Автор Тема: Некаков реалистичен Dream Car?  (Прочитано 37818 пати)

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #60 на: 26 Јануари 2017, 14:55:17 pm »
Чек сеа, реалистични dream cars или ...

Шо е ова сеа Aston-и ми споделувате. Бубрезите од цела фамилија да ги продадете нема да соберите пари ;D ;D

Ма не знам, темата врска нема со насловот, реалистичен а ставате коли над 100к евра, а се на се имот толку се нема да се продаде за да се остваре реалистичниот сон, ама битно ајде... можам и ја да ставам ферари Ф40, ама ни во живо нема да видам(видов само еднаш во Монако), а не па ке го купам некогаш. натам, у другиот живот ако се родам криминалец, да.

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #61 на: 26 Јануари 2017, 15:14:55 pm »
Па каков е тој "реалистичен" сон? Некако контрадикторна е цела тема, не сонувам јас за голфови и корси, јајцекршачи сонувам што чинат цела куќа најчесто.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #62 на: 26 Јануари 2017, 15:16:42 pm »
Just follow the rules for heaven's sake :)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #63 на: 26 Јануари 2017, 15:17:09 pm »


Па каков е тој "реалистичен" сон? Некако контрадикторна е цела тема, не сонувам јас за голфови и корси, јајцекршачи сонувам што чинат цела куќа најчесто.
епа ете сам си одговори

Некој има реалистичен сон, на пр. Окатавиа караван, ол роуд или 4трак како и да се вика

Некој има нереалистичен сон како тебе астон мартин итн инт :D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #64 на: 26 Јануари 2017, 15:21:37 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #65 на: 26 Јануари 2017, 15:23:03 pm »
Па можеби реално е за мене од кај ме знаеш, може работам да си ги остварам соновите не се бавам со кутриот јас сиромав никад ферари или астон нема да возам, немам таков став кон животот.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #66 на: 26 Јануари 2017, 15:27:51 pm »
Ако де, браво за тебе.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #67 на: 26 Јануари 2017, 15:29:22 pm »
Абе можеби дечкото има, кешки да има и да може да си дозволи, ама дај малце бидете реални и зрели... уништивте темите. друго е што посакуваме, треба реалната слика да ја покажеме, знам на секој амбициите му се големи, ама... не ви велам да се разочарувате, напротив, ама од југо на бугати... има исклучоци што ја сванаа темата... и Ауди РС6ка не е обичен караван од 100коња, тоа копа улицата, секако дека на некој е дрим кола караван да возе и може да си постира. Значи, нешто што можеш за 5-10 години ако се иде како што треба, да можете да си дозволете, освен ако не планирате да ограбете некоја банка, тоа ти е па друг муабет.

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #68 на: 26 Јануари 2017, 15:39:48 pm »
Па ај нека се стави горен лимит на колку смее да чини колата, колку и да е генералниот концензус за реалистично па ке ги едитирам постовите мои да не ја какам темата.

Јас најреалистично сега моментално само голф на ново можам да си дозволам, 1,9 тди брате то се не расипи. ;D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #69 на: 26 Јануари 2017, 15:46:37 pm »
Другар, секој со своја пресметка, овоа погоре што пишав не беше конкретно за тебе, општо за сите членови мислев, не мислев да те навредам нешто. Ни те знам, ни те познавам, ни па знам колку имаш, општо беше за сите. И јас напишав дека мојот сон е М4, што можеби и ќе можам да си го дозволам некогаш, ама реалноста гледано од сега, немам толку пари настрана и знам колкава ми е чергата, би сакал да имам и да си дозволам, ама имам прво други приоритети во животот, не е само колата ебаго и затоа си кажав дека можам да си дозволам финансиски најмногу барем (моментално во оваа состојба) 428и ф82 (не за друго, кредит немам јас земено, тоа ми е џокерот) :)

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #70 на: 26 Јануари 2017, 15:48:26 pm »
Не бе брат таман работа си ме навредил, баш ти си ми еден од по драгите членови овде. Онака си кажувам мој став на работите како ги гледам јас.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #71 на: 26 Јануари 2017, 15:51:30 pm »
Реалистичен дрим кар. Нешто што реално би можеле да го купите, да го увезете, да го регистрирате и релативно лесно да го одржувате. Сите сакаме Астони, Ферарија итн. Финтата е да биде нешто што е obtainable некогаш во животот.

Ја радо би Бугати Широн, ама реално, нема никогаш во животот да можам да си го дозволам. Поволна R8-ца за неколку години за 30-тина илјади евра.. Ете, можеби. That was the point.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #72 на: 26 Јануари 2017, 16:02:39 pm »
Мислам, самиот наслов кажува се, ама нема веза. Да речеме зимам 200 евра плата, кредит од 1000-2000 евра можеш да земеш, месечно да го исплаќам по 20евра, на 5-10 години. Не може да се дефенира темата, ама да речеме една годишна плата приближно толку да можеш да си дозволеш(да се задужеш, ако немаш) е мислам реалистично. Сега, секој си знае и си има своја потрошувачка и имачка(особено тие од немачка ;D ) и од таму би можеле да избереме да речеме реален Дрим Кар. Платата ја земав како пример, некој можеби има повеќе примања од различни извори, битен е профитот ;D

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #73 на: 26 Јануари 2017, 16:03:20 pm »
Па не е баш така едноставно, како што кажа tjolie кој какви приоритети има во животот. Кога можат македонци да градат куќи од по 500-600 илјади евра зошто па јас што не сум заинтересиран за градење куќи, ниту пак за фамилија, а сум презаинтересиран за брзи добри коли, евентуално да не си дозволам кола од толку пари?

Затоа предложив да ставиме еден лимит горен, нека бидат и 30тина илјади евра ако мислиш дека тоа е прифатливо за повеќето.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен InSides

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 857
  • ...кад звизде шурикени.
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #74 на: 26 Јануари 2017, 16:08:16 pm »
GTR R35, black, obviously. И гледам дека не сум единствен тука, па барем нема да има проблем со резервни делови.

Од друга страна... ако треба да бидам реален што е "можеби" достапно: