Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 597560 пати)

Отсутен AND_031

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 389
Навистина си бил надмен со оглед на фактот што си купил кола каде се почитува таа карактеристика :)

Јас па не бев доволно надмен за да ми посветат ниту основно внимание кога се интересирав за Голф :'(

По што заклучи дека сум бил надмен? Напротив, во Киа бев многу отворен, толерантен и "мек". Мислам дека и тоа беше главниот проблем зошто се стекна впечаток - овој се загреа за колата ќе ја земе секако. Инаку во постовите дискутираме за Киа што го мешаш Голфот и вклучуваш лични навреди во постот не ми е јасно.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Да бевте сите поумни ќе одевте преко пута и ќе ве третираа како што треба.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Навистина си бил надмен со оглед на фактот што си купил кола каде се почитува таа карактеристика :)

Јас па не бев доволно надмен за да ми посветат ниту основно внимание кога се интересирав за Голф :'(

По што заклучи дека сум бил надмен? Напротив, во Киа бев многу отворен, толерантен и "мек". Мислам дека и тоа беше главниот проблем зошто се стекна впечаток - овој се загреа за колата ќе ја земе секако. Инаку во постовите дискутираме за Киа што го мешаш Голфот и вклучуваш лични навреди во постот не ми е јасно.
Си отишол на друго место и си завршил работа, случајно на тоа место продаваат и Голф :)

Каде виде лични навреди во мојот пост?

Отсутен AND_031

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 389
Каде виде лични навреди во мојот пост?

-------------->
Навистина си бил надмен

Ако си имал лошо искуство при купување на Голф сподели ја и ти твојата приказна, затоа служи форумот да се разменат мислења, нема потреба oд навредување на членови.


Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Каде виде лични навреди во мојот пост?

-------------->
Навистина си бил надмен

Ако си имал лошо искуство при купување на Голф сподели ја и ти твојата приказна, затоа служи форумот да се разменат мислења, нема потреба oд навредување на членови.
Прочитај убаво, од почеток до крај, сосе смајлињата.

Споделено е неколку пати во разни прилики.

Арогантен персонал, арогантни одговори, безуспешни обиди за договарање тест возење (наводно шефицата го возела и не се знаело дали и кога ќе дојде на работа).

Чао, пријатно, одам во други салони.

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1963
  • If you can dream it, you can do it.
Да отвори некој фабрика, и да почне да штанца.



Савремено и комфортно возило.

Цена 3.999 евра.

А за побогатите да има лада.



Цена 4.999 евра.

За 2 години, мулти милијардер.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Седи миран...

Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен s1n1sa

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 434
Што се однесува до Киа и јас имав лошо искуство таму кога земав дури ни во кореа не беа нешто посебно за на крај во тетово да си ја земам со боља цена него кај нив
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
И еден другар имаше "одлично" искуство во киа. Сега си вози Рено Каптур :)

D-r Ordevski


Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8821
Neznam so tolku so Kia imate. 2 pati sum bil ne osetiv nekoja vakva situacija bash bea usluzlivi.
Avtonova mi beq stvarno ok, i za pregovaranje za cena i za ponuda. A i 2 meseci me cekaa

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
Neznam so tolku so Kia imate. 2 pati sum bil ne osetiv nekoja vakva situacija bash bea usluzlivi.
Avtonova mi beq stvarno ok, i za pregovaranje za cena i za ponuda. A i 2 meseci me cekaa
Отиде спремен да купи стоник, само требаше да му дадат тест возило да го проба и да му кажат кога ќе стигне откако ќе порача. Не го доби ниту едното, ниту другото. Се пожали на арогантен однос и незаинтересираност од персоналот.
Случајно отиде во Рено, веднаш му понудиле тест возење со Каптур, пратката стигаше за 2-3 месеци, си одбра и боја по желба човекот и парите си ги остави кај нив.

D-r Ordevski


Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Значи, пред 5 години кога ги шетав салоните.

Најтапа поминав во салоните на Фолксваген и Опел. Тука е и Рено кои и покрај услуживоста се укакаа со еден бош муабет.

Најубаво во салоните на Шкода/Сеат и Цитроен.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6992
Грешка сте клабери, не сте имале вие лошо искуство со нив, тие имале со вас.
Абе, само маани да се наоѓало.

Шала на страна, тоа е тој наш "преговарачки" менталитет, кој зависи само од тоа кој кого знае. Очигледно во салон треба да се влезе со апостолка, дебел (по) златен ланец, пластично лаживче/чепкалка во уста, издолжен нокт на малото прсте, да се има poker face се со цел да одговара на нивото на другата страна што преговара.

Со варијантата, "Добар ден, сакам ова, под услов ова и не ми трошете време, кажете бива или не" треба уште некое столетие да помине.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Гледам дека чинот бирање и купување кола преминало во култура на демонстрирање преговарачки вештини, недостигаат уште олеснувачи.

Не им е лесно и на продавачите по салоните.

Neznam so tolku so Kia imate. 2 pati sum bil ne osetiv nekoja vakva situacija bash bea usluzlivi.
Avtonova mi beq stvarno ok, i za pregovaranje za cena i za ponuda. A i 2 meseci me cekaa
Отиде спремен да купи стоник, само требаше да му дадат тест возило да го проба и да му кажат кога ќе стигне откако ќе порача. Не го доби ниту едното, ниту другото. Се пожали на арогантен однос и незаинтересираност од персоналот.
Случајно отиде во Рено, веднаш му понудиле тест возење со Каптур, пратката стигаше за 2-3 месеци, си одбра и боја по желба човекот и парите си ги остави кај нив.

D-r Ordevski


Како тоа бил спремен да купи, а немал ниту извозено тест вожња? А ако не му се допаднала вожњата? Парите у џен ги носел?
Добро е што на клоци не го исфрлиле ;D
Дај не верувајте на секакви причи.


Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Tocno - Cinot na kupuvanje kola kaj nas e demonstriranje na pregovaracki vestini megju drugoto.

Ne znam sto ne ti e jasno vo spremen bil da kupi?? Ocigledno mu se svigjal dizajnot, brendot itn. za 99% da se odluci za Stonic. Sto znaci gi imal parite vo dzep i sakal test vozenje za 100% da e siguren.
Koga ne mu dale test vozilo, so parite vo dzep si dobil toa sto bara od Reno, a kia si ostanale so x pari pomalku i od kola i od redoven servis.

Ne znam sto bese tolku naucna fantastika vo prikaznava za da ne veruvame vo sekakvi prichi??

Na vremeto toyota corola gledav, deckoto se potrudi tamu sekoja cest. Zakazuvam test vozenje za drug den, za zal toj ne bese tamu dojde nekoja koleshka. Koleshkata seto vreme vo kola razgovarase za leksusot na nekoj si po telefon, tolku i bese ispod cest sto mora da se zamara za korola od avion se gledase. I jas so parite vo dzep si zaminav vo drug salon, da ne i smetam na taa so lexusot i so ligavenjeto na tel. Ete sekakvi prici ima, nemoj da veruvate

edit: So toa sto pisav i mejl do Toyota mk deka kola kako kola ne me voodusevi, ama prodavacite im se den i nokj. I toj batkata da si go cuvaat zosto vredi :) Za zal ne mi vratija pa ne znam sto ponataka so prikaznata 😭😁