Автор Тема: Препорака за мајстор/сервис за санирање на штеп на седиште  (Прочитано 2856 пати)

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 938
Дечки ај помош, штепот на возачкото седиште се отвори и само се зголемува. Јас го знам само Славчо Христов од Струмица дека работи тапацирање на ентериер и се слушнав, но ми кажа дека треба цело седиште да го растурам и да му го пратам па да го види итн.
Така да ај препорака на мајстор/сервис за санирање на проблемот ама локално во Скопје по можност.
Слики во прилог за да биде по јасен проблемот.
Благодарам однапред!




Отсутен Баги

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 794
075-281-885 Dobri

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4754
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
На Леонот ова? Dafuq? Гарант ти седела некоја у скут по скопскиве дупки. Него шала на страна, гаранција не покрива?


Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 938
075-281-885 Dobri

Tnx :D

На Леонот ова? Dafuq? Гарант ти седела некоја у скут по скопскиве дупки. Него шала на страна, гаранција не покрива?

Сеуште не сум се обратил во Порше ама гаранцијата е помината одмана :(

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 938
Се слушнав со Добри и го виде седиштето и секако ќе мора да се демонтира. Дали има некој доброволец со алат што сака да помогне? :D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
 Мора да се демонтира цела навлака. Сите седишта се сошиени од внатрешноста.

Кај тебе е одкинато од оној дел кој е сошиен. Најверојатно со додавање парче ако може ама нема да легне после убаво на седиштето .

Пази кога ќе ја видите навлаката да не скршиш некоја од пластичните што ја држат после тешко се наоѓа.

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Не знам дали е баш најсоодветната тема, бидејќи се однесува на платнен тапацир на седишта, ама веќе кога е отворена, сакав да прашам за кожни седишта.

Како/каде се решаваат пукнатини во кожата (ако е воопшто кожа)? Само возачкото седиште ми е така малку испукано од стани-седни

Мислам дека сите видеа со полнење на пукнатината со боја се малку clickbait, не знам дали функционира

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Не знам дали е баш најсоодветната тема, бидејќи се однесува на платнен тапацир на седишта, ама веќе кога е отворена, сакав да прашам за кожни седишта.

Како/каде се решаваат пукнатини во кожата (ако е воопшто кожа)? Само возачкото седиште ми е така малку испукано од стани-седни

Мислам дека сите видеа со полнење на пукнатината со боја се малку clickbait, не знам дали функционира

Спомна во друга тема дека ќе одиш во Охрид на одмор, договори го човеков, ваљда ќе среди за кратко време. :)

https://www.facebook.com/Leather-Repair-%D0%A0%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0-Reparacija-na-kozha-433644820169144/

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одлично @MartinAlfista , фала ти! Баш тоа што ми треба :) Секако ќе се врткам недела дена таму, може да фрли еден поглед. А баш и на неговава страна видов дека има таква пукнатина на седиште баш како кај мене  ;D