Автор Тема: Купувам бензин автомобил  (Прочитано 27816 пати)

Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #480 на: 11 Јули 2023, 11:30:37 am »
Iskreno mi bea dosta od pomos

Отсутен kire95

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1782
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #481 на: 11 Јули 2023, 12:03:30 pm »
neka e za ubavo sozdravje da se vozi

Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #482 на: 25 Мај 2024, 12:06:39 pm »
Zdravo na site, pisuvam vo ovaa tema jas shto ja otvoriv, da ne zapocnuvam nova :)

Imam dve prasanja, prvoto, za na tetka mi fordot shto go kupi da najdam dobar majstor da smeni rebrest kajs. Se raboti za ford focus 2016 ili 2017ta 1.0 100hp ecobost benzin, rebrastiot neznam kaj bil potopen i ne sekoj majstor znae da go smeni, pa da kazete po skopje nekoj shto gi menja na ovie koli :)

Drugoto prasanje e za mojata astra shto ja zemav od tetka mi 1.4 90hp 16v benzin, 2009ta godina, ama modelot e istiot od 2001va, gledam nema kapak odozdolu, dali fabricko nemaat ili nekoj majstor i go sobral na tetka, poso koga ja nosela na servis ne se zamara shto kako.. i da prasam dali na srednite svetla na sijalickite treba da ima kako nekoi sisarki plasticni ili kapacinja za poubavo da svetat, poso srednite svetla mi se stvarno slabi ili fabricki se takvi?? Bidejki kolata sega ima 67000km i nema udesi i ne terana po razni majstori

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #483 на: 25 Мај 2024, 12:59:04 pm »
За форд, имаше еден мајстор после тутунски комбинат. Само форд поправаше.

За астрата, почекај дизел и нестор да се јават.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 387
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #484 на: 03 Јуни 2024, 13:32:38 pm »
Na benzicite opel ne im stava zastitna plastika pod motorot, ako sakas da si stvis baraj od dizel.

Ako nemas tvoj covek da go sredi fordot , odi u ovlasten kaj sto ke dobies pismena garancija, I gledaj dvata rebrasti da ti gi smenat.

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5540
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #485 на: 03 Јуни 2024, 14:40:21 pm »
Точно, немаат капак одоздола, ама може да си нарачаш нов, пиши ми пп ќе ти дадам контакт.
Околу светлата - има подобро осветлување од Мерцедес МЛ, и тоа мноогу подобро. Кај мене се оригинал жолти сијалички (немам јас сменето), само се исполирани и однесени на технички да се штелуваат.
Инаку не знам за какви шишарки мислиш  ;D

Отсутен Nexia

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #486 на: 08 Јули 2024, 22:05:59 pm »
Na benzicite opel ne im stava zastitna plastika pod motorot, ako sakas da si stvis baraj od dizel.

Ako nemas tvoj covek da go sredi fordot , odi u ovlasten kaj sto ke dobies pismena garancija, I gledaj dvata rebrasti da ti gi smenat.

Tocno, nemale zastiten kapak odozdolu, da baram od dezeli ili nestor ke me opravi :)


Zasto vikas dva rebresti kajsi, neli e eden??

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5540
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #487 на: 08 Јули 2024, 22:20:01 pm »
Не ми затребало мене, ама ако бараш барај здрава половна од тие што растураат опели. Ако сакаш нова имаш за 3200 - побарај со ОЕМ број 5212626.

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 387
Одг: Купувам бензин автомобил
« Одговори #488 на: 19 Јули 2024, 12:54:04 pm »
Na benzicite opel ne im stava zastitna plastika pod motorot, ako sakas da si stvis baraj od dizel.




Zasto vikas dva rebresti kajsi, neli e eden??

Dva se, eden e za bregastite drugiot za uljenata pumpa. I dvata mozat golema belja da napravat ako se skinat