Автор Тема: Подножје за осигурач  (Прочитано 4448 пати)

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4903
Подножје за осигурач
« на: 14 Јуни 2011, 21:40:32 pm »
Дали некој знае каде во Скопјево може да најдам подножје за овие убодниве осигурачи или како и да се викаат(на поновиве коли што се осигурачите)?

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #1 на: 14 Јуни 2011, 22:04:56 pm »
Мислам дека има во Логинг горе во беверли хилс...
А каде сакаш да го вградиш? Сакаш поедноставно решение?
Наместо да купуваш лежиште, дома сигурно имаш папучици, онакви електричарски...Единствена работа е што тоа не е изолирано, па и затоа те прашувам за каква цел ке го користиш осигурачот...Инаку контактот е подобар одколку лежиште да го купиш...Само убаво да си го излоираш...Има начин ;)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54918
  • Махер
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #2 на: 14 Јуни 2011, 22:12:09 pm »
Мислам дека има во Логинг горе во беверли хилс...
А каде сакаш да го вградиш? Сакаш поедноставно решение?
Наместо да купуваш лежиште, дома сигурно имаш папучици, онакви електричарски...Единствена работа е што тоа не е изолирано, па и затоа те прашувам за каква цел ке го користиш осигурачот...Инаку контактот е подобар одколку лежиште да го купиш...Само убаво да си го излоираш...Има начин ;)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Електричарски папучици:

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4903
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #3 на: 14 Јуни 2011, 22:15:59 pm »
ХЕХЕ Чик куманово која легендарна папуча...
Па во југцето имам извлечено директно од напред струја од акумулатор за радиото, и сега ми е преку осигурач(во едни кукишта што се ставаа дополнително) ама веќе заникаде е куќиштето и сакам да сменам да биде ко што треба. Може и вака ко што викаш со папучи, ќе ја ставам папучата во оние цревцата што се собираат на топлина

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #4 на: 14 Јуни 2011, 22:22:25 pm »
Тие цревцата се термособирни црева...Така се викаат...Инаку по мене многу подобар контакт има папучицава...За мене во кола вака ги имам монтирано осигурачите...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1676
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #5 на: 14 Јуни 2011, 22:58:30 pm »
на пазар има .. 

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #6 на: 16 Јуни 2011, 14:59:03 pm »
Дали некој знае каде во Скопјево може да најдам подножје за овие убодниве осигурачи или како и да се викаат(на поновиве коли што се осигурачите)?

Никола јас имам профи подножја, ке ти подарам... не е проблем, само да знаеш... дека секое подножје е за по еден осигурач.

Отсутен The Boy Next Door

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 491
  • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #7 на: 16 Јуни 2011, 17:21:22 pm »
Дали некој знае каде во Скопјево може да најдам подножје за овие убодниве осигурачи или како и да се викаат(на поновиве коли што се осигурачите)?

Никола јас имам профи подножја, ке ти подарам... не е проблем, само да знаеш... дека секое подножје е за по еден осигурач.

Што ти се вика прав другар.......РИКИ (ХУМАНИОТ) РУЛЗ.... ;D ;D ;D
Не возам брзо, ниско летам.

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4903
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #8 на: 16 Јуни 2011, 17:36:13 pm »
Дали некој знае каде во Скопјево може да најдам подножје за овие убодниве осигурачи или како и да се викаат(на поновиве коли што се осигурачите)?

Никола јас имам профи подножја, ке ти подарам... не е проблем, само да знаеш... дека секое подножје е за по еден осигурач.
Фала Рики :)..НЕго има ли кај нас некаде да се купат?

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #9 на: 16 Јуни 2011, 20:23:38 pm »
Ти кажав, Логинг...Или БТ електроника, или БДС електроника...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #10 на: 17 Јуни 2011, 01:22:09 am »
Имаш и на зелен пазар, имаш секаде, во хубо... али види во логин, земи квалитетни да не ти се запали колата од чкарт роба...

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #11 на: 17 Јуни 2011, 09:30:43 am »
Имаш и на зелен пазар, имаш секаде, во хубо... али види во логин, земи квалитетни да не ти се запали колата од чкарт роба...

A бееееее....На пазар се знае што се купува...Патлуџан, пипер, компир, зељка, карфиољ, праски, цреши и тако даље...
И после се палеле...И апарат за пожар има на зелен пазар :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Подножје за осигурач
« Одговори #12 на: 17 Јуни 2011, 10:41:18 am »
Имаш и на зелен пазар, имаш секаде, во хубо... али види во логин, земи квалитетни да не ти се запали колата од чкарт роба...

A бееееее....На пазар се знае што се купува...Патлуџан, пипер, компир, зељка, карфиољ, праски, цреши и тако даље...
И после се палеле...И апарат за пожар има на зелен пазар :)


Тоа е од најефтина и несигурна комбинација до логин најскапа и најквалитетна комбинација