Гласање

Која марка на акумулатори се најдобри според вас?

Exide
134 (41.9%)
Black Horse
32 (10%)
Vesna
22 (6.9%)
Topla
62 (19.4%)
било кој...
70 (21.9%)

Вкупно гласови: 319

Автор Тема: Предлог за акумулатор  (Прочитано 658248 пати)

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1287
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #735 на: 19 Август 2015, 20:38:22 pm »
Не сум знаел дека носите Excide полначи. На сајтот колку видов немате информација.
Овие, ctek полначиве се одлични, дигаат акумулатори од мртви :)
Потврдени се од Ауди дека можат да полнат и со неизвадени клеми, да не сметаат на другата електроника во колата. Впрочем 2 модела ги продава Ауди како нивни.
Имаат и додатно џекче кое може да си стои на возилото, кое се приклучува за систем - одржување.

Зоки Лиса, се помалку се занимава со увоз на билошто, свртен е на сервис, и колку знам, повеќе не ги носи. Ако успееш да понудиш германска цена од овие, миелам дека ке се продаваат одлично, иако секако дека ке бидат поскапи од другите.
Не дека ке има незнам каква продажба, во нашиов сиромашен пазар, ама убаво е да се надополни програмата, квалитетен акумулатор, со квалитетен полнач.


Отсутен andzelo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 155
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #736 на: 20 Август 2015, 12:56:38 pm »
Не сум знаел дека носите Excide полначи. На сајтот колку видов немате информација.
Овие, ctek полначиве се одлични, дигаат акумулатори од мртви :)
Потврдени се од Ауди дека можат да полнат и со неизвадени клеми, да не сметаат на другата електроника во колата. Впрочем 2 модела ги продава Ауди како нивни.
Имаат и додатно џекче кое може да си стои на возилото, кое се приклучува за систем - одржување.

Зоки Лиса, се помалку се занимава со увоз на билошто, свртен е на сервис, и колку знам, повеќе не ги носи. Ако успееш да понудиш германска цена од овие, миелам дека ке се продаваат одлично, иако секако дека ке бидат поскапи од другите.
Не дека ке има незнам каква продажба, во нашиов сиромашен пазар, ама убаво е да се надополни програмата, квалитетен акумулатор, со квалитетен полнач.



Eve eden link da se vidi na kratko sto imame kako Moto program i moto oprema koja pomaga i zasteduva barem 1 akumulator na 2,3 godini.
Vo septemvri ke gi imame vo ponuda i polnacite i testeri i free replacement programata za site akumulatori(Moto, Avto, Komercijalni, Marine, Ups....) i vo Makedonija.

http://www.inmoto.it/2015/03/30/exide-technologies-soluzioni-per-carica-perfetta/

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5257
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #737 на: 20 Август 2015, 17:04:06 pm »
Jas ke napravam napori za do pocetok na zimo da obezbedime solidna ponuda na Aku isntrumenti (Polnaci, Testeri, odrzuvaci, starteri....) i navreme ke izvestam tuka, ili ke napraime Grupa specijalno povrzano so niv, sekako ako ima interes.

Pozdrav !

Јас сум заинтересиран, за некој ентри-левел основен модел на полнач. Секако пренеси понуда овде. :)

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1287
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #738 на: 20 Август 2015, 22:16:05 pm »
Јас за полначи правев муабет, незнам каде ме разбра за мото акумулатори. Знам дека имате мото акумулатори.
Јас веќе купив ctek полнач а намената е и за мотори и за коли.
Ривјуата по нет за полначиве се одлични. Башка 3 акумулатори отпишани еве ги возат, после полење со него.

Еве и Van прашува, какви полначи на Excide држите на залиха ?  

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5257
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #739 на: 20 Август 2015, 22:18:50 pm »
@yarre
ctek-от колку кошта, и ако не ти е проблем напиши кој модел е?

Отсутен andzelo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 155
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #740 на: 21 Август 2015, 09:54:47 am »
Јас за полначи правев муабет, незнам каде ме разбра за мото акумулатори. Знам дека имате мото акумулатори.
Јас веќе купив ctek полнач а намената е и за мотори и за коли.
Ривјуата по нет за полначиве се одлични. Башка 3 акумулатори отпишани еве ги возат, после полење со него.

Еве и Van прашува, какви полначи на Excide држите на залиха ? 

Greska sum napravil so linkot vcera u brzanje, eve no ceni seuste nemame, od 1vi septemvri.

http://www.exide.nu/wp-content/plugins/pdfjs-viewer-shortcode/web/viewer.php?file=http://www.exide.nu/wp-content/uploads/Exide_Folder_laddare_Eng_2013_rev1.pdf&download=true&print=true&openfile=false

Od 1vi septemvri ke ima objaveno ponuda i tuka na Carclub na Testeri, polnaci i citaci na kodovi(pri instalacija vo kodirani vozila).

