Автор Тема: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром  (Прочитано 1242 пати)

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7024
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #15 на: 22 Август 2023, 21:51:53 pm »
Ужасно искуство, си ја мразам колата од денот кога ставив шофершајбна во едел пром, тулумби и баклави може да прават добри, стакла НЕ. Стави си оригинал, не експериментирај. Јас во едел никогаш повеќе.
Сработеното или стаклото?

Мислам дека би поднел полошо стакло доколку убаво ја завршат работата, отколку убаво стакло фушерајски сработено.
[/q
Ужасно искуство, си ја мразам колата од денот кога ставив шофершајбна во едел пром, тулумби и баклави може да прават добри, стакла НЕ. Стави си оригинал, не експериментирај. Јас во едел никогаш повеќе.
Сработеното или стаклото?

Мислам дека би поднел полошо стакло доколку убаво ја завршат работата, отколку убаво стакло фушерајски сработено.
Ужасно искуство, си ја мразам колата од денот кога ставив шофершајбна во едел пром, тулумби и баклави може да прават добри, стакла НЕ. Стави си оригинал, не експериментирај. Јас во едел никогаш повеќе.
Сработеното или стаклото?

Мислам дека би поднел полошо стакло доколку убаво ја завршат работата, отколку убаво стакло фушерајски сработено.
Ужасно искуство, си ја мразам колата од денот кога ставив шофершајбна во едел пром, тулумби и баклави може да прават добри, стакла НЕ. Стави си оригинал, не експериментирај. Јас во едел никогаш повеќе.
Сработеното или стаклото?

Мислам дека би поднел полошо стакло доколку убаво ја завршат работата, отколку убаво стакло фушерајски сработено.
70/30 стакло/сработено
Каква шофершабна стави, кој бренд?

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #16 на: 23 Август 2023, 00:09:35 am »
Mene nesto mi ide u glava na mercedesot da mu smenam predna sofersajbna premnogu sitni grebanici ima od brisac. Kako i da go cistam stakloto so kakvi ti ne sredstva navecer od sprotiven pravec koli me ubivaat. Znam pred mesec i nesto nekade prasav mi rekoa nekade 80€ ama dali turska dali kineska nesum bas siguren. Orginal sigurno ne e za parite ama barem pa ima onaa senka na gorniot del. Pa kje vidime kako kje duvnat vetrista.

Отсутен martint

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 16
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #17 на: 23 Август 2023, 10:57:44 am »
Ужасно искуство, си ја мразам колата од денот кога ставив шофершајбна во едел пром, тулумби и баклави може да прават добри, стакла НЕ. Стави си оригинал, не експериментирај. Јас во едел никогаш повеќе.

Што е проблемот со стаклото? Не се гледа добро? Знаеш кој бренд на стакло ти го ставиле?

Отсутен Dando

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 339
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #18 на: 23 Август 2023, 12:03:49 pm »
Турско демек, криво, прелива, останато лепак од страните.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6285
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #19 на: 23 Август 2023, 12:21:46 pm »
Тебе безиме да не ти ставиле во некоја визба топено.  ;D

Отсутен martint

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 16
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #20 на: 23 Август 2023, 14:51:42 pm »
Добив и понуда од Новус за Saint Gobain стакло - 500 евра

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1286
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #21 на: 24 Август 2023, 10:20:42 am »
Јас во голем круг би го одбегнувал Новус. Другар стави сеа, му увалија некоја шофершајбна за Леон, во долниот дел се прекршуваше видикот.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Искуство со турски Olimpia шофершајбни од Едел Пром
« Одговори #22 на: 24 Август 2023, 10:54:28 am »
Новус менуваа кај другар задно стакло на кола кај другар (Honda CR-V), доста аљкаво со лајсните :(
Јас два пати во Едел пром имам менувано, немам замерки за одработеното (во двата случаи оригинална пилкингтон заменета со пилкингтон купена од кај нив).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.