Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 88913 пати)

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Совет за телефон
« Одговори #705 на: 10 Декември 2012, 14:26:55 pm »
Никој не им може на Т-мобајл

Месечна претплата 499
Неограничени разговори кон т-мобајл и т-хоум
Неограничен Мобилен интернет
100 минути кон другите мрежи


http://www.t-mobile.mk/public/promo-tarifi.nspx

И многу евтини телефони, во таа тарифа..

http://www.t-mobile.mk/public/doverba-24.nspx#&&/wEXBwUVQ29udHJhY3REdXJhdGlvblR5cGVzBQEyBQpQYWdlTnVtYmVyBQEzBRVVc2VyU3Vic2NyaXB0aW9uVHlwZXMFATEFBlRhcmlmZgUDNDgwBRBLb21wbGV0ZW5QcmVnbGVkBQEwBQZTb3J0YnkFATEFDE1hbnVmYWN0dXJlcgUCLTE=
 

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7199
Одг: Совет за телефон
« Одговори #706 на: 10 Декември 2012, 16:37:13 pm »
Томи, ако ти е под гаранција, барај да го смениш за друг, ако можеш.
Заобиколи го X-от, имаа цела серија утнати, што со екрани, што со финална изработка.

Го зедов преку DM STORE, му кажав на газдата да инсистира на нов, и да си доплатам веднаш за S3. НЕ бива вака со HTC-то, демек top of the line model, крајно разочаран.

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7024
Одг: Совет за телефон
« Одговори #707 на: 10 Декември 2012, 18:00:15 pm »
Dobro si mu kazal za S3. Mnoogu podobar izbor od ONE X.
Ako se podnovis obrati se slobodno imam maska edna i folija za Samsungot.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Совет за телефон
« Одговори #708 на: 10 Декември 2012, 21:26:30 pm »
Томи, ако ти е под гаранција, барај да го смениш за друг, ако можеш.
Заобиколи го X-от, имаа цела серија утнати, што со екрани, што со финална изработка.

Го зедов преку DM STORE, му кажав на газдата да инсистира на нов, и да си доплатам веднаш за S3. НЕ бива вака со HTC-то, демек top of the line model, крајно разочаран.

ти се погодил томи, шо знам јас имам до сега 2 HTC едниот е 3 и ништо години стар Hero еднаш екранот ме зезаше ама им го однесов во она ПРОМО што е главен увозник и сервисер за нив и ми го средија еве го работи гајле нема.

Отсутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3989
  • MadaFunker
Одг: Совет за телефон
« Одговори #709 на: 10 Декември 2012, 22:40:13 pm »
Никој не им може на Т-мобајл



За крадење..
New blood of old school

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7199
Одг: Совет за телефон
« Одговори #710 на: 10 Декември 2012, 22:58:15 pm »
Томи, ако ти е под гаранција, барај да го смениш за друг, ако можеш.
Заобиколи го X-от, имаа цела серија утнати, што со екрани, што со финална изработка.

Го зедов преку DM STORE, му кажав на газдата да инсистира на нов, и да си доплатам веднаш за S3. НЕ бива вака со HTC-то, демек top of the line model, крајно разочаран.

ти се погодил томи, шо знам јас имам до сега 2 HTC едниот е 3 и ништо години стар Hero еднаш екранот ме зезаше ама им го однесов во она ПРОМО што е главен увозник и сервисер за нив и ми го средија еве го работи гајле нема.

Не верувам дека ми се погодил баш на мене...

Сега кога го вратив, ми вика, ти мења бои кога ке го притиснеш екранчето? Викам не, само трепери на бели бои ...
Аха, цела серија им се такви...

Вакво нешто, за HTC, и за телефон кој треба да им биде best seller, као, најдобар модел, е недозволиво. Барем за мене.
Teлефонoт почна екстремно да грее при употреба на 3g, почна да крчи кога ке треба да разговарам, кога ке треба да снимам... Уште кога го зедов, батеријата и правилната употреба не држеше еден ден...

Нов телефон. Од Кутија. Гледам по интернет, не сум само јас.


Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Одг: Совет за телефон
« Одговори #711 на: 10 Декември 2012, 23:17:58 pm »
и S II имаше доста проблематични кај нас,а и тој беше топ модел

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Одг: Совет за телефон
« Одговори #712 на: 10 Декември 2012, 23:28:50 pm »
Никој не им може на Т-мобајл

Месечна претплата 499
Неограничени разговори кон т-мобајл и т-хоум
Неограничен Мобилен интернет
100 минути кон другите мрежи


http://www.t-mobile.mk/public/promo-tarifi.nspx

И многу евтини телефони, во таа тарифа..

http://www.t-mobile.mk/public/doverba-24.nspx#&&/wEXBwUVQ29udHJhY3REdXJhdGlvblR5cGVzBQEyBQpQYWdlTnVtYmVyBQEzBRVVc2VyU3Vic2NyaXB0aW9uVHlwZXMFATEFBlRhcmlmZgUDNDgwBRBLb21wbGV0ZW5QcmVnbGVkBQEwBQZTb3J0YnkFATEFDE1hbnVmYWN0dXJlcgUCLTE=
100 минути се малку

