Автор Тема: Добар Авто Фарбар !!!  (Прочитано 4112 пати)

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Добар Авто Фарбар !!!
« на: 09 Јуни 2012, 13:26:36 pm »
Луге имам проблем  :(

Човекот што требаше да ми го фарба кабриото,е презафатен и ми отказа на не одреден период .... може месец ,два па и повеке ....

Имав уште една резерва , Мајстор, но и кај него се јавиа некој проблеми па ке неможе да работи ....

И сега навистина незнам што да правам,колата ми стои така во гаража све е завршено на нејзе остана само да се офарба .....



Дали имате некој човек да ми препорачате,некој навистина добро што работи ? ? ?

некој што работел на некое ваше возило,и што сте задоволни  :-\  ???  ???

Отсутен Marko-bmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #1 на: 09 Јуни 2012, 13:54:05 pm »
Има еден дечко, тоа е во бутел после подвожњакот втора улица лево на ќош се наоѓа... Мене ми ја праеше астрата буквално од некола ја напраи кола :) Шкодата (2 врати, и браник) ќе идe  кај него, работи феноменално... Пред нецел месец удрив една 128ца и го однесов дечкото таму да ја прави коа ја напраи, не верувавме дека е удрена ко нова... Ако сакаш да се растеретам малце со полаганја значи следнава недела никако може да ми пратиш бројче во ПП ќе те однесам до кај него... Дечкото нема грешка, и плус евтино работи ... Инаку ми фарбаше и југо од фирма пред 3 години до ден денес не писнало...
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #2 на: 09 Јуни 2012, 13:55:12 pm »
Блајо карши реплек тафталиџе 2..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #3 на: 09 Јуни 2012, 14:12:56 pm »
Има еден дечко, тоа е во бутел после подвожњакот втора улица лево на ќош се наоѓа... Мене ми ја праеше астрата буквално од некола ја напраи кола :) Шкодата (2 врати, и браник) ќе идe  кај него, работи феноменално... Пред нецел месец удрив една 128ца и го однесов дечкото таму да ја прави коа ја напраи, не верувавме дека е удрена ко нова... Ако сакаш да се растеретам малце со полаганја значи следнава недела никако може да ми пратиш бројче во ПП ќе те однесам до кај него... Дечкото нема грешка, и плус евтино работи ... Инаку ми фарбаше и југо од фирма пред 3 години до ден денес не писнало...

Marko mene kolata mi e spremna sve vo filer e,ima edna dve sitnici mozda malce da gi fati nekoj majstor iskusen ali se toa se resava u pola saat i i treba samo edno profesionalno da go kazam farbanje u ubava dobra komora......

a i sakam da se zavrsi odnosno moram da ja zavrsam nedelava so farbanje veke 3 nedeli taka stoi kolava puknav,

neznam kako da napravime,tebe toj ti e drugar prijatel nesto ?

najubavo da doe kaj mene ili da go zemam da ja vidi kolata da se dogovorime na mesto sto kako da se napravi .....

pak ke recam ako e stvarno dobar majstor ,ako ima dobra komora , i kako sto kazuvas ako raboti dobro tolku da napravime muabet eden



Блајо карши реплек тафталиџе 2..
ti ima sraboteno nekoja kola nesto info poveke :)

ustvari najbitno mi e da farba ubavo i vo komora ubava .......

Отсутен Marko-bmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #4 на: 09 Јуни 2012, 14:31:25 pm »
Немаше да го предложам да не беше добар, ако сакаш можам денес ама на брзина да скокнеме до кај него. На мој пријател братучед му е, мене он ми го препорача и не згрешив што астрата ја правев кај него, ти викам шкодата ќе иде кај него а и браникот на бмв то само што сум у мисла за браникот затоа што не е многу, само боја му е гребната... Има еден дечко на форумов Cranium на него бандажи му средуваше, не е исто бандаж и кола ама пак по стини работи се глеа како работи дечкото
« Последно менување: 09 Јуни 2012, 14:43:45 pm Marko-bmw »
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1286
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #5 на: 09 Јуни 2012, 14:32:21 pm »
Jaja.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #6 на: 09 Јуни 2012, 15:32:22 pm »
Ke mi prsne glavava veke   :-X :-X :-X :-X :-X

Отсутен Marko-bmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #7 на: 09 Јуни 2012, 15:35:19 pm »
Ke mi prsne glavava veke   :-X :-X :-X :-X :-X
Се за тие лимени љубимци :)
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен ViksaSk

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1225
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #8 на: 10 Јуни 2012, 15:39:10 pm »
Моеш кај Шика-Зоки во Визбегово страшно добар мајстор...

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1063
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #9 на: 10 Јуни 2012, 16:26:35 pm »
незнам колку ти е битна цената, меѓу поскапите е ама страшно добро работи, фуштиќ кај стара телевизија.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #10 на: 10 Јуни 2012, 17:48:03 pm »
so fustik utre treba da pravam muabet ,bitna mi e cenata bidejki neam premnogu pari imam tocno paricka broena za farbanje :) ako ne se spogodime ako kaze mnogu povisoko .......

ke barame drugo care.....ima uste nekoj na listata za prasuvanje  ::)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: Добар Авто Фарбар !!!
« Одговори #11 на: 10 Јуни 2012, 20:44:15 pm »
Ресетирано поради ОТ.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.