Автор Тема: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ  (Прочитано 634873 пати)

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5083
  • Пиши лаже
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #330 на: 25 Септември 2013, 17:04:05 pm »
Појака камера, поголем екран - пред се доколку имаш голема рака и те како ти е подобро 4ка. Имам доста лошо искуство со LG, особено со телефониве од средна класа, L3, L5. Екранот е за никаде, кочи како улав, не се поврзуе на вај фај доста пати и сл. проблеми.
Можеби Л4 ката не е таков, средиле нешто од ЛГ (го немам работено лично), ама сепак јас би одел на Алкателот.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Присутен Мартин_91

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 447
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #331 на: 25 Септември 2013, 17:51:06 pm »

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5487&idPhone2=5242
Се мислам меѓу телефониве, па ако може некој од поупатените да даде мислење кој е подобар
Јас би одел на Алкателот.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5487&idPhone2=5242
Се мислам меѓу телефониве, па ако може некој од поупатените да даде мислење кој е подобар
Vsusnost i dvata telefoni ne se losi, lgto ima blic i pojaka baterija i toa mu e glavno prednosta... :)
@Boshe ај ако не ти е тешко кажи ми со што е во предност Алкателот. Првиот да не беше LG ќе беше мојот избор, вака некако ме замислува. Инаку фала ви на двајцата :D

Нема проблем тука сме во секое време да помогнеме... Иначе можам и јас да ти кажам што е предноста кај алкателот, а предноста е дека има и предна камера, малку појака задна камера и има доста подобра резолуција со малку поголем екран за 0.2". Другото во глобала им е исто дури и чипсетот ( матичната) им е потполно иста... :)
Појака камера, поголем екран - пред се доколку имаш голема рака и те како ти е подобро 4ка. Имам доста лошо искуство со LG, особено со телефониве од средна класа, L3, L5. Екранот е за никаде, кочи како улав, не се поврзуе на вај фај доста пати и сл. проблеми.
Можеби Л4 ката не е таков, средиле нешто од ЛГ (го немам работено лично), ама сепак јас би одел на Алкателот.
Фала уште еднаш. :D LG-то од истите причини и јас не го сакам, ама Алкателот не знам колку би држела батеријата. (На другар со Droid XL едвај му држеше еден ден) :/

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #332 на: 25 Септември 2013, 19:00:30 pm »
не средиле ништо..... екранот има 144 точки на инч така да јас одма би го прескокнал. Ова нема врска ни со лг ни со самсунг..... едноставно екранот е тиња. Долна граница е 200 точки на инч. Алкателот е мнооогу подобар избор меѓу овие два телефона.

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
  • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #333 на: 25 Септември 2013, 20:06:33 pm »
Како сте задоволни од зте бладе 3, и да не знаете некој да продава :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 327
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #334 на: 25 Септември 2013, 20:07:31 pm »
Како сте задоволни од зте бладе 3, и да не знаете некој да продава :)
Јас продавам, пп контакт
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5083
  • Пиши лаже
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #335 на: 26 Септември 2013, 01:25:10 am »
Како сте задоволни од зте бладе 3, и да не знаете некој да продава :)
Барај друг телефон. Thank me later. ;)
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #336 на: 26 Септември 2013, 04:04:13 am »
Објасни бар зошто

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5083
  • Пиши лаже
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #337 на: 26 Септември 2013, 12:05:20 pm »
Оти едноставно не го бива телефонот за ништо. Камера никаква, кочи како ненормален .... Башка е ЗТЕ, кинеско срање.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #338 на: 26 Септември 2013, 12:30:11 pm »
бре бре бре еве го кај мене и за односот цена перформанси супер си е за секојдневно телефонче го имам веќе од март

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #339 на: 26 Септември 2013, 15:17:51 pm »
A cekajte vaka, aj nekoj sto se razbira na kratko i koncizno da mi objasni so e razlikata megu mobilni telefoni so:
-Android, Symbian i  Windows operativni sistemi, i neli sto e podobro vo momentov od ovie 3 da se zeme, ili sepak zavisi od telefon do telefon?
 :D ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #340 на: 26 Септември 2013, 15:18:44 pm »
Разлика нема, све е тоа телефон :)

Од трите горенаведени, Андроид е најдобар избор.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #341 на: 26 Септември 2013, 15:26:12 pm »
Drustvo imam edno telefonce za prodazba, mnogu malku e koristeno imase nesreken kraj :)
sony ericsson mix walkman e modelot ,na treti mesec od koga go zemav  mi padna do pola vo voda go isusiv go ukluciv i od togas ne raboti wi fito pa go bataliv.... go davam 1000 ce ako mu treba na nekoj za delcinja odlicno e sve zivo raboti na nego novo e :) samo problem so WIFI

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5083
  • Пиши лаже
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #342 на: 26 Септември 2013, 15:28:22 pm »
бре бре бре еве го кај мене и за односот цена перформанси супер си е за секојдневно телефонче го имам веќе од март
Јас го кажав моето искуство со тие телефони, па сега како сака нека си избере...

A cekajte vaka, aj nekoj sto se razbira na kratko i koncizno da mi objasni so e razlikata megu mobilni telefoni so:
-Android, Symbian i  Windows operativni sistemi, i neli sto e podobro vo momentov od ovie 3 da se zeme, ili sepak zavisi od telefon do telefon?
 :D ;D
Symbian ни под разно да не земеш, умрен е веќе одамна. :) А ако правиме муабет за оперативни системи, јас би одел на Андроид или ако можеш да си дозволиш нешто посолено, iOS.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен bubeqwerty

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 570
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #343 на: 27 Септември 2013, 00:06:54 am »
има некој да ми понуди сочуван телефон што не е на тач а има 3.5мм за слушалки, слот за мемориска и камера? Пишете во пп.

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
« Одговори #344 на: 27 Септември 2013, 21:52:12 pm »
Хитно продавам Samsung Galaxy Note 1 за само 205 евра... За таа цена добивате топ телефонче со најубавиот SUPER AMOLED HD екран и одлични 285 ppi(pixel per inch) со оглед на големината на екранот, 1.4 GHz duel core процесор со Exynos чипсет, 2500 mAh батерија и се друго што треба да поседува еден совршен телефон... Прифаќам и замени пишете пп...
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D