Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1798683 пати)

Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9705 на: 30 Октомври 2020, 15:14:20 pm »
50г се по-ок количина за приготвување масло.
Реална потреба е за тие што се лечат затоа што брзо го трошат.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9706 на: 30 Октомври 2020, 15:21:34 pm »
50 грама е таман за една недела...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9707 на: 30 Октомври 2020, 15:58:28 pm »
Дај им све нека им е на тацна нека се предозираат нека си еб*ат мајката, сами ко не мислат ти ќе мислиш. Или нека го средат системот да нема потреба некој накроман да постанит.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4715
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9708 на: 30 Октомври 2020, 15:58:40 pm »
50 грама е таман за една недела...


Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9709 на: 30 Октомври 2020, 20:17:15 pm »
Едина информација што ја најдов е оваа:
https://herojnaedenden.mk/gradski-park-prirodonaucen-muzej-doktor-karaman-skopje-esen-2019/

Фала ти многу за потрагата @зоки-златен Повеќе од доволна насока ми беше тоа за да најдам плус податоци. Намерно или случајно, испадна скулпторот да е сограѓанин прилепчанец  ;D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9710 на: 30 Октомври 2020, 20:52:57 pm »
Само уље..

Уште полековит е со добра музика.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9711 на: 30 Октомври 2020, 22:17:52 pm »
Знајте некој што се излекувал ? Јер знам деца што фатија рак од чадење.

Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9712 на: 30 Октомври 2020, 22:52:18 pm »
Јас досега имам изшмркано 4 пакета од Freyherr 12% екстракт (читај: многу слабо)
_Дефинитивно_ ми помогнало во тоа за што ми требаше.

Високо концентрираното, што го користат за позаебани болести, е вистински мадрфакр во случаеви кога болеста е навремено откриена.
Не споделувам ништо подетално од очигледни причини.

Ако ме прашуваш мене, при рано откривање на било што:
CBD+THC - секогаш
Кемо - никогаш.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4776
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9713 на: 30 Октомври 2020, 22:54:51 pm »
Јас досега имам изшмркано 4 пакета од Freyherr 12% екстракт (читај: многу слабо)
_Дефинитивно_ ми помогнало во тоа за што ми требаше.

Високо концентрираното, што го користат за позаебани болести, е вистински мадрфакр во случаеви кога болеста е навремено откриена.
Не споделувам ништо подетално од очигледни причини.

Ако ме прашуваш мене, при рано откривање на било што:
CBD+THC - секогаш
Кемо - никогаш.
Freyherr претпоставувам е масло? Кај нас го има? Која цена? Можеш и во пп ако не сакаш во темава.

Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8143
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9714 на: 30 Октомври 2020, 22:56:33 pm »
Јас досега имам изшмркано 4 пакета од Freyherr 12% екстракт (читај: многу слабо)
_Дефинитивно_ ми помогнало во тоа за што ми требаше.

Високо концентрираното, што го користат за позаебани болести, е вистински мадрфакр во случаеви кога болеста е навремено откриена.
Не споделувам ништо подетално од очигледни причини.

Ако ме прашуваш мене, при рано откривање на било што:
CBD+THC - секогаш
Кемо - никогаш.
Freyherr претпоставувам е масло? Кај нас го има? Која цена? Можеш и во пп ако не сакаш во темава.

Тоа е легалното, без THC.
Го има во Zegin, за другите аптеки не знам.

Треба да е околу 2200 денари сега.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11708
  • Архитект
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9715 на: 30 Октомври 2020, 22:57:18 pm »
Едина информација што ја најдов е оваа:
https://herojnaedenden.mk/gradski-park-prirodonaucen-muzej-doktor-karaman-skopje-esen-2019/

Фала ти многу за потрагата @зоки-златен Повеќе од доволна насока ми беше тоа за да најдам плус податоци. Намерно или случајно, испадна скулпторот да е сограѓанин прилепчанец  ;D

Димо Тодоровски со Гроздоберка се бараше?

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9947
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9716 на: 30 Октомври 2020, 23:27:01 pm »
Разни искуства, ене го и Кили фуче, гајле нема.

Отсутен negoznam

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9717 на: 31 Октомври 2020, 07:23:31 am »
Дај им све нека им е на тацна нека се предозираат нека си еб*ат мајката, сами ко не мислат ти ќе мислиш. Или нека го средат системот да нема потреба некој накроман да постанит.
Точак, тоа ракијата што ја величиш е бетер него трева. Ко прво нема реални шанси човек да се предозира од марихуана, ко второ уљето е дар од природата.

Не генерализирај толку кога не си информиран.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43407
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9718 на: 31 Октомври 2020, 08:15:26 am »
Реално, и ракијата е дар од природата :D И некои многу силни отрови кои убиваат човек за 2-3 минути исто така се дар од природата. ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4715
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #9719 на: 31 Октомври 2020, 08:46:35 am »
Во МК, во една аптека сега за сега, може да се купи легално уље со THC, исклучиво со дупли рецепт (се издава на болни од рак, епилепсија, паркинс...и уште неколку заебани чуми). Реплек го произведува, има понизок процент на THC за разлика од странските производители (проверено на фармацефтски факултет) и за жал е огин скапо. Ова на сликава е за рак, кошта 10.000ден, зависно од дозирањето трае 2 недели до месец.



Пошто сум истражувал на темава од мука: уље со CBD е суплемент, со CBD и THC е лек. Тоа не значи дека ако буфташ 5 бакљи арачиново хејз дневно ќе бидеш здрав...зборувам за комерцијално медицинско уље произведено под соодветни услови и стандарди кое има специфична намена при лечење на одредени заболувања/симптоми од болести. Медицинското уље нема потреба да се пуши, капка под јазик, до сега никој што користел не се пожалил од нус појави, освен што е грдо е на вкус.

Од искуство со блиски, потврдувам дека помага со драстично намалување на бројот на епилептични напади кај дете 8год. (од неколку тешки на ден до 1 слаб напад неделно) и особено при паркинс 3та фаза кај ~70год човек, кој сега функционира, може да јаде сам, да се облече, претходно не можеше ни да седи. Доколку имате потреба зборувајте отворено со доктор, ќе ви објасни најубаво, дали е соодветно за конкретниот случај, на луѓево погоре им беше препорачано од локални неуролози.

И јас ја поддржувам декриминализацијата од неколку причини:
1. Поради конкуренција на пазарот, ќе стане финансиски подостапен лекот за оние што навистина им треба;
2. Контрола на квалитет, нема деца да се трујат со пестициди (најголемо зло од тревката на црно);
3. Ќе биде полабав просечниот шупак, пошто ракија очигледно не е за секој;
4. МК е стане популарна туристичка дестинација и ќе се влеваат милиони во буџет;
« Последно менување: 31 Октомври 2020, 08:52:23 am Molec »