Автор Тема: Ashika - амортизери  (Прочитано 5275 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: Ashika - амортизери
« Одговори #15 на: 26 Октомври 2018, 21:27:56 pm »
Колку што можев да прочитам, ASHIKA се амортизери од „брендот“ Japanparts (намерно е во наводници „бренд“), кој не е познат како некој квалитетен бренд, туку напротив, прилично се жалат на квалитетот од Јапанпартс. Јас би дал малку повеќе пари за проверен бренд од проверен извор (или интернет), и надградени во однос на фабричките, поготово ако колата ми е „keeper“, на пример Bilstein или Boge или Koni... Ако мислам да ја шитнам за месец дена, и Аshika ќе стаам...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Ashika - амортизери
« Одговори #16 на: 26 Октомври 2018, 21:32:50 pm »
Името асоцира на познат бренд.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Yashica

Отсутен is200

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Ashika - амортизери
« Одговори #17 на: 27 Октомври 2018, 00:40:29 am »
Колку што можев да прочитам, ASHIKA се амортизери од „брендот“ Japanparts (намерно е во наводници „бренд“), кој не е познат како некој квалитетен бренд, туку напротив, прилично се жалат на квалитетот од Јапанпартс. Јас би дал малку повеќе пари за проверен бренд од проверен извор (или интернет), и надградени во однос на фабричките, поготово ако колата ми е „keeper“, на пример Bilstein или Boge или Koni... Ако мислам да ја шитнам за месец дена, и Аshika ќе стаам...
Е "keeper", затоа и се замарам...Да ми беше за давање немаше да отворам ниту една тема тука, ќе ја огласев и ќе ја продадев. Колку само сакам да не се замарав толку со автомобилот...али пуста љубов и кон овој и општо кон автомобили, чивија :) Да пазам здравјето мое како неговото 100-ка не ми бега :D
Made in Japan ☮