Автор Тема: Ford Fiesta 1.25 2010  (Прочитано 33996 пати)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #90 на: 21 Септември 2011, 15:31:55 pm »
Да да, 2.2 CDTI е моторот со 165 КС и Base опрема - основната, ама има се, бар она што е потребно, клима, команди на волан, хромирани детали некои надворешно, бандажи е незнам 16ки или 17ки ќе да беа :S Се на се е одлично возилце
@ Банзаи..акцијата уствари беше сегде значи автокуќа, автомакдонија и олимпиа моторс сегде ја имаше акцијата, сега мислам е завршена а може и не стварно незнам...џипот нас ни е нарачан веќе 2 месеца...проблемот е што сеа ова е новиот модел на антара 2011 и кај нас сега тек допрва стигнува...да прашаш уште еднаш дал иважи попустот..инаку ние ја земавме од Автомакедонија ваљда се вика, се го заборавам и го мешам, тоа кај рамстор, карши рамстор ќе му дојде знаеш за кое зборам...мислам автомакедонија се вика или автокуќа се ги бунам :D
А за фиестата, браникот односно та кај шот се диодите, оди само тоа црното само тие решетките доаѓаат, значи не е цел браник, и доаѓа со тие коцкичките ли што се од страна ама без диодите во нив, тоа накнадно се ставани...а уствари тоа е азиската фиеста, со таква решетка напред се кај нив :)
@Bauer епа ние коа ја земавме антарата, за киата кажуваа друга цена и не беше дизел и затоа не го ни гледавме, а и мислам дека е малку помал од антарата...а и на слика многу поубаво изглеа одколку у живо, тоа дефинитивно !!
« Последно менување: 21 Септември 2011, 15:33:39 pm DayWalker »

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5468
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #91 на: 21 Септември 2011, 16:48:27 pm »
Dobar deal bogami ,so zdravje da si ja vozi brat ti.
Dizelce za tie pari, bogami predobar deal.

Aj neko sliki od vnatre, vidi pretstavigo poubavo ako sakas.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #92 на: 21 Септември 2011, 16:52:34 pm »
Кој знае колку чини регистрацијата за Антарата... а?
Ајде честито, па ќе те викам зимоска на терен да одиме со Антарата и телескопите ;)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #93 на: 21 Септември 2011, 17:56:58 pm »
Ќе го претставам...ова ептен набрзинка...еве деновиве ќе сликнам ќе пишам како што е редот...инаку Фаланга, регистрацијата беше 15.000 ама нели прва регистрација поскапа се плаќало незнам што таму ама нареан ќе треба да е 12.000 ко што сватив :)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #94 на: 21 Септември 2011, 18:00:57 pm »
Одличен возен парк правите. Којзне што ќе биде следно. :D

Отсутен Lancerka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 303
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #95 на: 21 Септември 2011, 18:28:34 pm »
.
« Последно менување: 29 Март 2013, 04:27:45 am Lancerka »

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #96 на: 21 Септември 2011, 21:15:44 pm »
@Cuore па сеа за сеа доста се нема место веќе за паркинг...4 се...едната на улица стои :S а и ко што сум запознаен не планираме нешто у брзо време...али дај боже :D
@Lancerka па ај ќе отворам деновиве коа ќе ја сликнам како што треба да не отварам сеа...па 10 постова со ај слики, ај слики и затоа :)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #97 на: 26 Октомври 2011, 17:19:52 pm »
:) Ај прв серивс денес па да пишам
10.250 направив за 1 година и дојде редот на сервисот
Сменето е :
-Филтер за масло
-Масло 5/40 - 4 литри
-Филтер за воздух
Вкупно платив 4,199 денари ( забораив да го сликнам тоа ама нема везе )
Исто кедерот на задната десна врата ми беше одлепен...зашо незнам, ама и тоа го смениле, исто и на другата страна, иако не беше одлепен и таму го смениле.
Исто и десниот ретровизор малце го посредија, одамна го имав закачено кај мене у двор, и пластиката малце не беше добро наместена, ама сеа е ок, а чудо не е гребнат ретровизорот, можда малце жмигавецот во него, ама не се познава ич :)
Исто и на задната лева врата имав една точка од 2 милиметри бела...незнам од што беше таа некој ме имаше закачено изглеа, ама незнам не се познаваше ептен, ама ја си ја знаев и беше башточка од пола милиметар значи ептен ептен мала, и баш ми кажаа дека и додека ја проверувале бојата како што ја заприметиле и ја средиле...и видов дека е средена и не се познава ич...е како поима неам не ни прашав, ама битно го нема точкичето сеа што ми бодеше очи, а и зима иде сеа снег, дожд ладно можеше и корозија од тоа да фати така да одлично е сеа :)
А да и најбитно од се гратис перење и удрија :D
Толку од мене сеа за сеа :)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #98 на: 26 Октомври 2011, 17:42:05 pm »
Честито сервис! Тазе сервис е супер, ко да ти е подновена колата се осеќаш.

