Автор Тема: Windows Phone  (Прочитано 73602 пати)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #60 на: 22 Март 2013, 15:07:55 pm »
И мојата доверба кон HTC отиде јабана. Сепак не е ефтин телефон за вакви глупости да гледам толку рано. Бесен сум и тотално ми е скршен ќејфот од телефонов. Ќе го средам козметички и ќе оди на оглас  >:(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #61 на: 22 Март 2013, 15:29:10 pm »
де бе? ја уште од прв ден у футрола го носам...

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #62 на: 22 Март 2013, 15:30:53 pm »
Паметно. Каква футрола имаш и од каде?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #63 на: 22 Март 2013, 15:40:04 pm »
Ми ја купи девојка ми за роденден... најобична,  "демек кожна" со меко перниче внатре...

ја ич не би футрола, ама морам... таква ми е работата. не дај боже нешто, па срце ќе ме боли... вака сум по раат...

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3843
Одг: Windows Phone
« Одговори #64 на: 22 Март 2013, 19:20:13 pm »
Со ХТЦ-ата барем јас што ум ги имал искуството е дека се „нежни“, па кај мене не траеа многу во добра форма, освен можеби HD2. Барај силиконска „скин“ варијанта секако помага околу стандардните абења на ќошиња+испади од рука.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #65 на: 22 Март 2013, 20:59:22 pm »
ја бев задоволен од Desire-от... класниот беше прв газда, јас втор... немаше никакви посериозни оштетувања на надворешноста... за овој е уште рано да зборам...

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #66 на: 24 Март 2013, 13:39:03 pm »
Излезе Update на windows phone-ov.
Брз трик за update, бидејќи сигурно немате доволно меморија. Имено, апдејтот бара околу 480MB слободни, а тешко дека остануваат по инсталација на неколку ситни апликациички, па следново ми изгледа како рационално решение (ја почнав со бришење на апликации, ама сфатив дека сум се заебал):

1. Бекап на телефонот у клауд.
2. Ресет на телефонот на фактори дифолтс.
3. Апдејт.
4. Рестор на телефонот.

Не сум го пробал триков, ама по се` изгледа ќе морам (следниот пат, ако не и сега).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Windows Phone
« Одговори #67 на: 24 Март 2013, 13:44:03 pm »
Патетики... Зошто да нема 480мега слободно!? Колку килобајти меморија има?

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #68 на: 24 Март 2013, 13:47:05 pm »
Телефонот има 4g интерна меморија. За жал, не дозволува инсталирање на апликации на SD. Исто така, голем дел од дата кеш се чува баш на оваа меморија. од старт, чист телефон со 4G меморија има зафатено повеќе од 3,2 GB!!!

други модели имаат повеќе интерна меморија, да имаше барем 8G, ќе беше сосема употребливо. Ама вака... ќумур..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #69 на: 24 Март 2013, 14:20:49 pm »
да да... моментов со меморија малце ЈЕ*Е! :)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #70 на: 24 Март 2013, 14:25:07 pm »
уствари, сега го ресетирав, 1,4 GB ти остануваат празни при чист телефон, ама многу брзо стигаш до мала количина. Новиов апдејт пробувам да го направам по упатството горе што го пишав, ќе видиме кај ќе се заебам у чекорите :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #71 на: 24 Март 2013, 14:36:32 pm »
па после, пиши шо и како...

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #72 на: 24 Март 2013, 14:56:42 pm »
Ах, Грешка во чекор беше што после ресет го закачив на дата нет, па ми побара рестор од бекап, а јас му кажав, „заеби“. па го апдејутвав, и по рестартот, не ми побара повторо рестор. Секако, не е некоја голема трагедија, пошто се` е у клаудот, па тука си е.

Едит:Аха, еве сега прави „мигрејтинг јуар дата“ после 2 рестарти (и подесување на лајв акаунтот).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #73 на: 25 Март 2013, 23:38:40 pm »
убаво е да се знае ова, за понатаму...

не ми текна уопште кога праев апдејт на мојот...

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #74 на: 26 Април 2013, 03:13:15 am »
За мојот 8s си купив :



Искрена препорака. Инаку го купив од баци кој улета у кафана и одма ми кажа „имам маска за твојот телефон“. со ценкање 250 денари. На беј може поефтино ќе поминев за 50-тина денари, ама овој ми улета на рука доста згодоно. Ем одма пробуваш пред да купиш :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.