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Совет за телефон
« Одговори #713 на: 10 Декември 2012, 23:32:36 pm »
На вип моментално сум на пакетот 500(таму незнам точно колку беше) со попустот ми иди 400 денари претплата а во неа имам 2000мин во вип,200 кон другите мрежи,1000мб нет и мислам нешто муфте пораки има ама порака немам пишано долго време така да не ме интересира.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Совет за телефон
« Одговори #714 на: 11 Декември 2012, 09:20:53 am »
Никој не им може на Т-мобајл

Месечна претплата 499
Неограничени разговори кон т-мобајл и т-хоум
Неограничен Мобилен интернет
100 минути кон другите мрежи


http://www.t-mobile.mk/public/promo-tarifi.nspx

И многу евтини телефони, во таа тарифа..

http://www.t-mobile.mk/public/doverba-24.nspx#&&/wEXBwUVQ29udHJhY3REdXJhdGlvblR5cGVzBQEyBQpQYWdlTnVtYmVyBQEzBRVVc2VyU3Vic2NyaXB0aW9uVHlwZXMFATEFBlRhcmlmZgUDNDgwBRBLb21wbGV0ZW5QcmVnbGVkBQEwBQZTb3J0YnkFATEFDE1hbnVmYWN0dXJlcgUCLTE=
100 минути се малку

ова е мизерен пакет ако сега склучуваш договор. Имаш подобри опции

Отсутен Диневски

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 492
  • www.imagine.mk
Одг: Совет за телефон
« Одговори #715 на: 11 Декември 2012, 12:43:52 pm »
ова е мизерен пакет ако сега склучуваш договор. Имаш подобри опции

Може не е толку мизерен ама стварно 100 минути не се баш многу посебно па затоа што многу корисници се на вип, џабе им е неограничено во т-моб кога сите им избегаа. Исто и интернетот им е ограничен на 3GB. Предност е што телефоните им се поефтини...

Мислам дека моментално оне извади најдобра понуда за 500 денари 5000 мин кон сите 5000смс и 5GB net, не е заебанција иако нивната финта е со наплата за воспоставување на повикот ама за кој како ја баш проверив месечно никогаш не сум направил повеќе од 200 повици.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Совет за телефон
« Одговори #716 на: 11 Декември 2012, 13:52:42 pm »
Тоа со наплатата на повици е срамна одлука. Ако веќе наплатуваат нека биде нешто симболично.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Совет за телефон
« Одговори #717 на: 11 Декември 2012, 13:55:27 pm »
Отиде One-X-от во сервис пак, за неполни 6 месеци... Истиот проблем со refresh rate-от, на бели и светли бои...

Брат ми има ист, од Т-Мобиле земен, колку што знам до сега немал вакви проблеми ??? ма да земен му е скоро, пред најмногу 2 месеци ...

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Одг: Совет за телефон
« Одговори #718 на: 11 Декември 2012, 15:52:03 pm »
Никој не им може на Т-мобајл

Месечна претплата 499
Неограничени разговори кон т-мобајл и т-хоум
Неограничен Мобилен интернет
100 минути кон другите мрежи


http://www.t-mobile.mk/public/promo-tarifi.nspx

И многу евтини телефони, во таа тарифа..

http://www.t-mobile.mk/public/doverba-24.nspx#&&/wEXBwUVQ29udHJhY3REdXJhdGlvblR5cGVzBQEyBQpQYWdlTnVtYmVyBQEzBRVVc2VyU3Vic2NyaXB0aW9uVHlwZXMFATEFBlRhcmlmZgUDNDgwBRBLb21wbGV0ZW5QcmVnbGVkBQEwBQZTb3J0YnkFATEFDE1hbnVmYWN0dXJlcgUCLTE=
100 минути се малку

ова е мизерен пакет ако сега склучуваш договор. Имаш подобри опции
Мизерен е по понуда а кошта 500 денари. Конкуренцијата нуди повеќе

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Совет за телефон
« Одговори #719 на: 11 Декември 2012, 15:55:51 pm »
ова е мизерен пакет ако сега склучуваш договор. Имаш подобри опции

Може не е толку мизерен ама стварно 100 минути не се баш многу посебно па затоа што многу корисници се на вип, џабе им е неограничено во т-моб кога сите им избегаа. Исто и интернетот им е ограничен на 3GB. Предност е што телефоните им се поефтини...

Мислам дека моментално оне извади најдобра понуда за 500 денари 5000 мин кон сите 5000смс и 5GB net, не е заебанција иако нивната финта е со наплата за воспоставување на повикот ама за кој како ја баш проверив месечно никогаш не сум направил повеќе од 200 повици.

kupuvanje na ekstremno skap telefon so dogovor 24 e spored mene losa opcija. kaj nas cenite se bezobrazno skapi so visoki pretplati za telefonite ama aj. veke nikogash nema da prdolzam dogovor za telefon.