Автор Тема: Правилно изговарање на некои зборови..  (Прочитано 59875 пати)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #315 на: 07 Март 2014, 01:20:24 am »
Онак, дај бе уозбили се малце! Само ќе почнеш некоја расправија и секоја ти завршува со "ДА МИ ГО ИЗБРИШЕШ ПРОФИЛОТ!". Или не почнувај да се расправаш за нешто што не си сигурен, или прифати си ја грешката, не дополнително да се убедуваш дека си во право. Како некое деке од 15 години да пишува, а не зрел маж. До сега 5 пати најмалце имаш направено така.

Ова е мој добронамерен совет, а не обожавам да ги делам. Во живо и муабет и све ќе си направиме, ама на форумов ептен си напнат некако. Олабави се малце.

имам склерза нешто... не се сеќавам дека претходно сум напишал или побарал ДА МИ ГОИЗБРИШАТ ПРОФИЛОТ... можеби да, но јас не се сеќавам... ај подсети ме?

Ова више ми е комично.

од моја гледна точка е трагично...

www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #316 на: 07 Март 2014, 01:21:33 am »
Онак, дај бе уозбили се малце! Само ќе почнеш некоја расправија и секоја ти завршува со "ДА МИ ГО ИЗБРИШЕШ ПРОФИЛОТ!". Или не почнувај да се расправаш за нешто што не си сигурен, или прифати си ја грешката, не дополнително да се убедуваш дека си во право. Како некое деке од 15 години да пишува, а не зрел маж. До сега 5 пати најмалце имаш направено така.

Ова е мој добронамерен совет, а не обожавам да ги делам. Во живо и муабет и све ќе си направиме, ама на форумов ептен си напнат некако. Олабави се малце.

имам склерза нешто... не се сеќавам дека претходно сум напишал или побарал ДА МИ ГОИЗБРИШАТ ПРОФИЛОТ... можеби да, но јас не се сеќавам... ај подсети ме?

Потсети.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #317 на: 07 Март 2014, 01:23:28 am »
Значи стварно имаш склероза!

нема иновации, волво се копиранти, ти си нај паметен... пардон, вики е нај паметна... а пишана е од луге...

кој прв клима вгради?
кој прв аирбег вгради?
кој прв серво волан вгради?
кој прв елкетрика на прозори?
кој прв елкетрика на ретровизори?
кој прв греачи на стакла?
кој прв автоматско кочење?
кој прв греачи на седишта, подесивост на волан и во висина и во длабочина, мотор во комерцијални возила со повеке од 4 цилиндри, атомско полнење на сигурносен каиш, потенциомер на шалт табла, халогени и предни и задни, рогови и стадарди за удар фронтален, аср уред, атомско полнење на прозори, гпс локатор....

провери па пиши... и да, прашај ја вики, она се знае, а нејзе ја пишува...? кој...? господ? или обични луге како ти и јас...

уствари знаеш што... не мора да ми одговориш, информирај се за себе... а админот може да ја избрише темава, се покајав више што ја отворив... немам намера да се докажувам, во друг правец ја однесовте темата...

админ бриши ја темава... или мене избриши ме како оној што ја отворил.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #318 на: 07 Март 2014, 01:23:53 am »
јбг.. имав килава 2-ка по македонски... толку сакав да учам и толку научив... и на мои 35 не ме научувате не за друго туку вечерва од инат...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #319 на: 07 Март 2014, 01:25:16 am »
извинете за дабл пост

Значи стварно имаш склероза!

нема иновации, волво се копиранти, ти си нај паметен... пардон, вики е нај паметна... а пишана е од луге...

кој прв клима вгради?
кој прв аирбег вгради?
кој прв серво волан вгради?
кој прв елкетрика на прозори?
кој прв елкетрика на ретровизори?
кој прв греачи на стакла?
кој прв автоматско кочење?
кој прв греачи на седишта, подесивост на волан и во висина и во длабочина, мотор во комерцијални возила со повеке од 4 цилиндри, атомско полнење на сигурносен каиш, потенциомер на шалт табла, халогени и предни и задни, рогови и стадарди за удар фронтален, аср уред, атомско полнење на прозори, гпс локатор....

провери па пиши... и да, прашај ја вики, она се знае, а нејзе ја пишува...? кој...? господ? или обични луге како ти и јас...

уствари знаеш што... не мора да ми одговориш, информирај се за себе... а админот може да ја избрише темава, се покајав више што ја отворив... немам намера да се докажувам, во друг правец ја однесовте темата...

админ бриши ја темава... или мене избриши ме како оној што ја отворил.

а да... во право си... сепак имам склероза... а друг пат кога? пошто рече дека секоја расправија така ми завршува...

едит...

