Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1928616 пати)

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10279
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12045 на: 17 Декември 2021, 02:00:43 am »
прво не знајме колку вози овај, освен одоко, второ, ете не возат, можел и дете да згазит, и крава, и возрасна личност, ама ко знајш дека имат такви што возат 100+ в село ќе си гледаш ти твојта гла да останит на рамеа, сега ја не вела арно што возел тој 100+ или колку и да возел, гледаш не ни кочит, не го гледат од колата паркирана што е тука, овај му се избацуват и то е то. Да кинисаше десно поголеми беа шансите да го заобиколит, подруг ударот ќе беше, ама ништо од тоа не било. јбг. Застани на патон пишуј казни, што да ти реча друго, како да ти помогна да ги опрајш не зна. не дека има нешто против тебе, да не се разбериме погрешно, таман работа. 

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8431
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12046 на: 17 Декември 2021, 02:05:43 am »
Теорија. :)

Ако мојта теорија за местото е точна, тоа е благ свиок.
Немало шанси ни да го види и без колата што е паркирана...

За брзината не дискутирам додека не каже стручно лице.
Спореди од око, колата што поминува од десно кон лево пред да удри идиотов...
Гледаш разлика? :)
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10279
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12047 на: 17 Декември 2021, 02:31:07 am »
Ама не зна ни тој колку возит, па за да спореда :D
Кај маркет рејсер ?Пушка е патот, барем на мапс, би требало да се гледат.
Друга работа кој има предност? кој кому сечит пат ?
« Последно менување: 17 Декември 2021, 02:44:51 am Bicikle »

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8431
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12048 на: 17 Декември 2021, 02:38:59 am »
Ти сакаш да си играш куро с'к, ама мене не ми е до заебанција.
Оставам на тебе и твоите сфаќања.
Не вреди до толку...
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10279
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12049 на: 17 Декември 2021, 02:44:06 am »
Ич не игра, и на зелено гледа да не имат некој залетан,замислен.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12050 на: 17 Декември 2021, 02:59:33 am »
Реално ова бацето со бмв се разбира, треба да го фрлат в затвор 10тина години и таму секојдневно да го возат. Остана некој без родител, син, маж заради недорастен куртон.

Присутен ivanxh

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 610
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12051 на: 17 Декември 2021, 08:17:16 am »
Беемиксу златен мој.
Ебено село е тоа. Па и дупла пуна линија да е, се вози 40 (со зборови: четириесет).

Додатен момент во пцуењево и колнењето ми е тоа што кретенот со бенвено е исто така од таму.
Тој веќе би требало _точно_ да знае дека во секој момент може да се приклучи некој од продавница во спротивен правец.

На крајот на краиштата, што ако не одеше Шкодата лево?
Што ако отидеше десно, ќе преживееше?
Кур мој, пак ќе му ебеше мајката моронот.

Ќе ми простите на сите тие курови,
ама пред 15-тина години вака во селски реон, сличен кретен прекрши на пола мој близок додека преминува улица пешки.
Вештаците рекоа дека возел 150.
Оди па види го... и да го видиш, џабе ти е.
И да... не отиде во затвор ѓубрето, затоа што "мој до мојега".

Нема никакво оправдување за летање со 1 мах низ град или село, брат.
Никакво.

Сум возел со 1 литар виски во мене, неколку круга низ Скопје.
Еве, не убив човек.
Еби му мајката. Судбина.


Генерално се согласувам со сѐ што кажа, али она последноно некако не е ни за фалење, ниту пак за спомнување.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12052 на: 17 Декември 2021, 08:22:59 am »
Пак Батинци а?

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12053 на: 17 Декември 2021, 08:59:23 am »
i sega ako vozit nekoj 200 ja trebit da zagina? Ili gi opravdujt glupostive moj? ednush vaka ima preseceno pat, i od togaj sve vakvi paranoi mi se prat-deka nekoj zaletan kje me prepolojt i gleda sledno kaj imat da se svrtit, sega e dosadno na sekoe da vrtish, ama ednus mojt da se skinit, ne 5 pati. A znasj deka ovde ne se postovaat bash zakonive, kje si pazis to e. I toj na prvomajska ni krivi ni duzni gi ispotepa i toa bash tie si sedea na crveno, ni lenta presekoja ni vozea ni pijani bea, ama ete nekoj se zakoja vo nimi. ovde to ti je

I drugiov da vozeshe po propis nemashe da zaginat, a sam reche deka tuka vozat ko ulaj. Ti kazav, od marov manastir do raskrsncana za dracevo shto se ojt batevo 130 vozeshe, i ko znajsh deka taka vozat kje si pazis. Ne kje vospostavuva ja ret i mir
e dovde me vozhese bateto. Po pobozhen ne su bil vo zhivotov.
https://www.google.mk/maps/@41.9396617,21.5003073,3a,75y,187.91h,86.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0Of_89vDFWzLY7Wrmabz8g!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

Не можам да проценам на кој акцент ми влечеш, се ми е некако измешано... Ако не е проблем може ли да кажеш?

