Автор Тема: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ  (Прочитано 634876 пати)

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 327
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #300 на: 01 Јули 2013, 17:17:10 pm »
па требаше да се изјасниш 6500 редовна за клабери 5500 а не 1000ден :)
па требаше да се изјасниш 6500 редовна за клабери 5500 а не 1000ден :)


Па требало да читаш, убаво си пишува -1000 денари
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен bu11yboy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 812
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #301 на: 01 Јули 2013, 18:13:11 pm »
како и да е ете дарк се збуни нема везе :)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #302 на: 01 Јули 2013, 18:24:16 pm »
ima li nekoj sto koristi od vas kopija na samsung galaxy 3 ili galaxy 4 ama kopija ne orginal od ovie dubaiskive sto gi davaat na reklama5 po 8000..9000..10000 denari..pa ako ima nekoj da spodeli impresija vredi dase frlat pari za nego ili jok ??????

Отсутен tigar2012

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 63
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #303 на: 01 Јули 2013, 19:05:52 pm »
ima li nekoj sto koristi od vas kopija na samsung galaxy 3 ili galaxy 4 ama kopija ne orginal od ovie dubaiskive sto gi davaat na reklama5 po 8000..9000..10000 denari..pa ako ima nekoj da spodeli impresija vredi dase frlat pari za nego ili jok ??????

Уште да утврдиме што е разликата мегу “копија“ и овие дубајскиве шо ги продаваат на реклама5 ???
Се знае еден може да биде оригинал, се друго е копија без разлика дали е дубајски, кинески, Македонски, бугарски.....

Инаку не вреди, for sure.
Seat Ibiza 1.4 16v 55kw

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #304 на: 01 Јули 2013, 19:35:28 pm »
Dobro de gresno se izraziv mislev na pva dubaiskive sto gi ima na reklama 5 dali nekoj koristi takov mob i dakaze dali go biva ili ne

Отсутен Slavjan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #305 на: 01 Јули 2013, 23:30:14 pm »
Искрено пре би s2 на старо за тие 10-ки, него некоја скапана копија на s4 или дури и s5 :)
<>

Отсутен voren

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 143
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #306 на: 02 Јули 2013, 09:01:11 am »
Dobro de gresno se izraziv mislev na pva dubaiskive sto gi ima na reklama 5 dali nekoj koristi takov mob i dakaze dali go biva ili ne
Jas momentalno imam i iskreno da ti kazam nema nikakva mana telefonot leta sovrseno raboti.Ima mnogu dobar procesor ja sum iskreno prezadovolen od telefonot.

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 327
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #307 на: 02 Јули 2013, 09:58:09 am »
ima li nekoj sto koristi od vas kopija na samsung galaxy 3 ili galaxy 4 ama kopija ne orginal od ovie dubaiskive sto gi davaat na reklama5 po 8000..9000..10000 denari..pa ako ima nekoj da spodeli impresija vredi dase frlat pari za nego ili jok ??????

Уште да утврдиме што е разликата мегу “копија“ и овие дубајскиве шо ги продаваат на реклама5 ???
Се знае еден може да биде оригинал, се друго е копија без разлика дали е дубајски, кинески, Македонски, бугарски.....

Инаку не вреди, for sure.
Dobro de gresno se izraziv mislev na pva dubaiskive sto gi ima na reklama 5 dali nekoj koristi takov mob i dakaze dali go biva ili ne
Jas momentalno imam i iskreno da ti kazam nema nikakva mana telefonot leta sovrseno raboti.Ima mnogu dobar procesor ja sum iskreno prezadovolen od telefonot.
+1 некој од искуство некој од к.. та..ак дава коментари, а форумот е за бесплатни консултации.Како и да е тој што е заинтересиран да купи може да си проба.
Вреди телефонот и тоа како за тие пари посебно со quad core 1,7 процесор, сигурно не го прават во некој подрум.
Едина разлика е што не му го даваш екстра профитот на големите компании што ке ти го наплатат процесорот и ретина екранот x3 од тоа што го плаќаш во репликата.А боже мој има и реплика и реплика една ти е 6000 денари друга 8000 друга 12000, не случајно има разлика во цената и за репликите.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #308 на: 02 Јули 2013, 10:29:34 am »
Pa toa sakav da kazam gi merkam na reklama5 ima so ceni od 7000 do 12000 pa zatoa vikam sigurno ima i razlika od kopija do kopija edni ima so 2sim karticki edni so edna drugi natpisot samsung im e kako so flomaster pisan drugi pa ubavo si se utisnati bukvite..
nego so androidot kako e pokazan dali funkcionira sve internetot kakov e edni mi vikaat nemale telefonite gprs demek nemozelo mapi dase staat...dali displejot ima 16milioni boi dane e nekoj displej zanikade.tacot kako funkcionira....zatoa vikam nekoj ako go ima barem 3-4 meseci da spodeli iskustvo i da dade sovet..
site znaeme deka orginal si e orginal ali pa cenava e drasticno od 500 do 200 ima mnogu razlika.