да надополнам само пред да си легнам.. за да го напишам тоа треба стварно да бидам изваден од кожа... и во двата слуачеви комплетно не етичко и нормално понашање беше применето, со доза на безобразлук и ароганција. трет пат нема да има или ке биде упатено директно до сопственикот на форумот и тоа ке биде крај за онак на форумов. не дека ова го пишувам за да уплашам некого, не дека па на некого ке му се стисне шупакот или па ке заплаче што јас ке си одам, знам дека нема, туку да појаснам дека нема да си дозволам во иднина да му створам поле на некого да ме вади од кожа и да се нервирам за глупости...  тоа ми беше поентата...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #320 на: 07 Март 2014, 01:32:59 am »
Ај помаливе генерации што се отидени јабана, отидени се... ама што е работава со вас повозрасните ? ;D

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #321 на: 07 Март 2014, 01:33:23 am »
Климакс ;D

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #322 на: 07 Март 2014, 01:33:29 am »
А другите ти ги избришале. ;D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #323 на: 07 Март 2014, 01:34:13 am »
А другите ти ги избришале. ;D

да да секако....

прочитај погоре едитирав нешто...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #324 на: 07 Март 2014, 01:39:06 am »
Ај онак пробај го сеа рецептов пред спиење.

+

 ;D

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #325 на: 07 Март 2014, 01:44:50 am »
^После ова:


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #326 на: 07 Март 2014, 01:48:03 am »
едит...

да надополнам само пред да си легнам.. за да го напишам тоа треба стварно да бидам изваден од кожа... и во двата слуачеви комплетно не етичко и нормално понашање беше применето, со доза на безобразлук и ароганција. трет пат нема да има или ке биде упатено директно до сопственикот на форумот и тоа ке биде крај за онак на форумов. не дека ова го пишувам за да уплашам некого, не дека па на некого ке му се стисне шупакот или па ке заплаче што јас ке си одам, знам дека нема, туку да појаснам дека нема да си дозволам во иднина да му створам поле на некого да ме вади од кожа и да се нервирам за глупости...  тоа ми беше поентата...

Пошто се наоѓам погоден од ова, ќе реплицирам.

Во едниот од тие случаи, бев јас инволвиран, и тогаш, како и многу пати до сега, си се испонашал као да некој ти корне нокти, само поради тоа што некој напишал нешто што не е во согласност со твоето. И тоа го тераш до пи**е си материне, као да не знам колку некој ти згрешил нешто.

Во тој случај, почна да го величиш Волво, од мене доби контрареплика дека не е точно дека Волво измислиле топла вода, и почна да паѓаш у несвест, па си одговорил како што си одговорил (односно да проверам, читам, побарам, Википедија, иако имам пристап до информации кои најчесто не се достапни до широката јавност).

Во друг случај, мене ми се исцепаваше со „а ти модераторе, не се мешај кај што не ти е работа“, па откако Зеро интервенираше, муабетот ти заврши со „тебе (наменето за Зеро) ќе ти кажам кога ќе се видиме на пиво/чорба“.

И сега пак, наместо да ги прифатиш сопствената грешка и добронамерните совете, ти пак се понашаш као америчка тинејџерка. Епа стварно не знам што да ти кажам.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #327 на: 07 Март 2014, 01:48:21 am »
@Onak,
Прво, само се вклучив во дискусија, но не почнав прв. А и да почнев, форум е... ништо страшно. Некој мора да е прв.

Второ, добро е, шифтот работи, а ти продолжи да пишуваш со мали букви - до сега не сум ти замерил за тоа, а сега, пошто се отвори дискусијата, сакав да ти укажам на некои работи - меѓу кои и малите букви на почеток на речениците. Ми пречи, ама се живее.

Трето, до сега никого не сум банирал, ниту ќе банирам, ако треба некој да се банира - за тоа одлучува Зеро.

Четврто, Нема да ти го избришам профилот и твоите теми. Јас лично не прекршувам никакви интелектуални права, бидејќи мислења на јавен форум и да се твоја интелектуална сопственост (а по кој закон се?), ти лично си ги споделил со нас, никој не ти ги украл.

Петто, ти мене ме напна за куплунг, абленд, главни кочиони цилиндер, за модерирање, администрирање и уште 1000 други работи, па се уште сум релаксиран и не си бришам постови и не сум си го избришал профилот.

Членови се губат исто така и од толерирање на членови кои напињаат, бексит модерираат и се понашаат надмено на форум. Да, некогаш вреди да се ризикува некој член кој бил арогантен и непристоен, кој лично навредувал други членови, напињал и сл., за да се има поконцизни и суштински поиздржани дискусии.

Јас прифаќам веднаш да отстапам од сите „функции“ на форумов ако доволен број членови го побараат тоа од администраторот и ако тој го побара тоа од мене. Бујурм, ако не ви се допаѓам, соберете се, побарајте од Зеро, па нека одлучи. Може и полесно ќе ми биде, пошто одговорноста и потребното време е големо, а јас сум веќе стар за тоа.


Поздрав од мене Онак, немам ништо лично против тебе, те сметам за ок човек, но секогаш ќе се спротиставам на таков начин на дискутирање како што го водиш ти на моменти. Не само од тебе. Од било кого. И без нервози.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #328 на: 07 Март 2014, 01:51:26 am »
На Симо не може да му се верува. Го има банирано Томе. Освен ако не сум грешка. ;D ( no hard feelings )

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Правилно изговарање на некои зборови..
« Одговори #329 на: 07 Март 2014, 01:53:48 am »
И зеро го имам еднаш банирано ...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.