Автор Тема: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!  (Прочитано 19765 пати)

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #15 на: 23 Ноември 2011, 17:30:26 pm »
Одлично !

Очекуваме чин II, чин III.

;)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #16 на: 02 Декември 2011, 10:00:40 am »
Astra vs. Astra - чин II-ри



Споредба на просторот за живеење во двете Астри... За навистина да се осети, треба да се доживее :)

Прочитајте тука.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #17 на: 02 Декември 2011, 12:01:03 pm »
Разбудете ме кога ќе тестирате перформанси.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #18 на: 02 Декември 2011, 13:08:15 pm »
Браво Веле, е ова е одлично! Малце повеќе напишано. Се тоа спакувано многу добро изгледа. Уживав во читањето додека го пиев кафето.
Со нетрпение го очекувам 3 и најверојатно нај интересен чин.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #19 на: 02 Декември 2011, 13:16:10 pm »
Тенкју, тенкју... Иначе да „завршниот“ чин, би требало да биде најинтересен, поради очигледни причини нели ;)

@Falanga: Тестирани се перформанси, сори шо те остаивме да се успиеш :D :D :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #20 на: 02 Декември 2011, 13:28:43 pm »
Да не заборавам имам и еден коментар.


Recaro убија! 

Кој не пробал, не знае. :D

Присутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #21 на: 02 Декември 2011, 13:30:00 pm »
добро зошто од оваа генерација ниту астра ни корса нема покажувач на темп на течноста ?? како знаеш дека колата има работна темп?? или недај боже почнува да прегрева??

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #22 на: 02 Декември 2011, 13:31:42 pm »
Има сијаличе се пали ако почне да прегрева.

Присутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #23 на: 02 Декември 2011, 13:33:08 pm »
а за работна температура? Јас ептен ја лигавам колата дури не постигне раб. температура, посебно па дизел зимно време колку му треба

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #24 на: 02 Декември 2011, 13:33:15 pm »
Има сијаличе се пали ако почне да прегрева.
Се пали одкако ке прегрее  :D :D :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #25 на: 02 Декември 2011, 15:12:40 pm »
добро зошто од оваа генерација ниту астра ни корса нема покажувач на темп на течноста ?? како знаеш дека колата има работна темп?? или недај боже почнува да прегрева??
тоа ми беше единствено прашање и јас кога ја купив колата... и добив одговор, колку да се рече дека сум добил. :) демек до сега не се случило ваква астра да прегрее, многу било добро направена и слично... па фабриката одлучила дека е тоа непотребно.

иначе да, и 1 степен над максималната пропишана дозволена температура, БИ ТРЕБАЛО да се уклучи некое сијаличе... :)

Присутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #26 на: 02 Декември 2011, 15:14:39 pm »
добро зошто од оваа генерација ниту астра ни корса нема покажувач на темп на течноста ?? како знаеш дека колата има работна темп?? или недај боже почнува да прегрева??
тоа ми беше единствено прашање и јас кога ја купив колата... и добив одговор, колку да се рече дека сум добил. :) демек до сега не се случило ваква астра да прегрее, многу било добро направена и слично... па фабриката одлучила дека е тоа непотребно.

иначе да, и 1 степен над максималната пропишана дозволена температура, БИ ТРЕБАЛО да се уклучи некое сијаличе... :)

па добро ти не дека сумљаш дека ке ти прегрее ама мислам дека таа информација да ја имаш на табла е доста добредојдена, незнам на новата не ми текнува ама мислам дека има

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #27 на: 02 Декември 2011, 15:15:18 pm »
Температурата може да се види во секое време на дисплејот со притискање на само едно копче 5 секунди.
« Последно менување: 02 Декември 2011, 15:43:59 pm djidji »

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #28 на: 02 Декември 2011, 15:29:46 pm »
добро зошто од оваа генерација ниту астра ни корса нема покажувач на темп на течноста ?? како знаеш дека колата има работна темп?? или недај боже почнува да прегрева??
Да, така е и кај многу други коли. Идиотски според мене. Откако ќе светне сијаличето додека го видиш и додека закочиш и изгасиш мотор сери му се после...

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Исто е, ама не е исто - Astra vs Astra!
« Одговори #29 на: 02 Декември 2011, 17:15:44 pm »
добро зошто од оваа генерација ниту астра ни корса нема покажувач на темп на течноста ?? како знаеш дека колата има работна темп?? или недај боже почнува да прегрева??
тоа ми беше единствено прашање и јас кога ја купив колата... и добив одговор, колку да се рече дека сум добил. :) демек до сега не се случило ваква астра да прегрее, многу било добро направена и слично... па фабриката одлучила дека е тоа непотребно.

иначе да, и 1 степен над максималната пропишана дозволена температура, БИ ТРЕБАЛО да се уклучи некое сијаличе... :)

па добро ти не дека сумљаш дека ке ти прегрее ама мислам дека таа информација да ја имаш на табла е доста добредојдена, незнам на новата не ми текнува ама мислам дека има
потпуно си у право. јасно ми е... и ја одма го забележав како детаљ шо ми фали...

од друга страна пак...

Температурата може да се види во секое време на дисплејот со притискање на само едно копче 5 секунди.
djidji е у право... :)