Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532770 пати)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Пред некој ден, типац со Ауди А6 си ја извозе илинденска у лева лента со 40-50 км/х од влада до зоолошка со пуштен десен жмигавец, си збореше на телефон, мува не го полази.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
После подвожњакот кога одиш накај Мавровка на семафорот со едно тркало се качил на тротоар пуштил 4 жмигавци и си прави муабет на телефон.  >:( >:(
најверојатно дефект останал па вртел на СОС бројчето :)

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
Еден тип во плаво VW Polo го закочи цел сообраќај сабајле за да си влезе комотно на паркинг карши Европски!









;)
Се зезам. Поздрав Дени, пропер возач!


Отсутен SirPsyhoSexy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 773
Страшно ме изнервира денес улицата Димо Хаџи Димов во кисела вода. 4 пати требаше да ја возам и животов ми се скрати. На шо личи тоа ве преку 150 шахти има од Кузман школото до дом на слепи лица. Само прекопувана само доправана. Катастрофа... Возам у лента од другата страна коли ми идат у моја лента избегнуваат шахти.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Пешаци што си шетаат на сред улица ко да е пазарен ден у Паланка.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Пред некој ден, типац со Ауди А6 си ја извозе илинденска у лева лента со 40-50 км/х од влада до зоолошка со пуштен десен жмигавец, си збореше на телефон, мува не го полази.


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

има нешто а :D

Има.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Тек еден што има со црно а6 ли а7, ебем ли га сите се исти, вози ко да го ослободил Скопје..

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Cuore, све ти е тоа "Lord of the Rings & everything else".

А уствари она што фантастично го постигнуваат е максимално усерување на имиџот на брендот.

Клошари.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Како некој безвезен тип би влијаел на имиџот на некој бренд?Шо мие гајле мене некој возач на Ауди,Мерц. ,БМВ и сл. шо прави.Поточно не само шо не мие гајле,туку тоа никако не влијае на мене,односно на моето мислење за брендот. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Не, али ќе припазиш кога ќе наидеш на Ауди во сообраќај..
Можда инвалид е човекот...

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Повеќе би припазил на БМВ,задна влеча и неискусен шофер,одличен рецепт за катастрофа. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5084
  • Пиши лаже
Како некој безвезен тип би влијаел на имиџот на некој бренд?Шо мие гајле мене некој возач на Ауди,Мерц. ,БМВ и сл. шо прави.Поточно не само шо не мие гајле,туку тоа никако не влијае на мене,односно на моето мислење за брендот. :)
I agree.

Повеќе би припазил на БМВ,задна влеча и неискусен шофер,одличен рецепт за катастрофа. ;D
I TOTALY agree! :D
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Пред некој ден, типац со Ауди А6 си ја извозе илинденска у лева лента со 40-50 км/х од влада до зоолошка со пуштен десен жмигавец, си збореше на телефон, мува не го полази.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

има нешто а :D

Тек еден што има со црно а6 ли а7, ебем ли га сите се исти, вози ко да го ослободил Скопје..

Само на оваа страна имаш пар примери.

Кога ќе ги видиш паркирани преку 3 паркинг места, или у трева, или на тротоар, или како на сликава погоре, или како се ку**ат у сообраќај и се лепат за браник и ти сечат пат итн итн, јасно дека не се криви колите, туку петардите што ги возат/поседуваат. А преку тие петарди се гради имиџот и перцепцијата на брендот.

Нормално, тоа е мое мислење.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.