Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1928978 пати)

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11430 на: 09 Септември 2021, 13:49:29 pm »
Пробај со Авакс oxy power, или некој други за флеки што се, да поседи малце, ако и со тоа неќи нема чаре, или ѓубре или ако не ти смета ќе си ги носиш така.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6287
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11431 на: 10 Септември 2021, 09:47:06 am »
Ах, ќе пробаме и со друго средство, флеките се бели или впиени во материјалот не се забележуваат скоро, само како укрутен е од наслагите од ролоните,
смета само миризбата, не убо мириса заради нив кога ќе подиспоти мишката, инаку маиците се како нови, тешко за фрлање.

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1831
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11432 на: 10 Септември 2021, 09:59:17 am »
@Power to the people Top tip - за да го намалиш ова или за да не ти се повтори и на други маички, користи посуви антиперспиранти (спреј), по можност да немаат алуминиум или некој негов дериват.

Или најдоброто (и најскапо се разбира) е да користиш постојано активен кислород, исто во форма на спреј. Практично не мириса .. на ништо. На неутрален гас кој се користи во инхалатори.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5361
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11433 на: 10 Септември 2021, 10:31:54 am »
@Power to the people јас овај го користам, не остава флеки толку, мене 90% ми се сите маици црни, со овај најповеќе издржале без флеки шо не се вадат.


Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6287
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11434 на: 10 Септември 2021, 11:39:36 am »
Абе и нивеа не остава демек, ама со текот на годините се насобра.  ;D

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11435 на: 10 Септември 2021, 19:33:26 pm »
@dbl.dzo дебели џо  ;D кој стик/спреј/ролон има кислород и комплетна документација за да не остава траги.

@Simo - Carrier159 дали може да се "блокира" член на форумов?  :)
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11436 на: 10 Септември 2021, 20:38:51 pm »
Јас користам Кристални Камен од некоја хрватска фирма Марко и деостик од Фореверливинг, комбинирам како ќе ми дојде, никакви флеки.

Со овие сум раат и од здравствен аспект, не ми текнува како ги нарече кожниот лекар, повремено ми се појавуваше под пазувите нешто како атероми, болеа упм.
Ми објасни дека од тие средствата доаѓало до затнување на некои потни пори...под итно да го сменам стикот, односно да не користам ништо додека не се повлече состојбата.


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11437 на: 10 Септември 2021, 20:41:51 pm »
Од мене препорака за Old Spice, само обавезно да се провери дали е као гел (плаво внатре). Ако е белото, никако.


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11438 на: 10 Септември 2021, 20:52:37 pm »
Исто да се прави разлика меѓу deodorant и antiperspirant, ова што го спомна Класниот е deodorant, значи ти дозволува дa се потиш ама го елиминира мирисот.

Antiperspirant го спречува потењето. Знам дека е очигледно ама видете кои ви се приоритетите - мене лично мочуриште под мишка ми ствара нервоза и нелагодности, иначе долго време го користев Old Spice, сеа сум на Rexona Invisible Fresh антиперспирант, наводно против такви флеки на облека. Секако, пак прави флеки ама барем не шетам со круг во дијаметар на фамилијарна пица на маица ;D

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8436
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11439 на: 10 Септември 2021, 20:54:43 pm »
Мамички, значи колку сте фешан...
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11440 на: 10 Септември 2021, 21:37:01 pm »
Исто да се прави разлика меѓу deodorant и antiperspirant, ова што го спомна Класниот е deodorant, значи ти дозволува дa се потиш ама го елиминира мирисот.

Antiperspirant го спречува потењето. Знам дека е очигледно ама видете кои ви се приоритетите - мене лично мочуриште под мишка ми ствара нервоза и нелагодности, иначе долго време го користев Old Spice, сеа сум на Rexona Invisible Fresh антиперспирант, наводно против такви флеки на облека. Секако, пак прави флеки ама барем не шетам со круг во дијаметар на фамилијарна пица на маица ;D

Деодоранти користев, очигледно не се гаранција некому да не му се затнат потни пори.

Сега се присетив на еден чуден деостик што го имав купено, го шибаа агресивно на реклами но не се сеќавам на брендот, под пазуви бев цело време сув :) као да не се потам воопшто.
Од друга страна често ќе приметев дека маицата (t-shirt) ми е мокра на половината над колкот, пошто висев по шанкови си наоѓав оправдување дека сум се потпрел на мокар шанк ;D
Отидов на одмор во Турција, првата вечер се спремам за ноќно акање и се намачкав под пазуви, но пошто беше пекол се имаше отпуштено гелот и ми се разлигави по дланките.
Ај као да ги измијам, гледам водата бега, сува кожата.
Проблем, не можам да си ја навлажнам косата за да наместам фризурче :)
Наполнив со вода дланките како за миење лице и растрив низ косата, тече од косата по лице, се гледам во огледало, сува барут косата, не прима вода ;D
Проклетство, деостикот се понашаше као восок ;D
Затоа сум бил цело време сув под пазуви, а потта се слевала надоле и маицата љочка ;D

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11441 на: 10 Септември 2021, 21:46:52 pm »
Preporaka https://gillette.com/en-us/products/deodorants-and-body-washes/clear-gel-deodorant

Okolu 170 den se gi ima segde, Artic Ice, Cool wave i uste nekoj ne se sekjavam... letovo me spasija i od smrdea i od beli tragi.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8436
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11442 на: 10 Септември 2021, 21:52:22 pm »
Чичо да ви каже, користете од оние за мачкање ако веќе морате.
Тоа спреј што е - сето тоа беља прави на стари години. :)

Непазејќи на тие работи, со години користев редовно и на крај завршив со сечење под мишка.
Не препорачувам на никого, особено заради тоа што не се става анестезија кога ти влечат ткиво со тоа клештите (маму им јебем). :)
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11443 на: 10 Септември 2021, 21:54:27 pm »
Ова Жилет е гел. Исто и меннен спид стик гел е гел и исто убав :)
Лупз не сфатив што ти се десило? Од дезодоранс за прскање што ти се десило? Какво сечење? Да не користеше и упаљач или по напшки запалка додека се прскаше со дезодоранс? :)
Инаку јас користам се што постои, порано Рексона спрејовите ми делуваа, после на дове стиковите преминав, сега само геловиве ме спасуваат.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8436
  • Малерозен дрводарец
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #11444 на: 10 Септември 2021, 22:00:33 pm »
Мисе задеси поткожна заебанција, па воспаление, па чаури некои, па ќинење на суво трипати и преврски...

Гелче, вазелинче, такви работи може...
Финтата е да не се загуби подмачкувањето.
Секој производ што оди против твојата природа т.е. ќе те спречи да се потиш е како сам да си си пукал во колено.

** пиеш:
Некни ти ја пратив петата, мишкава поарно да не ти ја праќам оти ни Баже Клаус не спасува работа тука...
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.