Автор Тема: "Carbon" Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....  (Прочитано 44182 пати)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #90 на: 09 Април 2011, 15:30:59 pm »
ја би лајсните за праговите, опц знакчињата и можда лајсните... бар сеа за сеа.. :)
Вака, можам да ти кажам за ardatuning2010 , тоа е продавачот од кој ги зедов лајсните, ги порачав на 05-ти Месецов, 2 дна подоцна ми стигна известување дека се испратени, поштарина ми излезе 650 денара, се договорив со него да ми ги прати во еден пакет, па заштедив некој денар ...
Лајсните за праговите, имаш голем избор на кои што пишува Edition, мал избор се оние на кои пишува Астра, а за 60 $ имаш понуда за кастомизирање на текстот, може да стои нешто по твоја желба...
Ги платив пред 2 дна, и сеуште чекам да бидат испратени, продавачот најави дека ке ги испрати за 3 дена по верификација на плаќањето, но искрено очекувам да бидат испратени во понеделник ...
За ОПЦ знакчињата, тука имаш многу голем избор со цени од 10$ до 50 ... јас ги одбрав овие оти беше најефтина поштарина а и ги испраќаат наредниот ден ...


ја би лајсните за праговите, опц знакчињата и можда лајсните... бар сеа за сеа.. :)

Без веѓите...ништо! :)
Има неколку избори за веѓи, ама има цени од 20 до 80 долари, пред се дали се пластични или карбон ...
Она што јас го барам се и задни, изгледаат фантастично, ама малце се солени, околу 80$ ...

:D.


Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #91 на: 09 Април 2011, 15:43:53 pm »
ја би лајсните за праговите, опц знакчињата и можда лајсните... бар сеа за сеа.. :)
Вака, можам да ти кажам за ardatuning2010 , тоа е продавачот од кој ги зедов лајсните, ги порачав на 05-ти Месецов, 2 дна подоцна ми стигна известување дека се испратени, поштарина ми излезе 650 денара, се договорив со него да ми ги прати во еден пакет, па заштедив некој денар ...
Лајсните за праговите, имаш голем избор на кои што пишува Edition, мал избор се оние на кои пишува Астра, а за 60 $ имаш понуда за кастомизирање на текстот, може да стои нешто по твоја желба...
Ги платив пред 2 дна, и сеуште чекам да бидат испратени, продавачот најави дека ке ги испрати за 3 дена по верификација на плаќањето, но искрено очекувам да бидат испратени во понеделник ...
За ОПЦ знакчињата, тука имаш многу голем избор со цени од 10$ до 50 ... јас ги одбрав овие оти беше најефтина поштарина а и ги испраќаат наредниот ден ...


ја би лајсните за праговите, опц знакчињата и можда лајсните... бар сеа за сеа.. :)

Без веѓите...ништо! :)
Има неколку избори за веѓи, ама има цени од 20 до 80 долари, пред се дали се пластични или карбон ...
Она што јас го барам се и задни, изгледаат фантастично, ама малце се солени, околу 80$ ...

:D.



Море Tommy, ти ко у влада да работиш мајку му :D

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #92 на: 09 Април 2011, 15:50:44 pm »
Џиџи, hehe, па работам индиректно за Влада, само не за нашата ...

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #93 на: 09 Април 2011, 16:14:17 pm »
Ako сакате веги.... јас можам да ви помогнам, да не ти плаќате толку скапо :)

Купете си плексиглас, од кај куле електро неон, 40 на 40цм е 300 денари и искачаат за два фара, земете 2 милиметри дебелиот плексиглас... и ке ве однесам кај еден чоек ке ви ги направи топови... за еден саат ке бидат готови...

Плус и фарбање... ке ви ги дувне одма... само боја по каталог најдете... за вашата кола

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #94 на: 09 Април 2011, 16:15:05 pm »
Ako сакате веги.... јас можам да ви помогнам, да не ти плаќате толку скапо :)

Купете си плексиглас, од кај куле електро неон, 40 на 40цм е 300 денари и искачаат за два фара, земете 2 милиметри дебелиот плексиглас... и ке ве однесам кај еден чоек ке ви ги направи топови... за еден саат ке бидат готови...

Плус и фарбање... ке ви ги дувне одма... само боја по каталог најдете... за вашата кола

Значи знаеш да црташ веѓи.... ?

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #95 на: 09 Април 2011, 16:20:11 pm »
Не ја, реков ке ве однесам, кај еден мој другар... он тоа работи...  Репови на мотори, дома си работи...

