Автор Тема: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style  (Прочитано 858 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29512
    • CARclub.mk
CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« на: 30 Јули 2024, 09:05:16 am »






Интересна комбинација и 10к евра поскапа од соодветно опремениот RAV4 обичен Hybrid. Ама па за тоа се добива значително повеќе сила, забележливо е порафиниран целиот погон и се добива можноста за возење до околу 70-75 километри на струја. Номинално помал багажник во однос на обичниот хибрид, ама тоа е тоа.

https://www.carclub.mk/2024/07/29/test-toyota-rav4-plug-in-hybrid-style-najmokniot-i-najefikasniot-rav4/

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1570
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #1 на: 30 Јули 2024, 09:25:28 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Интересна комбинација и 10к евра поскапа од соодветно опремениот RAV4 обичен Hybrid. Ама па за тоа се добива значително повеќе сила, забележливо е порафиниран целиот погон и се добива можноста за возење до околу 70-75 километри на струја. Номинално помал багажник во однос на обичниот хибрид, ама тоа е тоа.

https://www.carclub.mk/2024/07/29/test-toyota-rav4-plug-in-hybrid-style-najmokniot-i-najefikasniot-rav4/
Ауууу... 10к... Колку бензин лежи во тие пари!

Ако сака некој да штеди за низ град, има еден куп мали фул електрични возила кои ќе бидат далеку поефикасни и полесни за снаоѓање. Или пример твојот голф. За мене ова нема логика.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54918
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #2 на: 30 Јули 2024, 09:43:25 am »
За овие пари има Камри во истиот салон. Цела класа над ова. Така да ова нема никаква логика.

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5468
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #3 на: 30 Јули 2024, 09:47:47 am »
60K Evra???
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1640
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #4 на: 30 Јули 2024, 10:07:26 am »
Рав4 на времето си беше рав4 со гума одпозади па можеше комотно и по камен,тампон,блато,песок .. надвор од асвалт да преминеш и стигнеш таму каде што си се упатил па и намената на тој тип возило беше тоа Џип-теренец, ова на ништо не личи која градско возење со ваков габарит возило?каде, ок максинална брзина од 180км на возило које чини над 60илјади евра која логика? што ке ти ова чудо  дал ова чудо на еден мраз ке превртува на илинденска да е 35 999 ок ама 60каде и сами не знаат изгубен сјај на рав4 како што сите го препознававме по улиците на еден убав супер џип со добри перформанси не зависно со 3 или 5 врати ликот си го красеше тоа возило дијагноза е пуштено на најјако при формирање на цени ако ова чудо вреди 60 илјади евра тогаш Крузерот нов што ке престигне колку ке биде?!Ова возило навистина не знам каква намена има ниту може да се вози по црн пат надвор од асвалт ниту пак може да служи за супер луксузно возило кое ке достигне преку 200 на час да фукнеш 60илјади евра за ова навистина треба сериозно нарушување на сопственото здравје /Него батали ова него пиши кога ке престигне нов  ланд крузер имаш инфо ? со нетрпение очекуваме рецензии фотографии и се поврзано со него!

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4161
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #5 на: 30 Јули 2024, 11:17:10 am »
Ќе дојде време ќе ги продавааат овие возила со пренапумпани цени за 25К или ќе треба да ги рециклираат

Отсутен miksi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1366
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #6 на: 30 Јули 2024, 12:38:27 pm »
Не знам зошто е проблем 60к. За тие што сметаат дека е прескапо, постојат поефтини верзии. А јеби га стварно е скапо. Него фала богу заличи на нешто внатре од кога ги тргнаа тие копченцата од екранот.

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1570
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #7 на: 30 Јули 2024, 12:43:50 pm »
Не знам зошто е проблем 60к. За тие што сметаат дека е прескапо, постојат поефтини верзии. А јеби га стварно е скапо. Него фала богу заличи на нешто внатре од кога ги тргнаа тие копченцата од екранот.
Не е веќе ЕИ Ниш со катодна цевка :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6626
  • Бенве сие бенве
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #8 на: 30 Јули 2024, 15:48:30 pm »
Мислев ако сум жив по 4 год да ја мењам кијата за рав 4 ама претерале со цената. Има месец дена некаде, го има некој комшија од другава зграда, убаво изгледа, но кошта ко лексус.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3662
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #9 на: 30 Јули 2024, 17:16:01 pm »
За 6-7 години стар модел претерале со цената.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен miksi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1366
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #10 на: 31 Јули 2024, 13:11:29 pm »
Мислев ако сум жив по 4 год да ја мењам кијата за рав 4 ама претерале со цената. Има месец дена некаде, го има некој комшија од другава зграда, убаво изгледа, но кошта ко лексус.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ИмаШЕ Лексус за 60к.

Отсутен BraneMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 977
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #11 на: 31 Јули 2024, 13:19:16 pm »
Мислев ако сум жив по 4 год да ја мењам кијата за рав 4 ама претерале со цената. Има месец дена некаде, го има некој комшија од другава зграда, убаво изгледа, но кошта ко лексус.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Киа подобра звучна изолација има и обичниот хибрид подобро вози од Рав4 а 15к поефтина е. Добиваш само поголема кола.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54918
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #12 на: 31 Јули 2024, 14:43:24 pm »
Мислев ако сум жив по 4 год да ја мењам кијата за рав 4 ама претерале со цената. Има месец дена некаде, го има некој комшија од другава зграда, убаво изгледа, но кошта ко лексус.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Киа подобра звучна изолација има и обичниот хибрид подобро вози од Рав4 а 15к поефтина е. Добиваш само поголема кола.
Не е поголема. Исти се.

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5367
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #13 на: 31 Јули 2024, 14:47:58 pm »
https://www.carclub.mk/2022/05/19/test-lexus-nx-450hplus-4wd-executive-plus-eden-poinakov-lexus/
Колку е моментална цена? Дури и во основна верзија е предобар. Ценовник не најдов никаде на интернет за кај нас.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29512
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Toyota RAV4 Plug-In Hybrid Style
« Одговори #14 на: 07 Август 2024, 18:03:16 pm »
Нема да најдеш онлајн информации, треба во салон да се праша.