Inaku nie gi koristime ovie testeri i polnaci od 2010 god. i sme prezadovolni(iako retko ima Exide problemi so akumulatori) sme vratile mnogu stari akumulatori vo zivot.

Cenite ke gledame da bidat sto e mozno poblisku do Makedonski standart.

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1287
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #741 на: 21 Август 2015, 11:16:58 am »
@yarre
ctek-от колку кошта, и ако не ти е проблем напиши кој модел е?

Ке ѕирнам во потрум, 2 години стар модел е, има башка режим за акумулатори за мотори, башка за коли, и башка за екстрмно ниски температури.

Анџело, што да кажам осем браво за професионалноста.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #742 на: 11 Септември 2015, 15:55:03 pm »
Предлог за акумулатор за цитроен ц2 1.4хди?

Отсутен andzelo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 155
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #743 на: 15 Септември 2015, 08:38:41 am »
Предлог за акумулатор за цитроен ц2 1.4хди?

Exide Premium Carbon Boost 61Ah, 600 A startna mokj, Cena 4600 denari za clenovi na Carclub so vraten star cena 4000 denari.
Performansi na Exide Premium Carbon Boost :
*Prv akumulator so Carbon aditiv za super brzo samopolnenje  pri kratki relacii ili stoenje na akumulatorot podolgo
(super fast recharge)
*30% pogolema startna mokj(prvo palenje na ekstermni temperaturi)
*Edinstven Hermeticki zatvoren akumulator.
*Edinstven OEM sertificiran akumulator na pazarot.
*Specijalen za vozila so full oprema
*Za vozila so mokjni dizel i benzin motori
*Gi opfakja site modeli na vozila proizvedeni do 2015 godina(specificni dimenzii i Ah)

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #744 на: 15 Септември 2015, 09:29:12 am »
Ви пишав на фејсбук незнам кој од вас ми одговори и ми го препорача истиот. Ќе го земеме денес од Велес затоа што стариот не издржа да се прошета до Скопје

Отсутен nefer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 643
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #745 на: 26 Септември 2015, 23:26:01 pm »
Јас за полначи правев муабет, незнам каде ме разбра за мото акумулатори. Знам дека имате мото акумулатори.
Јас веќе купив ctek полнач а намената е и за мотори и за коли.
Ривјуата по нет за полначиве се одлични. Башка 3 акумулатори отпишани еве ги возат, после полење со него.

Еве и Van прашува, какви полначи на Excide држите на залиха ?  

Greska sum napravil so linkot vcera u brzanje, eve no ceni seuste nemame, od 1vi septemvri.

http://www.exide.nu/wp-content/plugins/pdfjs-viewer-shortcode/web/viewer.php?file=http://www.exide.nu/wp-content/uploads/Exide_Folder_laddare_Eng_2013_rev1.pdf&download=true&print=true&openfile=false

Od 1vi septemvri ke ima objaveno ponuda i tuka na Carclub na Testeri, polnaci i citaci na kodovi(pri instalacija vo kodirani vozila).

Inaku nie gi koristime ovie testeri i polnaci od 2010 god. i sme prezadovolni(iako retko ima Exide problemi so akumulatori) sme vratile mnogu stari akumulatori vo zivot.

Cenite ke gledame da bidat sto e mozno poblisku do Makedonski standart.
Тоа што пишува дека под 12,4 В акомулатор треба да се полни се мисли со слободни клеми  или приклучен  во кола ( работи сат, поврзан со компјутерот, инсталацијата) ??

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7707
  • Плинаш!!!
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #746 на: 30 Септември 2015, 07:34:19 am »
Дечки од каде да земам exide акумулатор? Топлава испушти душа после 5 години.

Отсутен andzelo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 155
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #747 на: 30 Септември 2015, 07:42:25 am »
Дечки од каде да земам exide акумулатор? Топлава испушти душа после 5 години.

Baraj druze 078312220 ili 070280556 ili na web sajtot imas lokator i mapa na prodazni mesta : http://exide.mk/home/contact?lang=mk

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7707
  • Плинаш!!!
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #748 на: 30 Септември 2015, 09:23:23 am »
Фала Анџело, кажи ми колку пари е 55А?

Отсутен andzelo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 155
Одг: Предлог за акумулатор
« Одговори #749 на: 01 Октомври 2015, 08:19:07 am »
Фала Анџело, кажи ми колку пари е 55А?

Nema problem druze !
Baraj na 078312220, 070280556
Pozdrav !