Отсутен voren

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 143
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #309 на: 02 Јули 2013, 11:15:17 am »
Znaci Jas ovoj sto go imam samo nema GPS e toa mu e edinstvena mana,a ima i so GPS ama ja togas na brzanje nesto go zemav skros nekoja druga kombinacija.Androidot e super ne koci sve si ide super tacot e epten osetliv.Site igri do sega sto gi instalirav gi igram bez problem ne kocat ne seckaat.Jas go imam i do sega ne sum imal nikakov problem.Sigurno ima razlika od kopija do kopija valjda mojava e pogodena soznam

Отсутен bubeqwerty

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 570
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #310 на: 02 Јули 2013, 14:39:57 pm »
има некој искуство со вакво нешто?
   
Triple SIM DualSIM Standby Adapter Bluetooth for iPhone 4 and 4S TripleBlue Case
http://www.simore.ch/en/two_sim_cards_in_one_mobile/dual_sim_card_triple_sim_standby_bluetooth_dualsim_case_iphone_4_iphone_4s.php#11

на огласов го најдов http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1368390-Iphone-4s-32GB-crn-t-mobile-Triple-Dual-sim

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #311 на: 02 Јули 2013, 14:53:27 pm »
Na kosova gi ima so Ljopata da go rines, NOKIA, Samsung, kakov Sakash, se razbira falsifikat , China shit !

Jas ne bi se treniral !

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7024
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #312 на: 02 Јули 2013, 15:14:31 pm »
Цитат
Jas momentalno imam i iskreno da ti kazam nema nikakva mana telefonot leta sovrseno raboti.Ima mnogu dobar procesor ja sum iskreno prezadovolen od telefonot.
+1 некој од искуство некој од к.. та..ак дава коментари, а форумот е за бесплатни консултации.Како и да е тој што е заинтересиран да купи може да си проба.
Вреди телефонот и тоа како за тие пари посебно со quad core 1,7 процесор, сигурно не го прават во некој подрум.
Едина разлика е што не му го даваш екстра профитот на големите компании што ке ти го наплатат процесорот и ретина екранот x3 од тоа што го плаќаш во репликата.А боже мој има и реплика и реплика една ти е 6000 денари друга 8000 друга 12000, не случајно има разлика во цената и за репликите.





текстот си го знаете

Видов една копија на S3, нема ни GPS телефонот..... мизерија.... не знам која е поентата на таков телефон, исто како ГУЧИ ташна од црнците на плажа!!

Отсутен Slavjan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #313 на: 02 Јули 2013, 17:17:38 pm »
 

текстот си го знаете


Кој ги продава нормално и ќе ги фали за му се продадат ама не треба да соли памет дека ние па сме немале искусво па сме треселе од памет. Ма немој ...сум видел и пробал 5-6 и се тешко кинеско ѓубре за кое се плаќаат многу пари. „Телефониве“ немаат никаква врска со Дубаи вакви сра.а во таков развиен центар нема. Муабетов е лаги за мали деца и да се примамат оние за кои зборот кинеско е озогласен.

Муабетов испадна, што сте глупи плаќате за име на ADIDAS, идете на пазарче и купете си патики ADIBAS шибаат пешачат по улица ко луди.  ;D
« Последно менување: 02 Јули 2013, 17:29:01 pm Slavjan »
<>

Отсутен voren

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 143
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #314 на: 02 Јули 2013, 22:35:18 pm »
Jas neprodavam telefoni ama pak sum zadovolen so kopijava,a vie ako ste koristele nekoi pocetni kineski verzii i kopi pa mislite deka e sve sranje.Taka da sekoj so svoeto iskustvo.
Isto kako sto ke sretnete lugje sto postuvaat i sakaat ALFA :) Sakate da mi kazete deka gi svakjate tie sto sakaat Alfa? :)
Pozz