Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 423350 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2745 на: 19 Мај 2024, 17:45:25 pm »
Jas ne otkazuvam za vas dvajcata u sekoe vreme 😁
eee dojde VMRO na vlast odma izvadi parite na videlina :)

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1585
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2746 на: 19 Мај 2024, 17:55:55 pm »
Јас од игри само CoD MW на мобилен играм, од обврски не стасувам ни тенџерето да си го најдам каде ми стои, ќе може ли да пијам едно пиво со вас?

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2747 на: 19 Мај 2024, 21:16:37 pm »
Taka da poleka kje si legnes dete na brasno ne e sve taka rozevo vo zivotot kako sto ti razmisluvas. Primi sovet od mazence sto sedi doma so slem na glava da ne go opalat so tendzere ebati bukvalistot.
I bitno brakot se zasnova na zaemno pocituvanje i popust od dvete strani a ne ti da pravis sto ti kureto saka. Zatoa imas ekspresni razvodi. Ali takvi se novive generacii teraat mislat gazdi se i prviot zort vo zivotot odma kavga i ajt razvod. Uzivaj dodeka mozes igraj i ne si pikaj noseto kaj drugite da delis glasno mislenje kakvi se.

Како прво - не сум дете. Не се понашај ко да си 75 години, а јас да сум ти внуче. Ниту па замислувам дека во животот е се розево, добро знам како е. Не знам како ти размислуваш во дебатава со мене - дека ти како постар си во право, јас сум во криво и не знам што зборам?
Како второ - никој не кажа бракот како се засновал, ниту јас дека ќе правам како курето ми сакало. Убаво ми е напишано во два поста кое е моето мислење, прочитај уште еднаш.
Како трето - воопшто не сум „новиве генерации“. Роден сум 1987-ма. Ниту мислам дека сум газда, ниту се откажувам на прв зорт.
Како четврто - никаде „не го пикам носето“, ти сам си кажа за тенџерето, молим лепо.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2748 на: 19 Мај 2024, 21:49:06 pm »
Stigna da si go prepravis postot ?
Se vrativ nazad da ti go boldiram kazanoto sto me isprovocira ama gledam si stignal da gi sredis zborovite pa da ne ispadnes zrtva. Uzivaj dete planiraj si za delovite za ps i ne se smaraj so iskazi na drugite. Moja greska sto odma ne napraviv copy paste.

Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2749 на: 19 Мај 2024, 23:11:31 pm »
Stigna da si go prepravis postot ?
Se vrativ nazad da ti go boldiram kazanoto sto me isprovocira ama gledam si stignal da gi sredis zborovite pa da ne ispadnes zrtva. Uzivaj dete planiraj si za delovite za ps i ne se smaraj so iskazi na drugite. Moja greska sto odma ne napraviv copy paste.

Да не испаднам жртва?
Постот последен пат е едитиран (веројатно сум го додал делот со мојот пример (последниот пасус), не сум сигурен):
Цитат
« Последно менување: денес во 13:14:13 balanar »

Tвојот пост е од 16:20.

@zeroSignal - Дали има лог од измени на еден пост? Конкретно за овој пост
Дај да видиме што сум толку преправал за да не испаднам жртва и да го услужиме Влатче што одма не направил copy-paste


edit - Ми текна зошто можеби се буниш. Имав ставено слика од папучи.
« Последно менување: 19 Мај 2024, 23:35:24 pm balanar »

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10285
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2750 на: 19 Мај 2024, 23:59:51 pm »
види тимотеј 2:11-12 што рекол, мојш да си играш колку сакаш :D

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2751 на: 20 Мај 2024, 01:01:25 am »
Probuvas da me isprovociras ?
Vidi dete dolg ti e jazikot priberi se zivej go zivotot ne se zakacaj so stari lugje.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2752 на: 20 Мај 2024, 09:22:00 am »
Баланар, и ти си за ебаање…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2663
  • Слобода или смрт
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2753 на: 20 Мај 2024, 14:17:44 pm »
Игри кои ме ќефат и за кои си спремам една конфигурација.

https://store.epicgames.com/en-US/p/cities-skylines

Оваа ја пробав на плејстешанот ама не ми прави ќеф на конзола. Искрено плешстешанот ми испадна само еден каприц. 2019 отидов на кино и се вратив дома со плејстешн 4 про у тоа време немаше уште 5ка. Ете 5 години ќе направи а нема ни 50 работни часа и тоа се кога ќе дојде некој на гости па краш или мортал комбат да се сврти.


https://store.steampowered.com/app/858810/Dawn_of_Man/
https://store.steampowered.com/app/1363080/Manor_Lords/

Овие две сум гледал неколку како играат на јутуб и ми делуваат интересно.



Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2754 на: 20 Мај 2024, 16:01:09 pm »
Probuvas da me isprovociras ?
Vidi dete dolg ti e jazikot priberi se zivej go zivotot ne se zakacaj so stari lugje.

Ај напиши уште еднаш „дете“, може и ќе стане вистинито  :)

Не пробувам да испровоцирам никого, побарав од администраторот да извади листа на промени на тој пост, да видиме што било пишано, а ти не си успеал да направиш copy-paste.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2755 на: 20 Мај 2024, 17:53:07 pm »
И ?
Ti rekov dolg ti e jazikot.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10285
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2756 на: 20 Мај 2024, 22:16:48 pm »
ko micotakis i goga ste  :D :D :D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2757 на: 21 Мај 2024, 09:18:55 am »
Јас у ретки слободни моменти таманам DOOM 2016 или Gran Turismo 7, арно ама, толку долги паузи праам меѓу играње, што полека губам интерес, па баталувам...

Само таложам игри у „игротека“, поготово кога ќе начекам попуст, ама никако да најдам поќе време да ги проаѓам лека полека :-\
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2758 на: 21 Мај 2024, 10:58:46 am »
Јас поигрувам вкупно неколку саати во годината:
Caesar 3
Roller Coaster Tycoon (Open RCT2)
Pharaoh
Zeus
Caesar 4

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5362
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2759 на: 21 Мај 2024, 11:12:42 am »
Јас последен пат лаптоп сум земал во 2011, уште го користам, завршив уште тоа време со гејмингот. Ако инсталирам да играм нешто ќе е од тие години.
Со толкава дупка на години, технологијата има напредувано еден трилион пати шо не ни сакам да пробам нешто, ќе се навлечам на нешто тотално ново ќе ми страда психата на триес кусур.
Одвреме на време  ако не можам да заспијам ќе се уклучам на дискорд, пола од друштвото ми се таму онлајн, пола се женети/мажени девојки, ќиснат до сабајле на свашта, уклучувам стрим од некој дур да ме потисни сонот назад.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html