Автор Тема: CARclub Тест: Geely Coolray  (Прочитано 4049 пати)

Присутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1615
Одг: CARclub Тест: Geely Coolray
« Одговори #45 на: 15 Јули 2024, 18:44:25 pm »
Ама Џиливо не е во класа со Карок. Со Камик е.

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1593
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Geely Coolray
« Одговори #46 на: 01 Август 2024, 19:37:53 pm »
Денеска бев придружник на пријателче кое пред неколку дена си го презема Џилито мојата прва импресија на ова возило е следна возилото внатре изгледа многу добро ,седиштата удобни ентериерот одличен , мотор 1,5 -170коња одличен има снага ,  одлично возило за таа пара која се нуди изгледот зависно од боја небо боја плава му личи другите бои не сум ги видел во живо плавата е топ, како и секое возило па и S класа да е си наоѓаме мани ако можам да најдам мана на Џилито тоа се звучниците некако имав чуство дека не ми се добро слуша звукот внатре, изолација одлична потрошувачка пошто возилото е ново мислам дека ми рече околу 6,5 литри.
Џилито е супер возилo за околу 28 илјади евра за разлика од европските лудила на цени.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4894
Одг: CARclub Тест: Geely Coolray
« Одговори #47 на: 01 Август 2024, 22:09:09 pm »
E taka be i ti nekoj dobar zbor da kazes za drugo osven kibritkata

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5343
Одг: CARclub Тест: Geely Coolray
« Одговори #48 на: 01 Август 2024, 22:17:43 pm »
6.5 ама на колку, на 100км не е сигурно :D уште 3-4л на тие веќе има некоја логика.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1593
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Geely Coolray
« Одговори #49 на: 01 Август 2024, 23:58:33 pm »
Не знам на колку чисто само прашав колку троши -одговор беше па еве покажува 6,5 претпоставувам сигруно ке е под 10л сепак е возило / баш  еве истражував да видам како е со цениве регионот кај комшиите еве во србија е поефтин за жал ние во северџистан за ново возило за било кој бренд да се одлучиме секогаш дебело треба да платиме дал сме до толку проколнати од страна на бегањето на турците ето не знам- Генeрално количето е одлично!










Отсутен AND_031

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 394
Одг: CARclub Тест: Geely Coolray
« Одговори #50 на: 15 Август 2024, 22:04:03 pm »

Ај те молам линкни друг до 30к што нуди ова

Opel Astra GS line е околу 27к и има 360 камери, Kia Sportage мислам може малку да е над 30к а има + и класа поголема кола. Инаку го видов Coolray-от на саемот во Белград каде и беше премиерата. Пријатно изненаден од завршната изработка, ентериерот и комфорот на седиштата како и опремата и моторот кој го нуди. Малу не ми фатија око некои кич детаљи како големиот спојлер позади, фејк карбон насекаде како и фејк дупки на хауба ама тоа е веќе очекувано за кинез. Искрено едино што ме одврати од сериозно разгледување на колата е што е знак прашање колку овој бренд ке се етаблира по Европа зошто веќе почнаа да им наметнуваат дополнителни давачки на овие возила само затоа што доаѓаат од Кина, а на тој начин нивната цена полека станува се по не конкурентна.