Ефтино зима... ако правите на астрите ваши ке направи калап, и отеднаш на 3цата мозе да ви ги направи за 2 саати вегите...

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #96 на: 09 Април 2011, 16:20:34 pm »
Ako сакате веги.... јас можам да ви помогнам, да не ти плаќате толку скапо :)

Купете си плексиглас, од кај куле електро неон, 40 на 40цм е 300 денари и искачаат за два фара, земете 2 милиметри дебелиот плексиглас... и ке ве однесам кај еден чоек ке ви ги направи топови... за еден саат ке бидат готови...

Плус и фарбање... ке ви ги дувне одма... само боја по каталог најдете... за вашата кола

А тој чоекот колку бара за услугата?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #97 на: 09 Април 2011, 16:23:43 pm »
Тие халогенките што си ги нарачал се уствари позициони. Баш сакам да најдам кај нас прагови сребрени за мојата.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #98 на: 09 Април 2011, 16:38:05 pm »
Ako сакате веги.... јас можам да ви помогнам, да не ти плаќате толку скапо :)

Купете си плексиглас, од кај куле електро неон, 40 на 40цм е 300 денари и искачаат за два фара, земете 2 милиметри дебелиот плексиглас... и ке ве однесам кај еден чоек ке ви ги направи топови... за еден саат ке бидат готови...

Плус и фарбање... ке ви ги дувне одма... само боја по каталог најдете... за вашата кола

А тој чоекот колку бара за услугата?


Eве ти број, јави му се Томче се вика 070255006

Речи му, Рики од мвр ми го даде бројот, за веги... да ти направи...

Може кај него и други работи да си правите... да ви фарба, шепи, браник, во боја...  тјунерче е малиот ...

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #99 на: 09 Април 2011, 16:57:47 pm »
Ako сакате веги.... јас можам да ви помогнам, да не ти плаќате толку скапо :)

Купете си плексиглас, од кај куле електро неон, 40 на 40цм е 300 денари и искачаат за два фара, земете 2 милиметри дебелиот плексиглас... и ке ве однесам кај еден чоек ке ви ги направи топови... за еден саат ке бидат готови...

Плус и фарбање... ке ви ги дувне одма... само боја по каталог најдете... за вашата кола

А тој чоекот колку бара за услугата?


Eве ти број, јави му се Томче се вика 070255006

Речи му, Рики од мвр ми го даде бројот, за веги... да ти направи...

Може кај него и други работи да си правите... да ви фарба, шепи, браник, во боја...  тјунерче е малиот ...

Фала ти Рики !!!

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #100 на: 09 Април 2011, 17:02:01 pm »
Тие халогенките што си ги нарачал се уствари позициони. Баш сакам да најдам кај нас прагови сребрени за мојата.
Сега загледав поубаво хехе не сум ја крив, google translate e ...

Иначе, за дечково, ја може да го посетам на крај на месец, ако се решам да ги правам задните ...

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5469
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #101 на: 09 Април 2011, 18:35:46 pm »
Ako сакате веги.... јас можам да ви помогнам, да не ти плаќате толку скапо :)

Купете си плексиглас, од кај куле електро неон, 40 на 40цм е 300 денари и искачаат за два фара, земете 2 милиметри дебелиот плексиглас... и ке ве однесам кај еден чоек ке ви ги направи топови... за еден саат ке бидат готови...

Плус и фарбање... ке ви ги дувне одма... само боја по каталог најдете... за вашата кола

А тој чоекот колку бара за услугата?


Eве ти број, јави му се Томче се вика 070255006

Речи му, Рики од мвр ми го даде бројот, за веги... да ти направи...

Може кај него и други работи да си правите... да ви фарба, шепи, браник, во боја...  тјунерче е малиот ...
Imas slika od nesto sraboteno da stavis, da vidime kako raboti maliot?
I jas sum zainteresiran pa moze da praime rabota.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #102 на: 09 Април 2011, 18:54:26 pm »
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000437833289

Eве линк од него, адни го и ке видиш... свашта има кај него...

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #103 на: 09 Април 2011, 19:05:19 pm »
Требал барем сликите да ги остави видливи на профилот :P

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Opel Astra GTC 2006 Ecotec 1.4 66KW Enjoy ....
« Одговори #104 на: 09 Април 2011, 19:15:59 pm »
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000437833289

Eве линк од него, адни го и ке видиш... свашта има кај него...

А ти си Георгиевски? ;)