Автор Тема: Мобилни Оператори  (Прочитано 271933 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5481
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #315 на: 27 Септември 2013, 17:42:35 pm »
ima li nekoj poupaten od mene dami objasni sto e kako e ???
novava reklama na t-mobile play 599 pretplata vika neogranicen internet a dole vo grafa dava samo 1gb ??
ova e marketinski trik ili stvarno e neogranicen netot bidejki 1gb net e samo za 1 nedela cepkanje po net i nazdravje posle ke dremes 15 min. dati se otvori stranica nekoja

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2929
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #316 на: 27 Септември 2013, 17:53:02 pm »
1гб е сосема доволно за цел месец ако отвораш страни, форум, фб и сл. Ако гледаш нонстоп клипчиња можно е да не ти издржи цел месец.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5481
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #317 на: 27 Септември 2013, 19:37:41 pm »
abe ja imam 500mb net i koga odam nokjna smena od 19 do 07  od tie 12 saata moze  skoro 3 saati dasum na net  ako ne i povekje taka da toj net za 3 smeni mi ide odma se trosi taka da racunam ovoj 1gb ke mi ide za edna nedela..ako vekje reklamiras neogranicen net neka bide taka a ne 1gb da stavis..
ima li nekoj nekoja informacija kade i na koja tarifa do kaj 600 denari mesecno moze dase naceka  neogranicen net ili barem 3gb da ima  sto e donekade solidno i bi mi zavrsilo rabota

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #318 на: 27 Септември 2013, 20:29:25 pm »
Влатче, од оне селекторот без телефон
Избравте:
Минути кон ONE мрежа   1000 мин.
Минути кон сите мрежи   200 мин.
SMS пораки   
Интернет   3 GB
Минути кон странство   

Вкупна месечна претплата   447 ден.

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #319 на: 27 Септември 2013, 20:38:29 pm »
ima li nekoj poupaten od mene dami objasni sto e kako e ???
novava reklama na t-mobile play 599 pretplata vika neogranicen internet a dole vo grafa dava samo 1gb ??
ova e marketinski trik ili stvarno e neogranicen netot bidejki 1gb net e samo za 1 nedela cepkanje po net i nazdravje posle ke dremes 15 min. dati se otvori stranica nekoja

1 ГБ е , само што по надминувањето на тој 1ГБ, направениот трансфер, не се доплаќа до крајот на месецот, само со намалена брзина (која реално и не се осеќа дека е намалена, за секојдневни работи). Така да НЕОГРАНИЧЕН е секако. :)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5481
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #320 на: 27 Септември 2013, 22:05:10 pm »
ima li nekoj poupaten od mene dami objasni sto e kako e ???
novava reklama na t-mobile play 599 pretplata vika neogranicen internet a dole vo grafa dava samo 1gb ??
ova e marketinski trik ili stvarno e neogranicen netot bidejki 1gb net e samo za 1 nedela cepkanje po net i nazdravje posle ke dremes 15 min. dati se otvori stranica nekoja

1 ГБ е , само што по надминувањето на тој 1ГБ, направениот трансфер, не се доплаќа до крајот на месецот, само со намалена брзина (која реално и не се осеќа дека е намалена, за секојдневни работи). Така да НЕОГРАНИЧЕН е секако. :)
aauuu kako bre ne se osekja  ako koristis internet samo za vremenska prognoza..
koga ke padne brzinata otvaras  fb i cekas 2 min. da ti gi otvori slikite a za you tube dane praime moabet eden klip od 4 min. ke go gledas 10 min. cekajki dase napuni i ke koci stalno

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5481
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #321 на: 27 Септември 2013, 22:06:07 pm »
Влатче, од оне селекторот без телефон
Избравте:
Минути кон ONE мрежа   1000 мин.
Минути кон сите мрежи   200 мин.
SMS пораки   
Интернет   3 GB
Минути кон странство   

Вкупна месечна претплата   447 ден.
kako si zadovolen od  one ??? ja sum cel zivot na mobimak pa neznam drugive voopsto kako se

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #322 на: 27 Септември 2013, 22:14:33 pm »
ima li nekoj poupaten od mene dami objasni sto e kako e ???
novava reklama na t-mobile play 599 pretplata vika neogranicen internet a dole vo grafa dava samo 1gb ??
ova e marketinski trik ili stvarno e neogranicen netot bidejki 1gb net e samo za 1 nedela cepkanje po net i nazdravje posle ke dremes 15 min. dati se otvori stranica nekoja

1 ГБ е , само што по надминувањето на тој 1ГБ, направениот трансфер, не се доплаќа до крајот на месецот, само со намалена брзина (која реално и не се осеќа дека е намалена, за секојдневни работи). Така да НЕОГРАНИЧЕН е секако. :)
aauuu kako bre ne se osekja  ako koristis internet samo za vremenska prognoza..
koga ke padne brzinata otvaras  fb i cekas 2 min. da ti gi otvori slikite a za you tube dane praime moabet eden klip od 4 min. ke go gledas 10 min. cekajki dase napuni i ke koci stalno

