Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1798647 пати)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1335 на: 19 Декември 2017, 10:25:36 am »
- зошто не ми дојде на свадба ?
- свадба ?! Кога си праел свадба ?
- не се прај наудрен, ти пуштив покана на фејс ;D

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8546
  • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1336 на: 19 Декември 2017, 10:30:44 am »
- мамички, бебево цел ден има температура и повраќа, пробав со тоа што ми рековте, ама никако да му помини... на лекар да не треба да го носам?

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1337 на: 19 Декември 2017, 10:41:49 am »
"Од кај знаеме дека кога луѓето се кремираат, не ги боли"  ;D

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6383
  • Бенве сие бенве
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1338 на: 19 Декември 2017, 11:00:10 am »
Сеа ми ѕвони пријател стоматолог, дошол ром со скршена единица, земал ја лепел со секундарен ама не бивало. Уште се смеам


Sent from my Samsung s8+ using Tapatalk

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1339 на: 19 Декември 2017, 11:08:19 am »
Ром поправа заби, циган лепи  ;D

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4715
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1340 на: 19 Декември 2017, 11:26:36 am »
- мамички, бебево цел ден има температура и повраќа, пробав со тоа што ми рековте, ама никако да му помини... на лекар да не треба да го носам?
Ова е најверојатно заебанција но, според мене треба да се полага за правење/раѓање бебе исто ко за дозвола за оружје, со обука со тестови, теорија, пракса, доказ за неосудуваност и здрав разум, доказ за финансиска потпора и способност за грижа за трето лице итн...ама неее ВРЕЕЕМЕЕЕЕ ЕЕЕЕ ЗАААА БЕЕЕЕЕБЕЕЕЕЕ....ДЕТЕ ЗА СЕКОЈ КРЕТЕН! Најлесно е да не го извадиш, ама после ќе патат сума луѓе ради твојата неспособност, јер ако си ти кретен веројатноста дека и детето ќе ти биде кретен е огромна.



Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1341 на: 19 Декември 2017, 11:53:26 am »
- мамички, бебево цел ден има температура и повраќа, пробав со тоа што ми рековте, ама никако да му помини... на лекар да не треба да го носам?
Ова е најверојатно заебанција но, според мене треба да се полага за правење/раѓање бебе исто ко за дозвола за оружје, со обука со тестови, теорија, пракса, доказ за неосудуваност и здрав разум, доказ за финансиска потпора и способност за грижа за трето лице итн...ама неее ВРЕЕЕМЕЕЕЕ ЕЕЕЕ ЗАААА БЕЕЕЕЕБЕЕЕЕЕ....ДЕТЕ ЗА СЕКОЈ КРЕТЕН! Најлесно е да не го извадиш, ама после ќе патат сума луѓе ради твојата неспособност, јер ако си ти кретен веројатноста дека и детето ќе ти биде кретен е огромна.



Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1342 на: 19 Декември 2017, 13:07:49 pm »
Од муабетов, на чоек срам да му стане што е кретен  ;D

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1343 на: 19 Декември 2017, 13:23:18 pm »
Клабери ми треба помош/совет .
Каде може да се пријави неправилна/нелогична/глупава/без срам сеча на дрва ? (освен фацебоок)
Сето тоа се случува на витачево . Висорамнина над Кавадарци.
+  тоа се прави по налог на шумското.


Коце, ако сечата е одобрена од шумското претпријатие надлежно за стопанисување со државните шуми, без разлика колку тебе да ти е нелогична, сечата е законска. Во секој случај, доколку се сомневаш во било какви незаконски активности поврзани со сечата пријавувањето се врши во Шумска Полиција.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8067
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1344 на: 19 Декември 2017, 14:44:06 pm »
Па во право е за фацебоок што го спомна. На фацебоок мамичките добиваат упатсва за лекарства, вакцини... на фацебоок се добиваат правни мислења од професионалци... на фацебоок се лечат комплекси... на фацебоок се обавуваат матичарски работи, свадби, крштевки...  на фацебоок се мери патриотизам и се оправа држава... уште малце полицијата за прекршоците во сообраќајот ќе пишела негативни поени на фацебоок... насколија висината на оценките на учениците ќе зависи од фацебоок профилот, кој повеќе глупави слики, тој повисока оценка...


Да бе, фацебук и степени на ракија ќе мери уште малку ако те прашаме тебе...

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8546
  • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1345 на: 19 Декември 2017, 14:53:15 pm »
Скраја да е... тоа е деликатна работа, не е едноставно како бебе со температура што повраќа цел ден. Сичко си има процедура.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17295
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1346 на: 20 Декември 2017, 12:44:47 pm »
Колеги, имате некој во ЈСП таму во управа или што е информиран за промени во правилници/закони?

Ми треба информација (или најтазе правилник што постои) за бесплатниот студентски билет.

Ако не сакате јавно, може и по ПП да се разбереме. :)

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2916
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1347 на: 20 Декември 2017, 13:01:52 pm »
Pisi im na stranata, znaat da vratat brzo. Ili pisi tuka sto te interesira?

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17295
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1348 на: 20 Декември 2017, 13:41:16 pm »
Pisi im na stranata, znaat da vratat brzo. Ili pisi tuka sto te interesira?

Sent from my MI 6 using Tapatalk



Почнале да одбиваат студенти кои се апсолвенти по втор пат за бесплатен превоз. Тоа е мерка која ги опфаќа сите редовни студенти, па ми треба писмена информација дека правилникот е променет, или пак општо најтазе правилник кај што е наведено кој има право на користење на бесплатен превоз.

Сметам дека немаат право да го прават тоа, и сакам тие што имаат право на превоз, да си го искористат истото.

Иначе пишано е на неколку места, во Министерство, во ЈСП, на факултетот и на студентски парламент, на Шилегов и кабинетот, па да почекам да врати некој.

Ако имате предлог за уште негде да пишам, кажете. :)

Отсутен Diablo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 465
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #1349 на: 20 Декември 2017, 13:46:00 pm »
Pisi im na stranata, znaat da vratat brzo. Ili pisi tuka sto te interesira?

Sent from my MI 6 using Tapatalk



Почнале да одбиваат студенти кои се апсолвенти по втор пат за бесплатен превоз. Тоа е мерка која ги опфаќа сите редовни студенти, па ми треба писмена информација дека правилникот е променет, или пак општо најтазе правилник кај што е наведено кој има право на користење на бесплатен превоз.

Сметам дека немаат право да го прават тоа, и сакам тие што имаат право на превоз, да си го искористат истото.

Иначе пишано е на неколку места, во Министерство, во ЈСП, на факултетот и на студентски парламент, на Шилегов и кабинетот, па да почекам да врати некој.

Ако имате предлог за уште негде да пишам, кажете. :)
Како може апосолвент по втор пат?Инаку ЈСП е под Град Скопје, ако имаш основа можеш во барака 16 мислам дека беше да поднесеш жалба ако те одбијат.