Автор Тема: Некаков реалистичен Dream Car?  (Прочитано 37820 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #45 на: 25 Јануари 2017, 22:40:58 pm »
Ако дрим кар ти е компромис кар - ок е караван. Мене дрим кар ми е нешто што ќе ми ги скрши јајцата кога ќе седнам да го возам.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #46 на: 25 Јануари 2017, 22:41:34 pm »
Да си жив и здрав!

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #47 на: 25 Јануари 2017, 22:42:09 pm »
И ти, што го потегна муабетот :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #48 на: 25 Јануари 2017, 22:43:38 pm »
Абе не ве разбирам, да не може чоек да си каже шо сака.

Кршете јајца бе не ви се мешам. Остајте ми го караванот на раат

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #49 на: 25 Јануари 2017, 22:52:34 pm »
Е ајде де. Можело „реалистичен“ дрим кар да биде Лексус ЛФА, Ферари, егзотично и ретко Порше или Мустанг од 60 и некоја, или Мицубиши Паџеро, ама не може фамилијарен болид.

Иди па најди НЗС...

Еве за инат уште еден



:)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #50 на: 25 Јануари 2017, 22:58:03 pm »
Заради квалитет на темава би ви предложил да постирате и пишувате инфо  како првиот пост на Зеро во темава.
Колку, како, зашто, спекс, плусеви, минуси....
Потрудете се малку мајку му.
Мрзи...  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #51 на: 25 Јануари 2017, 23:01:13 pm »
Е ајде де. Можело „реалистичен“ дрим кар да биде Лексус ЛФА, Ферари, егзотично и ретко Порше или Мустанг од 60 и некоја, или Мицубиши Паџеро, ама не може фамилијарен болид.

Иди па најди НЗС...

:)
Нема лимити, таман работа. Штом зеро во прв пост R8ца пукна како реалистичен дрим кар...
Туку, друго е муабетот: Разбирам јас некој да се разбуди намокрен и да каже „ух што сум сонувал една кола, спортска, љута брза ниска, страшна линија... мислам дека беше Lexus LFA...“, ама тешно ми е да замислам некој да се разбуди намокрен со сон за „тркачки“ караван....

Заради квалитет на темава би ви предложил да постирате и пишувате инфо  како првиот пост на Зеро во темава.
Колку, како, зашто, спекс, плусеви, минуси....
Потрудете се малку мајку му.
Мрзи...  ;D


Поддршка за прдлогот! :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #52 на: 25 Јануари 2017, 23:01:55 pm »
Поентата ми беше да избереме нешто што ќе може да се увезе, регистрира и релативно лесно да се оддржува во Македонија.
Уште по овој пост истото го помислив, ама нееееееее, стандард си се фура, а има слична ваква тема, за без објаснување, оти, како, што:
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,889.0.html

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #53 на: 25 Јануари 2017, 23:47:47 pm »
Моите два предлога се доста добри во тоа што јас сакам. Комфорност пред се друго. Тоа е Dream-от мој. А и се реалистични. Ете и Форестер може да влезе во конкуренција.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #54 на: 26 Јануари 2017, 00:06:19 am »
Моите два предлога се доста добри во тоа што јас сакам. Комфорност пред се друго. Тоа е Dream-от мој. А и се реалистични. Ете и Форестер може да влезе во конкуренција.

Комплетно се согласувам за ова. Не знам зашто на некого му е несфатливо како и зашто некој сонува поинаку од него.
« Последно менување: 26 Јануари 2017, 00:11:52 am velestrumf »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #55 на: 26 Јануари 2017, 01:47:12 am »
Следечи на листа

Alfa Romeo Giulia Sprint Gt 1600 (а може и Alfa Romeo Giulia Sprint GT Veloce 1750)



1600 кубика со два прекрасни Weber 40 DCOE 4 и 119 КС

Прекрасно количе од 950кг за Hillclimb возење, средни до високи обртаи, звукот на Weber-от, мерааааак!


-

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #56 на: 26 Јануари 2017, 01:56:34 am »


Да се вратиме на јајцакршачите, v8 vantage 5.3l supercharged 550hp
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #57 на: 26 Јануари 2017, 09:24:57 am »
БеСкоса, Либра караван (беш)е грда опција. Сега не е ;)
Мада секако, CLS седан е прва опција. Ама и шутинг брејк грдосијата баш ради грдосија поимот, е одлична опција. 350 CDI би било ок, ама само ок. 63-ка не знам дали би можело лесно да се оддржува, макар и 500-ка. 350 CGI џабе плинот ќе го јаде  :D ама звучи убаво.

Дрим - Сањаш, кар - капиш?
Сањам да дрифтам ЦЛС и у исто време со него круз еуро трип да правам секоја година по роднините.
Како да доловам...? Вкусот на ЦЛС ми е цело време на јазикот, во гради ми е всадена аурата негова - чакрите ми ги отвара  :D
Изолацијата на Мерцедес, подвозјето, комфорот, опремата, фрејмлесс стаклите бе бациии, да ги бацувам ;D

Да ми ги топли, гали и томка тестисите, нежно... И да праша - Добро ли е?

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #58 на: 26 Јануари 2017, 09:51:38 am »
Да си ми жив и нездрав ^ ;D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Некаков реалистичен Dream Car?
« Одговори #59 на: 26 Јануари 2017, 14:48:06 pm »
Чек сеа, реалистични dream cars или ...

Шо е ова сеа Aston-и ми споделувате. Бубрезите од цела фамилија да ги продадете нема да соберите пари ;D ;D