Епа сеа, за ЈТ не е, ама за фејс, мејл, време, итн итн секако дека врши одлична работа. :)


Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4975
  • Пиши лаже
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #324 на: 30 Септември 2013, 18:25:10 pm »
Па нека праќаат пораки они. :D Инаку и на двајца другари им зема кредит само што им пристигна пораката.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #325 на: 30 Септември 2013, 18:32:34 pm »
Ја не праќав ништо, еве сега проверив не ме репнале  ;D

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2772
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #326 на: 30 Септември 2013, 18:37:35 pm »
Точно е, прво ти стига порака дека бесплатно учествуваш во некоја наградна игра само врати на пораката и ако вратиш ти стига порака дека секој нареден ден ке ти наплаќаат 35 денари (ама тој ден е бесплатен) и не ти кажува дали и како да го исклучиш. Фино-лепо се јавуваш кај оператор и тогаш ти кажуваат дека мораш да пратиш порака стоп за да те искључат. Мислам дека за ова треба да ги казнат. И тоа дебело да ги казнат.

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4975
  • Пиши лаже
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #327 на: 30 Септември 2013, 18:50:45 pm »
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7062
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #328 на: 30 Септември 2013, 19:42:19 pm »
Точно е, прво ти стига порака дека бесплатно учествуваш во некоја наградна игра само врати на пораката и ако вратиш ти стига порака дека секој нареден ден ке ти наплаќаат 35 денари (ама тој ден е бесплатен) и не ти кажува дали и како да го исклучиш. Фино-лепо се јавуваш кај оператор и тогаш ти кажуваат дека мораш да пратиш порака стоп за да те искључат. Мислам дека за ова треба да ги казнат. И тоа дебело да ги казнат.

Значи, НЕ е точно...
Кога ми ја испратија првата порака, дали сакаш БЕСПЛАТНО да учествуваш во наградната игра, вратив со ДА или што и да требаше да се врати за да влезеш во играта...
Сега, секој ден ми праќаат пораки, со прашања, арно ама, не враќам на прашањата, т.е не одговарам на истите...

Досега ми немаат ни денар симнато од сметка, пред 2 минути ја проверив...

Ова од твитеров се исфрустрирани фаци, кои не ја прочитале пораката која сигурно им стигнала, дека првиот ден им е бесплатен, а потоа за секое одговарање на прашање си зима 35 денари, па сега пробуваат да креираат негативен публицитет околу сето ова...

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2772
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #329 на: 30 Септември 2013, 21:13:41 pm »
Точно е, прво ти стига порака дека бесплатно учествуваш во некоја наградна игра само врати на пораката и ако вратиш ти стига порака дека секој нареден ден ке ти наплаќаат 35 денари (ама тој ден е бесплатен) и не ти кажува дали и како да го исклучиш. Фино-лепо се јавуваш кај оператор и тогаш ти кажуваат дека мораш да пратиш порака стоп за да те искључат. Мислам дека за ова треба да ги казнат. И тоа дебело да ги казнат.

Значи, НЕ е точно...
Кога ми ја испратија првата порака, дали сакаш БЕСПЛАТНО да учествуваш во наградната игра, вратив со ДА или што и да требаше да се врати за да влезеш во играта...
Сега, секој ден ми праќаат пораки, со прашања, арно ама, не враќам на прашањата, т.е не одговарам на истите...

Досега ми немаат ни денар симнато од сметка, пред 2 минути ја проверив...

Ова од твитеров се исфрустрирани фаци, кои не ја прочитале пораката која сигурно им стигнала, дека првиот ден им е бесплатен, а потоа за секое одговарање на прашање си зима 35 денари, па сега пробуваат да креираат негативен публицитет околу сето ова...

Е точно е! :D Еве ги пораките...



На ова ја одговарам со ДА чисто од радозналост и си викаш ем ништо не кошта дури и за радознали и они ми враќаат:







На оваа порака јасно пишува дека после 3 дена почнува наплата од 35 денари ДНЕВНА ПРЕТПЛАТА!!! Значи не се наплаќа по порака се наплаќа по ден, па ти дали си праќал или не сеедно...
И прибидејки прашањата ми се видоа тешки (и покрај тоа што смс-ите се бесплатни)


...си се јавив во контакт центер и ми рекоа да пратам порака СТОП на истиот број. Јас само прашав зашто во ниедна порака не пишува како може да се прекине играта туку мора да се јавувам, девојчето од другата страна на линијата ми рече: Епа нема, еве цел ден се јавуваат... и така си се откажав



Еве како доказ (девојка ми исто пратила ДА, али ништо понатака) дека наплаќаат секој ден по 35 денари т.е. ~30 ден плус ДДВ. Само незнам зашто на 23ти нема, ваљда заглавил системот нешто.




Е кај тука лажам јас???

П.С. Подоброо јави се и откажи ја играта, мислам дека не ги даваа овие во сумата за тековен месец, само на крај на сметка. Или провери си ја септемвриската...
« Последно менување: 30 Септември 2013, 21:33:49 pm zeroSignal »