Автор Тема: Најбескорисна опција во вашето возило  (Прочитано 21076 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Најбескорисна опција во вашето возило
« на: 16 Ноември 2012, 23:24:01 pm »
Има опција за менување на јачината на осветлувањето на инструментите.

No!? Really!?

Баш сакав да отворам тема за најбескорисната опција во колата. Ова ми беше на прво место. Значи - нова тема, најбескорисна опција во вашата кола!


Ја начна случајно Фаланга темава, ама вчера коа чачкав низ колава, сватив колку е бескорисно да имаш подесување на осветлувањето на инструментите. Као па некој да го симнува на минимум осветлувањето..

Ако ви текнува некоја, пишете, баш ме занима што бескорисно бутаат по коливе :D

« Последно менување: 08 Јануари 2014, 09:34:48 am Simo - Carrier166 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #1 на: 16 Ноември 2012, 23:25:46 pm »
Во Спаркот имам под воланот место за вметнување и чување на паркинг картичка, или некоја друга картица, каква и да е.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #2 на: 16 Ноември 2012, 23:29:12 pm »
Спид „лимитер“, уствари е звучно предупредување кај мене и на алфата и на стилото, демек ако подесам 120, и ако надминам ќе ми титне и алармира. Апсолутно бескорисно!
« Последно менување: 16 Ноември 2012, 23:57:57 pm Simo - Carrier166 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #3 на: 16 Ноември 2012, 23:31:20 pm »
Не е безкорисно. Кога одевме за Италија со туарегот, одлична беше опцијата да ти скрене внимание ако возиш над 150 за да не ти ја земат возачката, а казната ќе си ја платиш јебига. Многу корисна работа за спречување занесување :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #4 на: 16 Ноември 2012, 23:33:25 pm »
јес ку*ац, треба некој да ти каже коа си претерал и нема да претераш ако ти титне тоа.. булшит.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #5 на: 16 Ноември 2012, 23:37:38 pm »
Барем ќе ја разбуди жена ти па таа ќе ти се качи на глава.... или ќе ти крене рачна ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #6 на: 16 Ноември 2012, 23:49:46 pm »
Хахаха :D Ајде бе, немате глупи опции? Како на пример пуштање на паркинг светло само лево или десно? Демек кога ќе се паркираш на десен тротоар, само левото го палиш... (се активира со паркинг светла+ уклучен соодветен лев/десен жмигавец) Баш ме занима зошто да не ги упалам двете паркинг светла?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #7 на: 16 Ноември 2012, 23:50:37 pm »
Кај мене најбескорисна работа е стандардната свирка, толку слабо свири, што да прднам појако ке се чуе отколку со неа да свирам  ;D Затоа таткоми ставил сеа од аларм свирка, па ги штрекнувам понекат на пешачки кога поминуваат на црвено пешациве  :D

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #8 на: 16 Ноември 2012, 23:53:10 pm »
Стај си ваква..


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #9 на: 16 Ноември 2012, 23:56:08 pm »
БеСкорисно.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Најбескорисна опција во вашето возило
« Одговори #10 на: 16 Ноември 2012, 23:58:13 pm »
Зменето

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4194
Одг: Најбезкорисна опција во вашето возило
« Одговори #11 на: 17 Ноември 2012, 00:00:09 am »
@Simo- Cicko mi e covek koj patuva dosta, znael godisno da pomine i preku 40 000km, kaj nego non-stop e osvetluvanjeto na instrumentite na minimum. Mu smetalo nokno vreme.

A soznam, mislam deka opcijata da se deli zvukot levo ili desno na radijata e nepotrebna,drugo telefonot go imam koristeno preku sila 5 pati,opcijata ECON(economic) na klimata isto nikogas ja nemam pusteno.... Toa bi bilo za sega.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Најбескорисна опција во вашето возило
« Одговори #12 на: 17 Ноември 2012, 00:02:44 am »
Е па почни да ја користиш Econ на климата, го гаси компресорот= помалку гориво лапа ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Најбескорисна опција во вашето возило
« Одговори #13 на: 17 Ноември 2012, 00:03:48 am »
Лево десно е непотребно ама напред назад е одлично.

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Одг: Најбескорисна опција во вашето возило
« Одговори #14 на: 17 Ноември 2012, 00:07:26 am »
Во Голфот има отварач за флаши ;D ;D
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni