Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2529338 пати)

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Вечерва ептен ме изнервира еден возач со Шкода Фаворит. Стојам јас на семафорите кај Дал Фуфо на водњанска за надоле  1 во мојата лента и продолжувам направо и на следната вртам лево накај АМСМ. И научен сум секогаш дека кога сум прв на лента тргам малце побрзо и возам се така до следниот семафор и го фаќам на 2-3сек и минам, зошто тие се најлошо синхронизирани семафори на северната хемисфера на земјава и само што те пуштил тој кај фуфо долниов го чекаш 92с. со нормално возење. И денеска така на дождов тргам прв, залетан си возам и го гледам семафоров 3сек кога пред мене човекот со шкодата на 3сек си застанал и чека на семафорот. Ај некако закачив не се изнервирав за тоа толку колку што кога се запали црвеното и видов 92сек. Дечкото на најдождливово време застанал со колата на зелено светло и чека да го фане црвено за да почека уште 92сек. Гратис беше што имаше расипан плински уред и корнеше на плин.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Среќа си докочил иначе тој семафор е жив хаос ќе скапеш чекајќи јас скоро секогаш идам право таму партизанска подобро него да чекам тука минута ипол.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Знам знам, ужас се подесени и двата. Но врнеше и морам одтаму да одам да ја соберам девојката, живее блиску кај грчка амбасада па ептен вртење ми е од партизанска или од пред рамстор да вртам.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Аааа ти си бил ограничен во изборот ептен тогаш :) Јас обично од таму кога поминувам накај дома си одам (Влае) и затоа и партизанска ми одговара.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Вчера како и секогаш кога ќе заврне во Скопје,  сообраќајот се претвора во апокалипса. „Сообаќај“ e дефиниран како: „организирано движење на транспортни единици по мрежа од сообраќајници“. Е па се` има, само нема „организирано“ и нема „движење“. А и сообраќајници одамна нема :D Ај да видиме денес како ќе преживееме......

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Ќе заврне малце и оп, сите колите од гаражи и дворови надвор. Затоа толкав хаос се случува.

Овде кај нас е умри мушки, ај сите што извадиле коли, па и возат џоа камикази.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Обожавам да возам на дожд.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Мене највеќе ме нервира спиење на зелено светло на семафор...Ме убија у појам!
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
^^ Посебно во гужва. Кога немаат убацено дур не светне зелено.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Поготово лево кога треба да тргаат. Ги гедаш од позади, иде една кола па после 3 секунди друга, ти иде у глава да се пукнеш.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Обожавам да возам на дожд.
Не е лошо, ако можеш да возиш. 7.2км/ч просечна брзина НЕ Е ВОЗЕЊЕ.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Вечерва ептен ме изнервира еден возач со Шкода Фаворит. Стојам јас на семафорите кај Дал Фуфо на водњанска за надоле  1 во мојата лента и продолжувам направо и на следната вртам лево накај АМСМ. И научен сум секогаш дека кога сум прв на лента тргам малце побрзо и возам се така до следниот семафор и го фаќам на 2-3сек и минам, зошто тие се најлошо синхронизирани семафори на северната хемисфера на земјава и само што те пуштил тој кај фуфо долниов го чекаш 92с. со нормално возење. И денеска така на дождов тргам прв, залетан си возам и го гледам семафоров 3сек кога пред мене човекот со шкодата на 3сек си застанал и чека на семафорот. Ај некако закачив не се изнервирав за тоа толку колку што кога се запали црвеното и видов 92сек. Дечкото на најдождливово време застанал со колата на зелено светло и чека да го фане црвено за да почека уште 92сек. Гратис беше што имаше расипан плински уред и корнеше на плин.

SMRT!
a uste poloso ako si vtor na fufo i toj pred tebe trga kako baba

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Отворена е нова тема „колку гориво во резервоарот“ во „техничко одржување“. Таму е преместен муабетот за празни резервоари :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Ме нервира што има многу ретардирани возачи, ама мнооогу. Ме заморува сообраќајов, многу е напорен, ради многуте неписмени "возачи" за кои што треба ти да пазиш, па да му ебам мајката 1000км да извозам на отоврено помалку ќе бидам заморен, него ли денес што бев до влае и назад, па то све треба да се убие, што би рекол цацко :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Абе која мајка роди таков ретард денес што реши да фарба улици во 12 саат во центар на град?
Абе каде се новинариве сега да снимат што се случува низ градов бе па да отидат кај тој мочан куро-началник. Крвта да им ја **** кретени ретардирани.