А богами, и ефтино си прошол. Браво.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #99 на: 26 Октомври 2011, 18:43:09 pm »
Ај честито и од мене !!! Сеа вози, уживај и не му мисли на ништо ;) Море ме изненади колку љубезни биле овие од Мида ??? 

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #100 на: 26 Октомври 2011, 18:46:51 pm »
Ај честито и од мене !!! Сеа вози, уживај и не му мисли на ништо ;) Море ме изненади колку љубезни биле овие од Мида ??? 
Јас зборам. Само треба да не се понашаш ко Бајага. :D


Честитки за 10Мм поминати!

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #101 на: 26 Октомври 2011, 20:07:50 pm »
Читам и не верувам... Зарем кај нас има колку љубезни сервисери??? Алал да им е,  респект и секоја чест за услугата. По се изгледа МиДа се единствен сервис од ваков калибар.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #102 на: 26 Октомври 2011, 20:34:52 pm »
Фала дечки, да ви се врати на поубаво :)
Инаку дефинитивно количето после сервис ми изгледаше променето...незнам не некоја разлика далеку од тоа туку онака малце ко постегната да ми е...
Инаку за МиДа имам само позитивни зборови...кога шетав по салоните пред да купам кола, само во МиДа беа фини и заинтересирани за да ти продадат кола, а другиве се кој од кој...добро и во тојота се претерано фини исто..инаку на друго место де ги нема, ги чекаш по 15 минути да дојдат па уште 15 минути да допраат муабет на телефон..
Инаку ми беше закажано у 1 ипол ама некако коа отидов таму ми вика абе дечко те нема на листава на закажаниве...изглеа тој кај што закажав забораил да влезе у ПЦ...и си реков сеа ќе ме врати за утер или слично...али типот на прием на сервис беше толку фин се јавуваше бараше друга кола да остават за утре за да можат да ја примат мојата, дури ме зачуди ми се извинуваше 15 минути заради тоа...ептен се добри сериозно! уште ме памтат и продавачите таму ме поздравуваат муабети...Исто многу ми се свиѓа амбиентт у мида не за друго, туку кафето им е многу убаво :) и исто ми се допадна коа прашав за колку време ќе биде колата, ми одговира во стилот обично кажуваме 2 часа, ама ако биде порано се јавуваме и требаше у 15:30 да поминат тие 2 саати, луѓето у 15:00 ми се јавуваат, колата ти е готова се пере моментално за 10-15 минути ќе биде готова :)

А да, забораив да кажам...за сервисо...таму додека чекав да ми испринатаат тоа за плаќање ова она...ми дадоа едно 3 листа таму што и како провериле на колата...значи освеновие работи, имаше на листот милион други работи...ко за прв сервис алал да им е на луѓето, ја имаа проверено колата од А до Ш...значи глеам таму бојата која дебелина незнам што внатрешноста на компјутер ставена колата..сите параметр таму беа пишани..незнам кочниците течност ваму течност таму, уље ваму таму..значи имаше 3 листа со табели кај што како е проверено...дури самиот се зачудив дека во редовен сервис толку внимание обрнуваат :S одсекогаш сум мислел дека ај тури уље смени филтер ај со здравје :D

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #103 на: 26 Октомври 2011, 21:17:10 pm »
Честитики и од мене за првиот сервис !!! :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ford Fiesta 1.25 2010
« Одговори #104 на: 14 Ноември 2011, 15:53:05 pm »
Дечкиииии а седиштето...  бе :))))))

Ај ако, не у пролет може брат ти, ке направи уште една дупка до тогаш :))))