми..И хондата возе некој бриџстоне за никаде..поготово за седанот лафам....маздата исто така....во продажба ги нема никаде....иначе за европски пазар Лансерите одат со Јокохама........

Ne sum siguren, no mislam deka gledav nekoi KIA modeli so fabricki Michelin. Inaku francuzite so sto odat fabricki ?
Некои Мазди кај нас идат со тие Данлоп, некои со Јокохама...
Киа колку што знам, најчесто одат со некои корејски (Ханкоок, Кумхо или нешто такво). Не сум знаел за моментот со Мишелин...
Од Французите, колку што имам приметено, Пежо иде со Мишелин, а Рено најчесто иде со Континентал. Ситроен, не знам...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #31 на: Јануари 22, 2011, 12:41:19 pm »

Скоро сите нови модели одат со ложи гуми ..ама јапанските модели па се сите со никакви гуми..И хондата возе некој бриџстоне за никаде..поготово за седанот лафам....маздата исто така....во продажба ги нема никаде....иначе за европски пазар Лансерите одат со Јокохама........

Ne sum siguren, no mislam deka gledav nekoi KIA modeli so fabricki Michelin. Inaku francuzite so sto odat fabricki ?
Некои Мазди кај нас идат со тие Данлоп, некои со Јокохама...
Киа колку што знам, најчесто одат со некои корејски (Ханкоок, Кумхо или нешто такво). Не сум знаел за моментот со Мишелин...
Од Французите, колку што имам приметено, Пежо иде со Мишелин, а Рено најчесто иде со Континентал. Ситроен, не знам...

Vo TX nivo na oprema zaedno so alu.
Inaku ispaga deka poveketo imaat dobri fabricki gumi. Proizvoditeli i/ili dileri koi lovat vo matno sekogas imalo i ke ima, osobeno vo drzavicki kako nasata.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #32 на: Јануари 22, 2011, 21:00:47 pm »

Скоро сите нови модели одат со ложи гуми ..ама јапанските модели па се сите со никакви гуми..И хондата возе некој бриџстоне за никаде..поготово за седанот лафам....маздата исто така....во продажба ги нема никаде....иначе за европски пазар Лансерите одат со Јокохама........

Ne sum siguren, no mislam deka gledav nekoi KIA modeli so fabricki Michelin. Inaku francuzite so sto odat fabricki ?
Некои Мазди кај нас идат со тие Данлоп, некои со Јокохама...
Киа колку што знам, најчесто одат со некои корејски (Ханкоок, Кумхо или нешто такво). Не сум знаел за моментот со Мишелин...
Од Французите, колку што имам приметено, Пежо иде со Мишелин, а Рено најчесто иде со Континентал. Ситроен, не знам...

Vo TX nivo na oprema zaedno so alu.
Inaku ispaga deka poveketo imaat dobri fabricki gumi. Proizvoditeli i/ili dileri koi lovat vo matno sekogas imalo i ke ima, osobeno vo drzavicki kako nasata.

Респект за Киа... Стварно не знаев за гумите...
За другиве, у глобала не знам кој со какви иде... Знам дека VW ги сменија Firestone со Hankook... Што на почетокот ми беше малце чудно, ама па од друга страна, корејциве почнаа да праат гуми, а не хулахоп обрачи, па беше само прашање на време за самиот напредок.

Мислам SEAT дека иде фабрички со Bridgestone... Дури мислам и дека стално идел, колку што се сеќавам. Ај ако знае некој, дали во погорните нивоа на опрема, Лансер (со 17ки или 18ки) иде со Dunlop или нешто друго? Мислам дека иде со Yokohama, ама не сум сигурен... Самбади? Енибади? Некаков поим?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5052
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #33 на: Јануари 22, 2011, 23:32:53 pm »
Kaj nas vidoveden na bitolski tablici bese 1.8 i imase Yokohama, a isto i nadvor od MKD kaj sto sum idel SAD sekade se Yokohama.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Sarach

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 699
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #34 на: Февруари 08, 2011, 16:06:37 pm »
Kaj mene imase Yokohama 215/45/18'' super gumi, no sega kako gi smenav bandazive rebase posiroki i stadov 225/40/18'', a tie OEM bandazi so se Yokohama gumi gi montirav vo Accordot....

