Автор Тема: H7 / H4...  (Прочитано 7941 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: H7 / H4...
« Одговори #15 на: 14 Декември 2011, 13:28:40 pm »
јас имам веќе леќи и на нив има рефлектори - за среќа кај мене се добри :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: H7 / H4...
« Одговори #16 на: 14 Декември 2011, 14:14:27 pm »
Горат, рефлекторот пожолтува.
Не ми е пожолтено сочивото/рефлекторот, пластиката/стаклата се малку.
Нови ги гледав по 200 евра еден.
1. Ќе тераме Македонски терк, прво обични вурт, филипс или осрам евтини, па полирање, па мерење на снопот и јачината на светлата кај електричар, па ако даде резултати онда - најтбрејкерс.
2. По Македонски терк ако се во ова не даде резултати, ќе бараме половни.
3. До тука ќе потрошиме 400 евра и нема да бидне ништо и после за + 400 евра ќе си купиме нови од галичките убавите 2мб кило шо се ;D

Ај ќе ве известам што ќе се дешава, нека се знае искуство, еден да плати школо, не сите.
Во меѓувреме пишете тука на оваа тема, ќе му користи на многумина, ако може некој нека стави во насловот - Сочива / Фарови...

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: H7 / H4...
« Одговори #17 на: 14 Декември 2011, 18:14:14 pm »
Ја типувам на лошите сијалички што ти се сега во колата. Што се однесува до пластиката - можеби полирање/чистење би помогнало?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.