Автор Тема: Камерите поставени по градов почнаа да се користат :(  (Прочитано 47851 пати)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Тоа го чуваат за изненадување :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
баш вчера правев муабет на оваа тема и еден информиран тип/ка ми кажа дека нема врска. таму има само 2-3ца кои следат однсно доколку нешто сериозно се случи ги прелистуваат снимките ниту факаат прекршоци ни ништо односно немаат софтвер за тоа.

Во спротивно треба да вработат армија на луге за да проверува снимки по цел ден и да пракаат казни.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Во спротивно треба да вработат армија на луге за да проверува снимки по цел ден и да пракаат казни.

Toa e noviot proekt na vladata za vrabotuvanje...Da si znaete ;)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Изгледа немаат сеуште мерење на брзина, нигде не го спомнаа тоа

Toa e тоа што највише ме радува ...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Хаха, Томи, си ја имаш ти мувата на капата... :)

Отсутен Marko-bmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Сеуште не ми стигнала казна, срање е со камериве... Едно идење од дома до центар иам добри 1200 евра :)
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
мене ме интересира следнава ситуација:

Тргнуваш од Ѓорче и возиш до Аеродром и си заборавил светла, те факаат 10 камери, тоа значи 10пати х вредноста на казната или еднаш


Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Уф, добро прашање. Мислам дека одговорот сеуште не е инсититуционално решен. А мислам и дека нема да се реши туку на некој начин со некој софтвер ќе се евидентираат само минувањата на црвено светло и толку.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Нема шанси 10 пати да те казнат. Камерите не се мерна единица за казнување.
Ако Скопје имаше 3 камери, а ти на првата и третата возиш без светла, додека на втората си запалил, нема да ти пишат 2 казни ваљда.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
абе мистерија се камерите :) работата ке биде на кого како и "кому иде" и "шо и да е"

Отсутен Marko-bmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Прашањето беше за 10 да не запалиш светла... Момци како и да е немаме више слобода да ги трчаме коњите како што сите ние сакаме, некако ке се претвориме пак у почетници у вожња и таман ке возиме со 50-60
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
абе мистерија се камерите :) работата ке биде на кого како и "кому иде" и "шо и да е"


Токму така, си погодил од прва. :)  Јас никогаш не ни палам светла, си возам без светла денски, кога ме види полиција, само ми крене рака и ми прати само еден осмех...Шо ги вртам, неможам да менувам сијалички секој 2 месец. :D

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Прашањето беше за 10 да не запалиш светла... Момци како и да е немаме више слобода да ги трчаме коњите како што сите ние сакаме, некако ке се претвориме пак у почетници у вожња и таман ке возиме со 50-60
Затоа излези си во 5-6 сабајле истрчај ги ко што треба на празни улици и раат си ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Marko-bmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Камерите регистрираат у тоа време :)
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Битно улиците се празни и никој не ти смета,ќе се издуваш поштено и после си возиш по прописи ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni