Автор Тема: Искуства со овластените сервиси  (Прочитано 38306 пати)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #225 на: 13 Октомври 2015, 07:33:38 am »
Значи сликав од кога го извадив изолирот, не ја возам вака оголени жици. Сакав да покажам за каде и за кои жици зборував претходно.
Плимонт еднаш ми ја средија (така и научив каде е проблемот) и после 5-6 мес. пак се деси истото, ја однесов и им кажав дека го имам истиот проблем и ми кажаа -цитирам- "Чим еднаш сме ја преврзале, не е тоа проблемот" и ми кажаа да ја оставам колата кај нив, но јас не им ја оставив и сам си ја преврзав.
Колата ја имам 1.5год...
Што и да ставиш сликај и прати им го на плимот, најдобриот за плински уреди во македонија. Незнам за што се број 1. За услуга и одржување на тоа што го наместиле сигурно не.

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #226 на: 13 Октомври 2015, 08:41:56 am »
Јас да се пожалам од ПСС. Кога регистриравме татко ми земал некоја картичка за бесплатен сервис, и ај си реков кај нив ќе смениме дискови/плочки. Но ми цвикнале штравче на левиот преден диск(тоа што им дава правец на дупките на дискот и ракавецот) и ми го исекле приклучокот од индикаторот за изабеност (вајда дека предходните плочки немаа индикатор па жиците беа врзани една со друга да не свети сијаличката).

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #227 на: 26 Декември 2016, 14:34:41 pm »
Ej nenormalni ima, preeska so brat mi otidovme do Automakedonija da prasame za klema za captiva. Vikaat decki, blizu 200e ke ve kosta. Za edna klema. Se utepav od smeenje.
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #228 на: 26 Декември 2016, 21:09:40 pm »
Секогаш паѓа смеење во овластен сервис кога прашуваш за цени.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #229 на: 26 Декември 2016, 22:53:07 pm »
И јас ги прашувам, во Аутомакедонија: дечки потисна, ламела и друк лагер за Спарк сосе монтажа? Дечко 320 евра, со попуст 280. Кххх кххх кххх....... Clap clap clap, let me give you a standing ovation!

Кретени, завршив работа за 5400 денари се комплет со оригинал ОЕМ валео делови сосе монтажа и гаранција.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #230 на: 27 Декември 2016, 08:52:12 am »
Е сеа, којзнае колку е оригинал Валео, али истата приказна е и кај овластените, и тие шиткаат што ќе најдат при рака.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Искуства со овластените сервиси
« Одговори #231 на: 27 Декември 2016, 09:27:27 am »
Е сеа, којзнае колку е оригинал Валео, али истата приказна е и кај овластените, и тие шиткаат што ќе најдат при рака.

Кога беа деловиве извадени, баш ги споредив, на око беа апсолутно идентични. И фабричкиот сет бил Валео ист како новиве. Новите го купив од Гама кои носат ОЕМ делови, имаат и сертификација за истото, имаат authenticity seal самите кутии. Е сега знам дека све се фалсификува, а во таа фирма немам инсајдерски поглед, али се надевам дека ќе биде океј. Сега за сега куплунгот е како кога беше нов. Јас сум задоволен од производите што ги носи Гама сега за сега.