Автор Тема: Во потрага по компактен СУВ  (Прочитано 59044 пати)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Во потрага по компактен СУВ
« Одговори #405 на: 04 Јануари 2014, 19:17:15 pm »
@Роци таман работа дека не ја бива..ме свати погрешно..

Инаку Дени тоа ќе да е :) не ми текна..знам одаааамна ја имаш постирано и баш си реков супер аутце ке си се усреќи некој, а дугачко време веќе стои.. :)

А и зашто да земеш кола со само 12.000 км, кога можеш бмв со 199.000(и уште минимум толку вратени) Греота за колава...

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Во потрага по компактен СУВ
« Одговори #406 на: 04 Јануари 2014, 20:08:12 pm »
Ne ne ne te svativ tebe pogresno, samo mn mi e glupo ima luge na forumov ( da ne nabrojuvam sega koj se ), a i vo realnosta koga se raboti za vozilo sto e stoeno podolg period  na oglas odma davaat komentari od tipot:
-Ne go biva, stoj na oglas 1 godina;
-Go znam ne se prodava, ne cini;
-Stoj 1 godina ako bilo arno ke se prodadelo;
-Slicni drugi glupi komentari!
Me interesira zs na nikoj ne mu teknalo da napise komentar od tipot na:
-Ne se prodalo oti moze gazdata si baral realna cena i si go cenel voziloto, ne go smetal za krs od uvoz so 300 000+km;
-Ne se prodalo oti gazdata moze ne bil azuren i ne go obnovuval oglasot redovno;
-Ne se prodalo od x drugi pricni, a ne oti necinelo;
Nemoj nekoj da me svati pogresno, ne sum pogoden od mubaetov, ja vo princip imam ( barem do sega ) lesna raka so prodazbata mi odelo, se so sum resil da prodadam, sum prodaval za relativno brzo vreme, ali nikogas ne se znae.
Eve na primer ke kazam za bmwto na Nino! Go znam koliceto ( staklo kolice, zacuvano ) gazdata go imase staveno na oglas uste vo fevruari, i ne bese mnogu zainteresiran za prodazba/ne bese azuren, i Nino go kupi tek posle 6 meseci mislam, a si zema koska kolice, i ete so ima vrska oti stoelo na oglas tolku vreme ;D ;D

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: Re: Одг: Во потрага по компактен СУВ
« Одговори #407 на: 04 Јануари 2014, 20:25:58 pm »
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=248124
Повели.

uste pred da go otvoram linot znaev deka e foresterot! jas imam ist, prasaj so te interesira