Автор Тема: Што ве насмеа денес  (Прочитано 1819655 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #750 на: 05 Февруари 2014, 08:57:58 am »
Видов Шкода Рапид онака фронтално, со пуштени средни светла, ај шит ју нат, вака изглеаше



Светлата се ептен на надворешните ќошеви, башка целата предница е хоризонтална, како развлечена, и многу смешно ми падна у моментот :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен krell

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1809
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #751 на: 05 Февруари 2014, 08:59:06 am »
Видов Шкода Рапид онака фронтално, со пуштени средни светла, ај шит ју нат, вака изглеаше

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Светлата се ептен на надворешните ќошеви, башка целата предница е хоризонтална, како развлечена, и многу смешно ми падна у моментот :)

Требало да помислиш на Audi A3 Лимузина, и одма ќе ти дошло помалку смешно :)




Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #752 на: 05 Февруари 2014, 13:01:37 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #753 на: 05 Февруари 2014, 14:47:15 pm »
И оригиналот, и сите клипови со овој лик! :D

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #754 на: 05 Февруари 2014, 17:08:07 pm »
- Ало! Иван Исцелител ли е?
- Да, кажи Алексадар.
- Но, јас не сум Алексадар.
- Знам.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #755 на: 06 Февруари 2014, 12:29:53 pm »
Plasti Dip® течна гума СПРЕЈ 400ml

ТЕЧНА ГУМА СПРЕЈ ЦРВЕН

Изненадете ја вашата сакана за Денот на вљубените со уникатен мат изглед во бојата на страста - црвена.


http://shop.plastidip.mk/index.php?id_product=20&controller=product&id_lang=2

;D ;D ;D


Ако не знаете што да праите за св. валентин - графче!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Martin_GSM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 891
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #756 на: 07 Февруари 2014, 17:57:48 pm »
плавуша се обидува да паркира со црно vw lupo, ја поминувам и гледам на вратите испишано на прашината ПАЗИ ГЛУПА СУМ !!! хахаха цепки беше застанав неможев да возам од смеа

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #757 на: 07 Февруари 2014, 20:57:23 pm »
Релативно нов колега на работа, му го дадов Твингото да оди да заврши некоја работа и ете ти го се враќа. А пар минути пред него се качува еден друг колега и ми вика: Излези на тераса види го овој што прави со колата, пола саат не може да влезе на паркинг, а другите надвор стојат, го гледаат и се газат од смеење, чекаат овој да ти го учука некаде Твингото.

И ете ти го се качува, влегува во канцеларија, ми го фрла клучот на биро и ми вика:
Да ти ебам тоа Реното глупо, кој кретен го направи...
- Шо е бе...?
Ебати глупото Твинго
- Шо е бе шо напраи, шо му е на Твингото?
Да ти ебам...
- Шо да му ебеш бе, шо е со Твингото?
Пази, стојам на семафор и се пали зелено и тоа офцата пред мене задремала у кола. Док ја најдов сирената кај ја стаиле глупите французи да и се изнасвирам, она тргна и почнаа мене од позади да ми свират. Да тргнам ја, ми угаси тоа глупото Твинго. Вртам клучот... врти-врти, нејќе да вергла. Пак врти пак нејќе да вергла. Од позади свират, пцујат, се запали црвено. Цело време ја вртам нејќе да вергла. Ебати Реното глупо. На крај ми текна на вицот, си викам ај да излезам од кола и да влезам пак, праам така и замисли завергла и запали....

Ко сум фатил да се смеам, сум се искинал од смеење. Му викам: положио си.... нема више кола за тебе воле едно. И ти си нашол да бараш сирена да свириш по луѓе смотан еден. Само кола е за тебе ебате....

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #758 на: 07 Февруари 2014, 21:24:09 pm »
плавуша се обидува да паркира со црно vw lupo, ја поминувам и гледам на вратите испишано на прашината ПАЗИ ГЛУПА СУМ !!! хахаха цепки беше застанав неможев да возам од смеа

Ова е легендарно.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #759 на: 07 Февруари 2014, 21:26:18 pm »
Релативно нов колега на работа, му го дадов Твингото да оди да заврши некоја работа и ете ти го се враќа. А пар минути пред него се качува еден друг колега и ми вика: Излези на тераса види го овој што прави со колата, пола саат не може да влезе на паркинг, а другите надвор стојат, го гледаат и се газат од смеење, чекаат овој да ти го учука некаде Твингото.

И ете ти го се качува, влегува во канцеларија, ми го фрла клучот на биро и ми вика:
Да ти ебам тоа Реното глупо, кој кретен го направи...
- Шо е бе...?
Ебати глупото Твинго
- Шо е бе шо напраи, шо му е на Твингото?
Да ти ебам...
- Шо да му ебеш бе, шо е со Твингото?
Пази, стојам на семафор и се пали зелено и тоа офцата пред мене задремала у кола. Док ја најдов сирената кај ја стаиле глупите французи да и се изнасвирам, она тргна и почнаа мене од позади да ми свират. Да тргнам ја, ми угаси тоа глупото Твинго. Вртам клучот... врти-врти, нејќе да вергла. Пак врти пак нејќе да вергла. Од позади свират, пцујат, се запали црвено. Цело време ја вртам нејќе да вергла. Ебати Реното глупо. На крај ми текна на вицот, си викам ај да излезам од кола и да влезам пак, праам така и замисли завергла и запали....

Ко сум фатил да се смеам, сум се искинал од смеење. Му викам: положио си.... нема више кола за тебе воле едно. И ти си нашол да бараш сирена да свириш по луѓе смотан еден. Само кола е за тебе ебате....


А како се пали глупото твинго? Свирката претпоставувам дека е кај жмигавецот.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #760 на: 07 Февруари 2014, 21:33:06 pm »
ваљда заборавил да го врати клучот назад па од почеток да го врти :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #761 на: 07 Февруари 2014, 22:10:52 pm »
Да, не му текнало да го врати клучот едно колено назад.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #762 на: 07 Февруари 2014, 22:24:16 pm »
Компјутерџија... ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #763 на: 07 Февруари 2014, 22:25:05 pm »
Не е компјутерџија. Поима немам што е.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #764 на: 07 Февруари 2014, 22:34:01 pm »
Внук,син,пријател на некој е сигурно. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D