Автор Тема: Комплет ламела, преден десен лагер,филтер за нафта,филтер за масло и масло?  (Прочитано 4064 пати)

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Значи сите горенеаведени делови мора да ги сменам,ламелата одамна е за мењање ама еве сеа дојдоа малку парички,десниот лагер бучи растuра,поминаа 1000км па да сменам масло,филтер за масло и филтер за нафта?
Ајде дајте некој совет што од каде за да поминам поефтино,ако нешто има и во грција кажувајте пошто евтино е дотаму и назад.
Се работи за Шкода Фабиа 2000 1.9 SDI!
Благодарам однапред!

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
За лагер ќе одиш во Лагермакс. Консултирај се со членот yarre ако има потреба. :)

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Otidi do Grcija i zemi si sve ama gledaj Lamelata da e Luk ili Sachs... Se menuva Lamela, potisna, Druck lager. Filtri i maslo mozes od Grcija da zemes ako vekje odis. Bi zastedil sigurno 70-100EUR na delovite. Samo pazi da ne naletas na "originali" koi se podobri od originalot.

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1287
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Со оглед дека е недела, на памет не знам кој е лагерот за Фабијата, треба каталог да видам, инаку, оргиналниот е секако ФАГ, и иако си тазе член на CarClub.mk имаш 10 % на цената.

02/3083 200, ама побарај ме мене за попустот.

Инаку, на онлине каталогот на ЛуК можеш да видиш кој е оргиналниот лагер

http://toc.luk-as.de/


Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Otidi do Grcija i zemi si sve ama gledaj Lamelata da e Luk ili Sachs... Se menuva Lamela, potisna, Druck lager. Filtri i maslo mozes od Grcija da zemes ako vekje odis. Bi zastedil sigurno 70-100EUR na delovite. Samo pazi da ne naletas na "originali" koi se podobri od originalot.

Nesto da ne imas linkovi od prodavnici u grcija ili slicno,za da vidam za ceni?

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Со оглед дека е недела, на памет не знам кој е лагерот за Фабијата, треба каталог да видам, инаку, оргиналниот е секако ФАГ, и иако си тазе член на CarClub.mk имаш 10 % на цената.

02/3083 200, ама побарај ме мене за попустот.

Инаку, на онлине каталогот на ЛуК можеш да видиш кој е оргиналниот лагер

http://toc.luk-as.de/


prasav kaj vas 3300 lagerot bese

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Nemam linkovi ama www.cars.gr i so pomos na translate.google.com vidi mozebi ke ima nekoj link.

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Слабо некако,бар да беше бугарски ова ептен им е арапски за со google translate ne preveduva bas

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1287
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Да бе, јас заборавив дека ме прашуваше.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Работата е 50% завршена.  ;D ;D

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Така е 50% е средема остануваат главните 50%! :) :D

Отсутен Untak

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 305
  • sLowRider
Одг: Комплет ламела, преден десен лагер,фил&#
« Одговори #12 на: 11 Април 2012, 03:23:30 am »
И обавезно пиши што колку и како те коштало имам јас Ибица 1.9 SDI и некако и се мислам на комплет ламела/потисна/друх лагер.. :) ме занима и работна рака колку ќе земат за менување на тоа.. :/ и чисто информативно колку има поминато Фабиата?

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Rabotna raka neznam so da ti kazam poso kaj moj covek bespari ke mi ja smeni, a za drugovo ke ti pisam.
Fabiata ima pominato 120 000 km...

Отсутен Untak

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 305
  • sLowRider
Благодарам.. :) бидејќи има мојава 104 000, и најгоре фаќа, не дека е лоша ама малку тресе на поаѓање.. :)