DayWalker

 • Гостин
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #35 на: Февруари 26, 2011, 20:20:43 pm »
Dende друже како е? :) лансерчето ти е одлично, само ме интересира што направи со бандажите? ќе ги фарбаш ќе правиш нешто такво или веќе направи?

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #36 на: Февруари 26, 2011, 20:25:37 pm »
kade stavi klima folii i kolku cinat

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5052
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #37 на: Февруари 26, 2011, 20:34:55 pm »
Dende друже како е? :) лансерчето ти е одлично, само ме интересира што направи со бандажите? ќе ги фарбаш ќе правиш нешто такво или веќе направи?
Planiram da si kupam 17ki koga ke idam za Turcija, tamu mi e najisplatlivo zasto moze da se plati direktno vo dolari a originalnite ili ke gi dadam tamu ili ke si gi vratam za zimski gumi da gi imam.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5052
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #38 на: Февруари 26, 2011, 20:36:59 pm »
kade stavi klima folii i kolku cinat

U dog security gi napraviv, mislam cinese okolu 94 evra, oni se prisutni na forumot kontaktiraj ke te informira za cena za tvoeto vozilo.
Top usluga i montazata e extra nema nigde meurce.

Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #39 на: Февруари 26, 2011, 21:33:32 pm »

Скоро сите нови модели одат со ложи гуми ..ама јапанските модели па се сите со никакви гуми..И хондата возе некој бриџстоне за никаде..поготово за седанот лафам....маздата исто така....во продажба ги нема никаде....иначе за европски пазар Лансерите одат со Јокохама........

Ne sum siguren, no mislam deka gledav nekoi KIA modeli so fabricki Michelin. Inaku francuzite so sto odat fabricki ?
Некои Мазди кај нас идат со тие Данлоп, некои со Јокохама...
Киа колку што знам, најчесто одат со некои корејски (Ханкоок, Кумхо или нешто такво). Не сум знаел за моментот со Мишелин...
Од Французите, колку што имам приметено, Пежо иде со Мишелин, а Рено најчесто иде со Континентал. Ситроен, не знам...

Цитроенот кај мене беше со Michelin Energy гуми.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5052
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #40 на: Март 17, 2011, 18:00:41 pm »
Se blizi denot koga se vrakam doma a so toa i denot koga mojot milenik ke dobie novi obuvki.
Vo moj potesen izbor se slednive;
Sto mislite....cekam komentari.... O.Z. Ultraleggera
Offset: 48mm
 
Backspacing: 6.41"
 Bolt Pattern: 5-114
Rec. Tire Size:215/50-17
Weight: 17.6lbs
O.Z. Wave
Offset: 48mm
 
Backspacing: 6.14"
 Bolt Pattern: 5-114
Rec. Tire Size:215/50-17
Weight: 22.4lbs.

O.Z. Lounge 10
Offset: 45mm
 
Backspacing: 5.82"
 Bolt Pattern: 5-114
Rec. Tire Size:205/60-16
Weight: 20.4lbs.


Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49191
 • Махер
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #41 на: Март 17, 2011, 18:12:22 pm »
Исклучиво првите. А не сакаш хромирани или сиви? Да не ја умртват колата премногу ако се црни.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #42 на: Март 17, 2011, 18:15:20 pm »
Ултралегера. Крај.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5052
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #43 на: Март 17, 2011, 18:33:58 pm »
Исклучиво првите. А не сакаш хромирани или сиви? Да не ја умртват колата премногу ако се црни.
Vtorite imaat nesto sivo na niv. Jes da se u Alfa stil ali mislam epten dobro ke stojan na Lancerot.
Prvite se pak najlesni i bi trebalo najmalku da vlijaat na performansi.

hromiran bi bile dobri, ete gledas jas taa opcija totalno ja iskluciv.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49191
 • Махер
Одг: Mitsubishi Lancer 1.5 Invite + Body Kit
« Одговори #44 на: Март 17, 2011, 18:44:33 pm »
Абе јас несакам црни бандажи генерално, а ти реков зашто имаш хромирани детаљи на колата од напред во маската и од страна под прозорите и од позади знакчето и лајсната и таман ќе си легнат. Секако дека шепите за кочницата треба да ги офарбаш црвени и крај.

Другите не ми се свиѓаат, кич ми се. Инаку еден до два инча поголеми би биле таман со китот што го имаш.
« Последно менување: Март 17, 2011, 18:46:47 pm Deni »