Автор Тема: здраво!шок абсорбер ,дали има нешто вакво кај нас и каде  (Прочитано 1593 пати)

Отсутен bubo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
    • Beautiful Girls from your city for night
мислење за овие ?

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
На другар (опел вектра) со 4ца внатре, слично вакво му ја скрши спиралата на легнат полицаец...

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Зошто би ти било вакво нешто? Не ти чинат спирали, амортизери?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Ѓубре, заобиколи со широк лак.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Уат д фак из дис?!

Отсутен bubo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
    • Beautiful Girls from your city for night
ja podobruva amortizacijata a i gi stiti amortizerite,inace se raboti za kia rio 2014 i na kaldrma ili kocka dosta e kako rastropana kolata a e nova!

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Нема да ти ги заштити амортизерита, а уште помалку ќе ти ја подобри амортизацијата.
Јас имав слични на 166-ката, назад ми лежеше пониско него што треба, па сакав да им „помогнам“ на старите пружини и амортизери. Ги извадив после 2 недели, завршив со Eibach пружини и Monroe амортизери. Растропаноста нема да ти се смени со вакви џирло производи.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bubo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
    • Beautiful Girls from your city for night
значи не дека нешто не е во ред со подвозјето така си е фабрички,туку како може да се среди да нема такво тропање,да е помека вожњата,по тапи да се ударите?

Отсутен bubo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
    • Beautiful Girls from your city for night
моментално имам други гумици не вакви на цели спирали многу помали и има разлика скока на лош автопат како пред да ги ставам

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Ако требало да ги има од фабрика ќе ги ставале. Штом е киа треба уште да е под гаранција па помини види во сервис што ќе кажат


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
значи не дека нешто не е во ред со подвозјето така си е фабрички,туку како може да се среди да нема такво тропање,да е помека вожњата,по тапи да се ударите?
Изолација.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6414
значи не дека нешто не е во ред со подвозјето така си е фабрички,туку како може да се среди да нема такво тропање,да е помека вожњата,по тапи да се ударите?
Продај киата и купи нешто постаро ама од повисока класа.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Новиве Кии се доста тивки, или барем таков впечаток ми дале. Оди во сервис.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Ова е најефтината киа, можеби и не е чудно што е така

Отсутен bubo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
    • Beautiful Girls from your city for night
нема ќар да се продаде:) да му ја поклонам на некој со 30000км,не е најефтина баш 13.500е ,за тивка е тивка на автопат,спие на автопат,може и гумите не ги бива ханкок викаат не биле ок.А за изолација каде може да се среди?