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12054 на: 17 Декември 2021, 08:59:58 am »
Беемиксу златен мој.
Ебено село е тоа. Па и дупла пуна линија да е, се вози 40 (со зборови: четириесет).

Додатен момент во пцуењево и колнењето ми е тоа што кретенот со бенвено е исто така од таму.
Тој веќе би требало _точно_ да знае дека во секој момент може да се приклучи некој од продавница во спротивен правец.

На крајот на краиштата, што ако не одеше Шкодата лево?
Што ако отидеше десно, ќе преживееше?
Кур мој, пак ќе му ебеше мајката моронот.

Ќе ми простите на сите тие курови,
ама пред 15-тина години вака во селски реон, сличен кретен прекрши на пола мој близок додека преминува улица пешки.
Вештаците рекоа дека возел 150.
Оди па види го... и да го видиш, џабе ти е.
И да... не отиде во затвор ѓубрето, затоа што "мој до мојега".

Нема никакво оправдување за летање со 1 мах низ град или село, брат.
Никакво.

Сум возел со 1 литар виски во мене, неколку круга низ Скопје.
Еве, не убив човек.
Еби му мајката. Судбина.


Генерално се согласувам со сѐ што кажа, али она последноно некако не е ни за фалење, ниту пак за спомнување.
Јас со 2 литра виски имам возено ;D

Присутен ivanxh

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 610
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12055 на: 17 Декември 2021, 09:19:31 am »
Беемиксу златен мој.
Ебено село е тоа. Па и дупла пуна линија да е, се вози 40 (со зборови: четириесет).

Додатен момент во пцуењево и колнењето ми е тоа што кретенот со бенвено е исто така од таму.
Тој веќе би требало _точно_ да знае дека во секој момент може да се приклучи некој од продавница во спротивен правец.

На крајот на краиштата, што ако не одеше Шкодата лево?
Што ако отидеше десно, ќе преживееше?
Кур мој, пак ќе му ебеше мајката моронот.

Ќе ми простите на сите тие курови,
ама пред 15-тина години вака во селски реон, сличен кретен прекрши на пола мој близок додека преминува улица пешки.
Вештаците рекоа дека возел 150.
Оди па види го... и да го видиш, џабе ти е.
И да... не отиде во затвор ѓубрето, затоа што "мој до мојега".

Нема никакво оправдување за летање со 1 мах низ град или село, брат.
Никакво.

Сум возел со 1 литар виски во мене, неколку круга низ Скопје.
Еве, не убив човек.
Еби му мајката. Судбина.


Генерално се согласувам со сѐ што кажа, али она последноно некако не е ни за фалење, ниту пак за спомнување.
Јас со 2 литра виски имам возено ;D

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12056 на: 17 Декември 2021, 09:29:25 am »
Јас со 3 литра виски имам возено. Вискито во најлон се разбира.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12057 на: 17 Декември 2021, 09:40:53 am »
Јас со 3 литра виски имам возено. Вискито во најлон се разбира.
Што ги спомна кесите, ја растури центрифугата ;D

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10279
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12058 на: 17 Декември 2021, 09:45:32 am »
i sega ako vozit nekoj 200 ja trebit da zagina? Ili gi opravdujt glupostive moj? ednush vaka ima preseceno pat, i od togaj sve vakvi paranoi mi se prat-deka nekoj zaletan kje me prepolojt i gleda sledno kaj imat da se svrtit, sega e dosadno na sekoe da vrtish, ama ednus mojt da se skinit, ne 5 pati. A znasj deka ovde ne se postovaat bash zakonive, kje si pazis to e. I toj na prvomajska ni krivi ni duzni gi ispotepa i toa bash tie si sedea na crveno, ni lenta presekoja ni vozea ni pijani bea, ama ete nekoj se zakoja vo nimi. ovde to ti je

I drugiov da vozeshe po propis nemashe da zaginat, a sam reche deka tuka vozat ko ulaj. Ti kazav, od marov manastir do raskrsncana za dracevo shto se ojt batevo 130 vozeshe, i ko znajsh deka taka vozat kje si pazis. Ne kje vospostavuva ja ret i mir
e dovde me vozhese bateto. Po pobozhen ne su bil vo zhivotov.
https://www.google.mk/maps/@41.9396617,21.5003073,3a,75y,187.91h,86.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0Of_89vDFWzLY7Wrmabz8g!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

Не можам да проценам на кој акцент ми влечеш, се ми е некако измешано... Ако не е проблем може ли да кажеш?
Скопски xD
 Не влеча, чисто кически си зборува.

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10279
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #12059 на: 17 Декември 2021, 09:46:36 am »
Ај со кило ракија да ве вида како возите, со виски е лесно
« Последно менување: 17 Декември 2021, 09:51:41 am Bicikle »