Автор Тема: Каде да заменам или поправам оштетена регистерска табличка?  (Прочитано 1519 пати)

Отсутен Teh

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Здраво,
Пред неколку дена ми ја удрија колата на паркинг и ми го скршија браникот, исто така и табличката е оштетена. Дали може да се нарача нова табличка, или ќе мора и двете да се заменат со различен број?

П.С. дали има некој што изработува таблички?

Присутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7707
  • Плинаш!!!
Ке си отидеш на било кој технички и ке ти кажат која е процедурата за нова табличка.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Нови две, со нови бројчиња.
Земи чекичот и исправи си ја оваа.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Или исправи ја таа, или земи си нови.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Нови се 2200+ нова е 8**ден. Одиш на шалтер на мвр во техничкиот, пишуваш рачно барање за издавање на нова регистарска табличка. Исто пишуваш дека се обврзуваш старата да ја вратиш при издавање на новата. Службеничката ти дава документ на кој што треба да собереш 2 потписа и го враќаш назад. Барањето се процесуира до раде кончар и за 1недела имаш нова таблица. Јас имав многу годишни винети и не ми се менуваа со нови.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk