Автор Тема: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?  (Прочитано 49571 пати)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
И после од пот или од солена вода ќе ти се излупат рамките, па ќе имаш убави и скапи стакла на излупена рамка :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Не сум имал пазарски, можеби. :)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Ни јас, ама девојка ми на пример имаше едни од 10 евра. Се излупија уште првото лето, а јас да ги имав како што се потам 100 пати повеќе најверојатно 10 дена ќе ми издржеа :)

Не мора да значи дека сите се такви, ама убаво е да се има во предвид.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34049
  • Таков е животот... јебига


Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2734
  • Шалабајзер
Ееее вака, добро што ми се појави темава

Имено сакам да земам наочари од бензинскиве, од 320 до 400 денари се движат, имаат некој си 400 тип на заштита, што мислите, вредат за парите ? Ги глеав на лук оил у влае(бивша техногас) у стил на реј бан авиатор-ки се, т.е такви сакам де, не дека немаше и други модели...:)

А не ми се зимаат оригинали, 4ри пара ги искршив седнувајќи ги у кола од кои 3 на татко ми, едните нарачани од австралија за тамошни 300 долара, и два други небитни :)
No turbo, no fun :)

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Барем ќе имаш поголема ув заштита од оргиналните, тие во просек се ув 100.

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2734
  • Шалабајзер
Па ваљда видов 400, шо знам, ај и онака вечер па ќе пијам кафе таму ќе видам колку се
No turbo, no fun :)

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5834
Далеку се од ув400 тие, тоа само така пишува. Имав едни пазарски (400 ден :) демек со ув се тоа, стаклата мат станаа за месец дена :D Инаку рамките се лупат ако се мат, другите сјајните до сеа не ми се излупиле.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Побарај си ползризирачки по пазариве/бензинскиве, за 1000 може да најдеш.

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2734
  • Шалабајзер
Прееска бев, и сум бил грешка, 100% биле ув(наводно), само незнам мене кај ми се сврте мозокот дека сум видел 400(може коа влегоа 2 пич*ња да плаќаат на каса и сум перцепирал нешто со 400, не е битно), што и мене ми падна чудно..

Дени какви се тие поларизирачки, нешто му доаѓа ко поголема заштита за очите или заштита од удари(паѓања глупости) или сосем трето, пошо другарче работи на лук оил, ќе го распрашам што како :)
No turbo, no fun :)

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4176
имам вакви полароид,и сум презадоволен.не ги земав скапо,60 евра,повеќе и не ми се даваат.

имам и ко фаланга што постирал погоре,истиот модел од Exess,добри беа се додека на едното стакло не му падна мал дел од бојата на долниот дел.дали некој од слоевите на стаклото внатрешно се сјеба незнам,али Exess не би купил повторно

Отсутен salt

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 286
  • Opel Astra fan
    • Blog Za Mkd muzika I iOS aplikacii
Одг:
« Одговори #57 на: 25 Јуни 2014, 08:08:47 am »
Провери у керфур дали има уште од пакетите за 2 големи хајнекен шишиња цвикери гратис и беа доста солидни и поарни од пазарџиски модел као рејбан класик

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Прееска бев, и сум бил грешка, 100% биле ув(наводно), само незнам мене кај ми се сврте мозокот дека сум видел 400(може коа влегоа 2 пич*ња да плаќаат на каса и сум перцепирал нешто со 400, не е битно), што и мене ми падна чудно..

Дени какви се тие поларизирачки, нешто му доаѓа ко поголема заштита за очите или заштита од удари(паѓања глупости) или сосем трето, пошо другарче работи на лук оил, ќе го распрашам што како :)