Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 600431 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17676
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #75 на: 19 Февруари 2012, 00:38:08 am »
Ха Ха Ха, ќе се нервирам за тоа каде било поставено копчето за климата. ;D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54824
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #76 на: 19 Февруари 2012, 14:03:22 pm »
^^ Страшни ствари. :)

Леонот нечини зашто на лик внатре е неубав. Реално...

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #77 на: 19 Февруари 2012, 14:35:27 pm »
Не сакам фул опрема, ама не е лепотанче. Тоа ми беше поентата.
Иначе тоа беше една од причините што не зедов Леон, а и Зеро исто така. Одвратна внатрешност.

Заради одвратната внатрешност на Леонот, зема Лансер..... Рили ?.
Пошто Лансерот внатре брилира од лепота и квалитетни материјали... Смешки.

Како корисник на Леон, отворено кажувам дека чувството во внатрешноста е две класи под Голф заради пластиката на централната конзола. Многу ефтино изгледа. Квалитетот на другите материјали е на ниво на просекот во класата.

Околу ергономијата. Не е најергономично дизајниран автомобил, но се' што треба да кликнеш на централната конзола го имаш на воланот, освен копчето АУТО на климата.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11714
  • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #78 на: 19 Февруари 2012, 16:09:22 pm »
Неколку пати е подобар ентериерот на Лансерот од Леонот. Ергономијата е уште повеќе подобра.

EDIT: Ама не го споредувај со на брат ти лансерот. Мојот има доста промени во ентериерот.
« Последно менување: 19 Февруари 2012, 16:20:29 pm osmica8 »

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54824
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #79 на: 19 Февруари 2012, 16:11:44 pm »
^^

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20608
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #80 на: 19 Февруари 2012, 18:30:01 pm »
Внатрешноста на Лансерот може да делува ефтино, зависи кој со какви очи гледа и со што се обидува да го спореди. Од друга страна, внатрешноста на Леонот делува уште поевтино, поради онаа сјајната мазна пластика на средишната конзола.

Од аспект на ергономија, кај Лансерот (по мое неколку годишно искуство) е доста добро погодена. Едноставно, се' е таму каде што очекуваш да биде. Кај Леонот не знам баш, немам некое искуство, можам само да претпоставам дека околу воланот, контролите се правилно и ергономски распоредени, а за остатокот од контролите (на врата, на средишна конзола) не би можел да кажам, пошто неам доволно познавања.

Башка, муабетов за ергономија не е за у оваа тема :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17676
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #81 на: 19 Февруари 2012, 19:51:51 pm »
Другар мој има Сеат Кордоба, 5 години стара 100 000 и кусур поминато без никакво мазење пазење и можам да кажам дека се работи за доста квалитетна внатрешност, нема никакви звуци, има одлична возачка позиција, се седи доста ниско што мене ми прави кејф. Е сега кога можеле Кордоба од 2006 да ја направат на тоа ниво воопште не се сомневам за Леонот. За парите моментално нема подобра понуда. Кој си сака ново возило, со перфектен дизајн, кој не застарува, Леончето е одличен избор. Ново аутце, натовари фамилија и цепај.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #82 на: 19 Февруари 2012, 20:50:30 pm »
Неколку пати е подобар ентериерот на Лансерот од Леонот. Ергономијата е уште повеќе подобра.

EDIT: Ама не го споредувај со на брат ти лансерот. Мојот има доста промени во ентериерот.

Не, озбилно:



Или бар објасни им на луѓево што не седнале во двете коли, каде е неколку пати поквалитетен и уште поергономски.
Не го споредувам на брат ми, споредувам Леон и Лансер, со слично ниво на опременост.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8823
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #83 на: 19 Февруари 2012, 21:02:02 pm »
Abe leonot e mnigu poubav vnatre, ovoj restiliziraniot prethodno sredisnata konzola bese tapa ama ova e dosta podobreno

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11714
  • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #84 на: 19 Февруари 2012, 22:52:40 pm »
Неколку пати е подобар ентериерот на Лансерот од Леонот. Ергономијата е уште повеќе подобра.

EDIT: Ама не го споредувај со на брат ти лансерот. Мојот има доста промени во ентериерот.

Не, озбилно:



Или бар објасни им на луѓево што не седнале во двете коли, каде е неколку пати поквалитетен и уште поергономски.
Не го споредувам на брат ми, споредувам Леон и Лансер, со слично ниво на опременост.

Не, озбилно: DSG менувач, итн..... Нели иста опрема?
Да, подобра ергономија има лансерот. И за мене подобро изгледа.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #85 на: 19 Февруари 2012, 23:00:33 pm »
Lancer i Leon po mene mislam deka Leon e podobra opcija, pokratok e pomanevrabilen, samo od taa pricina. Lancer e limuzina so bagaznik i nekako e pogolema i zakombinirana eksploatacija grad/otvoreno povekje kloni kon otvoreno. Za grad Lancer e pogolem i ponemanevrabilen od Leon. Cisto subjektiven vpecatok koga gi gledam. A za vozenje neka kaze nekoj sto ima lancer i leon pa da spodelime.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8823
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #86 на: 19 Февруари 2012, 23:02:12 pm »
ако се споредат со почетните цени односно основните модели би одел на Лансер, помокен мотор има него леонот.

Ако гледам само ентериер леонот ми е многу поубав.

за низ град исти к** ми се и 2те

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20608
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #87 на: 20 Февруари 2012, 00:13:52 am »
Драпање колчишта...

Темава е за актуелни попусти, акции и слично, не за мерење должина на органи, како последица од кој каква кола има или преферира.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10893
  • 430i
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #88 на: 20 Февруари 2012, 00:17:26 am »
Не, озбилно: DSG менувач, итн..... Нели иста опрема?
Да, подобра ергономија има лансерот. И за мене подобро изгледа.

Се фати за DSG-то еате беља ;D ;D
Исто изгледа и со мануел, еве го баш мојот во недобро осветлување:



И нормално дека она што го возиш подобро изгледа :)

Драпање колчишта...

Темава е за актуелни попусти, акции и слично, не за мерење должина на органи, како последица од кој каква кола има или преферира.

Се извинувам за ОТ, во темата има постирано попуст во актуелна понуда на Леон, па може некој се мисли да купи :)

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #89 на: 20 Февруари 2012, 08:23:53 am »
Одлично изгледа Леончето ^^ како што кажа Куоре има дизајн што не старее плус па твојот е со ТСИ мотор милина.