Автор Тема: СЕТ ЛАМЕЛА, КОРПА И ДРУГ ЛАГЕР ЗАЕДНО СО ЗАМАЕЦ ЗА GOLF 1.9 TDI 131 PS  (Прочитано 5022 пати)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Момци,

Дојде време да ги заменам погоре споменатите артикли. Молам за ваша помош околу набавка на истите- важно да се квалитетни, да се со коректна цена и места каде треба да побарам.

Благодарам однапред.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29522
    • CARclub.mk
Кај нас било каде и да ги бараш, ќе те коштаат весело. Оди во Солун, ќе ги добиеш за многу, многу подобра цена него тука. Праиме муабет за разлика во цена од 50%.

И не се вика Друг лагер, него друк лагер. Друже ка'птане. :)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Еееееееј ме фати :):):)...друк лагер секако, обично не правам вакви утки при пишување али денеска малце не ми се послушни овие на работа и не можам посконцентрирано да се посветам на случувањата овде. Zero брат, мењај "Г"- то со "K" срам ме фаќа.



Значи, Солун 50% мање,а ?

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Тука во Скопје, се наогаат... Низ Чаир имаш колку сакаш... А сугурен сум, дека не се многу скапи... цел сет, но со каков квалитет....

Правам споредба, јас кај мене пред 2-3 месеци мењав ламела потисна и друк лагер на Свифт 1.3 ГТИ и тоа земав од максима, за прва уградња... цел сет... 5500 ми го дадоа :)

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Низ Чаир има продавница бенфико сигурно имаат....
Чуваат делови за волксваген,ауди,шкода сеат и тн
И не се скапи со цените
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Зеро затварај ова, стаив :)