Автор Тема: Дигалка - канал за изнајмување  (Прочитано 8475 пати)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Дигалка - канал за изнајмување
« на: 18 Октомври 2018, 20:02:20 pm »
Дали во Скопје има некој што изнајмува дигалка или канал за да си среди човек нешто под кола сам? Може и темата не е за тука, админ нека одлучи  ;)
>>>>><<<<<

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2932
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #1 на: 18 Октомври 2018, 22:06:20 pm »
Имаш отворен канал спроти paz, би требало да завршиш работа.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #2 на: 19 Октомври 2018, 08:58:16 am »
Види стварно :) се надевам дека не е змијарник

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!4v1539932177506!6m8!1m7!1sIHrLk2TGpI2h3sLiKuphdg!2m2!1d41.99716226318114!2d21.48508781373845!3f173.22342307575423!4f6.201235054497829!5f0.7820865974627469" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>
>>>>><<<<<

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6964
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #3 на: 19 Октомври 2018, 23:39:13 pm »
Дали во Скопје има некој што изнајмува дигалка или канал за да си среди човек нешто под кола сам? Може и темата не е за тука, админ нека одлучи  ;)
Добра идеја за бизнис. Кога може Гала самоуслужна перална, зашто да не и ова...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #4 на: 20 Октомври 2018, 00:06:24 am »
Каде е тоа ПАЗ?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6964
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #5 на: 20 Октомври 2018, 00:19:10 am »
Каде е тоа ПАЗ?
Де бе па и ти, ко да не си купувал Ранге Ровер до сега, после ЕлектроЕлемент, кај влезот во МЗТ.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #6 на: 20 Октомври 2018, 00:49:49 am »
Туууу џенем

Отсутен Kikulec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 64
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #7 на: 14 Ноември 2018, 15:59:31 pm »
Види стварно :) се надевам дека не е змијарник

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!4v1539932177506!6m8!1m7!1sIHrLk2TGpI2h3sLiKuphdg!2m2!1d41.99716226318114!2d21.48508781373845!3f173.22342307575423!4f6.201235054497829!5f0.7820865974627469" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>

Го проба каналот...? :)

Отсутен Kikulec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 64
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #8 на: 15 Ноември 2018, 21:27:10 pm »
Никој...? Ми треба на кратко да ѕирнам нешто под кола, па да не се акам за џабе до таму ако е полн со глупости...

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3263
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #9 на: 15 Ноември 2018, 23:34:04 pm »
Имате празен како платформа кај живинарска фарма Белимбегово, пред Јоки од лева страна на улицата.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5726
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #10 на: 16 Ноември 2018, 13:35:05 pm »
има и во кисела вода позади портокаловите згради карши фиком фактички...али џипси кинг го користат и за публик тоилет, камиони мислам дека сервисирале али и кола се става, само пазете каде цапате...  ;D ;D ;D

Отсутен silver

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #11 на: 11 Ноември 2019, 02:49:21 am »
Беше некој од споменативе канали ги испроба ?
Има некој друг предлог каде има канал и може да се искористи али да е чист?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6964
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #12 на: 19 Ноември 2019, 10:56:33 am »
@silver, Види овде:После Пнеуматик на Иво Лола Рибар, накај Млечен. Баш пред некој ден имаше пропаднато една кола, не го видел каналот изгледа.

https://goo.gl/maps/Un5Ly7anPv45z8Yk9

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #13 на: 19 Ноември 2019, 11:13:59 am »
Цел сервис може да напраиш, три канали има тука... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2932
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #14 на: 24 Ноември 2020, 17:56:31 pm »
Ако оди некој нека пише искустваSent from my MI 6 using Tapatalk