Автор Тема: Најнесериозен и најш*пак дилер на автомобили и сервис во Македонија и пошироко?  (Прочитано 124949 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
400 clena (-15 w fanovi) koi ke kazat na barem 4, koi ke kazat uste na 4....
Барем на тоа имам магистерски труд напишано. ;D Сон на Хјундаистите.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување
Од инает и вреќа сол се јаде...

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Ne svakas be deni, toa sto ke se rasiri muabetot e dobro za site:
1. w supackiot servis ke gi slusni poplakite i ke se podobri.
2. drugite servisi ke ucat od tugite greski i tie ke ucat
3. kupuvacot konecno e vo pravo i dobiva dobra usluga


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Еден член ке напише лош коментар, нешто што ке ги прочитаат уште 400+ члена, каде што веќе и не е сеедно ...

И се така не е сеедно додека не се појави Дени. И после сите незадоволства ќе си ги напикаш у г’с и пак ќе отидеш слепо во сервисот на ФВ бидејќи тие се од господ пратени

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Од инает и вреќа сол се јаде...

Абсолутно не е од инает! Тоа се чисти чувства и ти не можеш да влијаеш на тоа

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
A site znaeme deka evropskite koli se kupuvaat najmnogu zaradi dostapnosta na rezervnite delovi! Kvalitetot na site marki e priblizno ist, no ostanuva servisot kako najbolna strana na istocnite vozila!

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
400 clena (-15 w fanovi) koi ke kazat na barem 4, koi ke kazat uste na 4....
Барем на тоа имам магистерски труд напишано. ;D Сон на Хјундаистите.

И бубашвабите дознаа дека Тојота имаше проблеми, те со кочници те со ова те со она. Повлекоа илјадници возила на сервис, дури и од сални ги враќаа назад да се одстрани дефектот и шо....???
Да не не продаваат сега возила?

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Такво нешто НИКОЈ од корејциве го нема достигнато.
Ташак. Јас Спаркот не би го менувал за ништо. Би купил поголема кола ама него не би го давал. Сам сум си го заработил и заслужил, ми има прекрасна форма и изглед, нешто што ФВ никогаш нема да го дистигне според мене. Сум возел и Мерцедес и ФВ и ташак... го нема истото чувство. А ти се во заблуда пошто ФВ не е Алфа, нели таа е најпосебна од сите коли и еднаш кога ќе влезеш нема излегување


Све- тло се гаааааааа-снеееееееееее, а возбудата расте   ;D

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Еден член ке напише лош коментар, нешто што ке ги прочитаат уште 400+ члена, каде што веќе и не е сеедно ...

И се така не е сеедно додека не се појави Дени. И после сите незадоволства ќе си ги напикаш у г’с и пак ќе отидеш слепо во сервисот на ФВ бидејќи тие се од господ пратени


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Ne svakas be deni, toa sto ke se rasiri muabetot e dobro za site:
1. w supackiot servis ke gi slusni poplakite i ke se podobri.
2. drugite servisi ke ucat od tugite greski i tie ke ucat
3. kupuvacot konecno e vo pravo i dobiva dobra usluga


Ти несфаќаш како се шири муабет, а како не. А дека до нив ќе стаса... Мало морген. Дека ќе превземат нешто, гарант! Па и дрругите сервиси што ќе научат ќе се прашам. А купувачот ќе добие кобасица на жар.


400 clena (-15 w fanovi) koi ke kazat na barem 4, koi ke kazat uste na 4....
Барем на тоа имам магистерски труд напишано. ;D Сон на Хјундаистите.

И бубашвабите дознаа дека Тојота имаше проблеми, те со кочници те со ова те со она. Повлекоа илјадници возила на сервис, дури и од сални ги враќаа назад да се одстрани дефектот и шо....???
Да не не продаваат сега возила?
Тојота почнаа да прават ружнички коли. И ги запоставија обичните коли, во замена за хибридни решенија. Што на крајот сигурно ќе се исплати. Се додека следната година не се појави дизел-хибридот од една друга компанија...

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
А да си купевте по едно Љундаи за 10.500... Да ви завидуваме сите. Какви муабети, страшно нешто. Како на ККМК да сум...

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Ne svakas be deni, toa sto ke se rasiri muabetot e dobro za site:
1. w supackiot servis ke gi slusni poplakite i ke se podobri.
2. drugite servisi ke ucat od tugite greski i tie ke ucat
3. kupuvacot konecno e vo pravo i dobiva dobra usluga
Ти несфаќаш како се шири муабет, а како не. А дека до нив ќе стаса... Мало морген. Дека ќе превземат нешто, гарант! Па и дрругите сервиси што ќе научат ќе се прашам. А купувачот ќе добие кобасица на жар.

posto jas ne razbiram, ajde ti pisi, objasni ni kako se siri muabetot?
I zosto zvucis kako da sakas da ne se doznae muabetot, i deka sakas kupuvacot da dobie kubasica na zar?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
А да си купевте по едно Љундаи за 10.500... Да ви завидуваме сите. Какви муабети, страшно нешто. Како на ККМК да сум...
Ја нејќу Хјундаи. За тие пари Астра класик!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Ne svakas be deni, toa sto ke se rasiri muabetot e dobro za site:
1. w supackiot servis ke gi slusni poplakite i ke se podobri.
2. drugite servisi ke ucat od tugite greski i tie ke ucat
3. kupuvacot konecno e vo pravo i dobiva dobra usluga
Ти несфаќаш како се шири муабет, а како не. А дека до нив ќе стаса... Мало морген. Дека ќе превземат нешто, гарант! Па и дрругите сервиси што ќе научат ќе се прашам. А купувачот ќе добие кобасица на жар.

posto jas ne razbiram, ajde ti pisi, objasni ni kako se siri muabetot?
I zosto zvucis kako da sakas da ne se doznae muabetot, i deka sakas kupuvacot da dobie kubasica na zar?
Тоа не е муабет, тоа е една реченица. Муабет е кога е нешто ГОООООЛЕМО, а тоа како што гледаш, многу лесно справливо од страна на големите компании како Тојота. Ете ти пример на пуштање муабет.