Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2533219 пати)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2640 на: 15 Октомври 2012, 02:18:45 am »
Ja сериозно се сомневам дека другаров воопшто ке стои на нозе по првото удирање, во таа нервоза и адреналински раш, ама муабетот е безвезе да се прави на форум.

Присутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43563
  • Il Moderatore
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2641 на: 15 Октомври 2012, 07:54:28 am »
Нема везе со собраќај али поштено ме изнервира, имено денес се женеше на жена брат, и у моментот кога требаше да се иде у матично детево се успа па ја и така не сум многу по тие работи останав да ја пазам. Бидна што бидна стана детево и ај да идеме и што ќе видам, некој да го земе задниот знак да ти фати да го корне но за среќа не успеал во намерата но тегнејќи го прерипал жлебот и знакчево никако неможе да се врати у првобитна состојба. Све да му ебам по список, кој кур фати да корне од кола стара скоро 18 години.

http://www.fiestaturbo.com/forums/electric-shock-car-alarm-on-ebay-vt47356/

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2642 на: 15 Октомври 2012, 16:09:09 pm »
Вчера еден пасат со велешки таблици кој што се движеше во правец од Ѕ-мостот према железничка, си сврте десно на допунското на семафорот на железничка(во правец према сок банки) и само што сврте во истиот момент застана и си пушта 4ри жмигавци, си искача од кола да и помогне на госпожата со куферите, еееј на сред раскрсница, алоо дебилу. Ми идеше од кола да искочам и да му ги акнам тоа куферите од глава, марш бре у пи*ку матер у тоа селото од кај што си дошол, стока неписмена.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2643 на: 15 Октомври 2012, 16:23:49 pm »
Кими секој ден има по некоја нервозна случка. Кај и да е, ќе летаат боксови ( ваљда нема де... ) :D ;D

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2644 на: 15 Октомври 2012, 16:36:27 pm »
Да не беше бел?

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2645 на: 15 Октомври 2012, 16:39:13 pm »
Ах до толку да се замарам, не бре брате нека кршат главата. Во последно време многу оладив, ќе опалам некоја свирка чат-пат, ќе опцујам, ама не дозволувам да ми се поремети внатрешниот мир и благосостојба :D Е сеа, има некои екстремни случаеви што ептен те вадат од кожа, ама тие се, се поретки и поретки, додуша самиот си ги праиш поретки со тоа што одлучуваш да не им се замараш. Тоа е тоа опшутеност, отворени 4ри очи и тренинг у гатање и читање умови, пошто кај нас забрането е користење жмигавци и почитување сообраќајни правила, особено знаци и ленти(пуни, испрекинати). Јебига џунгла е низ градов, одамна умре времето кога гужва имаше од 7 до 9 и од 15 до 17, сега нон стоп има гужва и нон стоп има "паметни" на кои што 2 секунди им се од круцијално значење итн...итн... да не набројувам.


@Sportex, сребренкасто-сив од постарата генерација, Б5.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2646 на: 20 Октомври 2012, 16:55:59 pm »
Сите улици се затворени околу мене. СИТЕ!!!
Па ако некој знае каде се изнајмува хелисоптер, нека ми кажи? Или пак да пробам со телепортација некако?

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2647 на: 20 Октомври 2012, 16:58:59 pm »
не се сите бе,не ги лажи тука на форум :D

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2648 на: 20 Октомври 2012, 17:04:40 pm »
Од позади по Козле оди. До кај се со асфалтирање на Иво Л.Р. ?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2649 на: 20 Октомври 2012, 17:16:09 pm »
затворено е тука алумина према веро,за натака незнам немам поминато не ни сакам

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2650 на: 20 Октомври 2012, 17:17:58 pm »
Колку е лошо организиран градов тоа е невидено нешто. Цел саат акаш по градов и киснеш по семафори за да го поминеш. Страшно. Недозволиво страшно.

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2651 на: 20 Октомври 2012, 17:32:27 pm »
Сите улици се затворени околу мене. СИТЕ!!!
Па ако некој знае каде се изнајмува хелисоптер, нека ми кажи? Или пак да пробам со телепортација некако?

Не иди Битола, исто е  :)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2652 на: 20 Октомври 2012, 19:34:21 pm »
Абе си одам до Веро и нормално одам накај Педагошка за свртам од кај Гоце студенскиот.
И таму типот ја затвора цела улица на семафор. Значи не можи да одиш, право - накај палас, лево на партизанска. Алооооо!! Зошто??

И мора десно.

Десно, па на рузвелтова. Па таму исто така ја блокираја Јуриј Гагарин, па морав преку Козле.

Сите улици се затворени околу мене. СИТЕ!!!
Па ако некој знае каде се изнајмува хелисоптер, нека ми кажи? Или пак да пробам со телепортација некако?

Не иди Битола, исто е  :)

Битола не ги е*ам 2% пешки си одам секаде, блиску ми е. ;D ;D

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2653 на: 21 Октомври 2012, 00:39:43 am »
И улицата кај чешма е блокирана...За во КВ мораш преку Огњан Прица да одиш...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #2654 на: 21 Октомври 2012, 09:48:23 am »
И улицата кај чешма е блокирана...За во КВ мораш преку Огњан Прица да одиш...

Вчера со другар тргаме од Расадник да си одиме дома. Преку Огњан Прица, и што му текна на другаров вика не по партизанска, ќе свртиме и до рамстор, па до козле нешто нагоре... добро ај/ Козле/ тафталиџе е блокирано цело мислам, едвај искочивме, лево десно лево десно едвај се снајдовме... цел град е блокиран у пм -.-