Автор Тема: Golf Rallye  (Прочитано 310275 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Golf Rallye
« Одговори #165 на: 23 Март 2011, 18:22:24 pm »
Golf Omni Rallye :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Golf Rallye
« Одговори #166 на: 23 Март 2011, 20:16:55 pm »
Голф Мулти Рели :)

Или мулти голф рели :)

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #167 на: 30 Март 2011, 22:43:38 pm »
 :)
« Последно менување: 06 Декември 2013, 17:04:13 pm 2fast4you »
   

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Golf Rallye
« Одговори #168 на: 30 Март 2011, 22:50:25 pm »
кога возилото ти е расклопено на тоа дереџе, зошто не ставиш звучна/топлотна изолација. Ѕирни ја и темата за изолирање: http://www.carclub.mk/index.php/topic,228.0.html
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Golf Rallye
« Одговори #169 на: 30 Март 2011, 23:01:21 pm »
Алал да ви е што да кажам...јас да ме прашаш мислам никој пат од ова нема да биде кола кога ја гледам ваква...да не беше Голф жал ќе ми паднеше! :)

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #170 на: 30 Март 2011, 23:19:46 pm »
кога возилото ти е расклопено на тоа дереџе, зошто не ставиш звучна/топлотна изолација. Ѕирни ја и темата за изолирање: http://www.carclub.mk/index.php/topic,228.0.html
Prvo:
ne sum zainteresiran sega za sega a mozda i voopsto za izolacija. Planiram duri i postoeckata da ja izvadam ;D
Vtoro:
Golfot i ke ostane vaka rasklopen kako sto go vikas bidejki ne planiram da vratam vo nego ama bas nisto. Gore na slikite kako e prikazan uste samo sedista i pojasi falat drugo nisto. A bidejki ke ostane taka rasklopen utre ako osetam potreba za izolacija ke moze toa da se napravi. Kako i da e fala na sovetot megutoa momentalno me interesira kilazata na voziloto ;D Poise KS na ton ili kilogram.
   

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: Golf Rallye
« Одговори #171 на: 30 Март 2011, 23:56:41 pm »
А зашто не ми ги враќаш теписонот тапацирите  ???
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #172 на: 31 Март 2011, 00:15:44 am »
А зашто не ми ги враќаш теписонот тапацирите  ???
Bidejki pravam kola koja ke mi bide spremna za na trki, a na takva kola ne i trebaat visok delovi i tezina. Vratite ke bidad zatvoreni od vnatresna strana megutoa ne so tapaciri tuku so Carbon taka da nema loso da izgleda ni od vnatre :)
   

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Golf Rallye
« Одговори #173 на: 31 Март 2011, 00:20:33 am »
па и не ти ни треба друго, шал таблата ти е супер, убави седишта и на вратите некое убаво тапацирче/пластика некоја полесна варијната и тоа е тоа, позади нека се гледа лим таман ќе имаш и простор да товараш позади ќе имаш едно 1000 литра багажен простор плус рамен под ;D хахаха

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #174 на: 31 Март 2011, 00:24:46 am »
па и не ти ни треба друго, шал таблата ти е супер, убави седишта и на вратите некое убаво тапацирче/пластика некоја полесна варијната и тоа е тоа, позади нека се гледа лим таман ќе имаш и простор да товараш позади ќе имаш едно 1000 литра багажен простор плус рамен под ;D хахаха
Ne pozadi ke mi bide smesten rezervarot, bidejki za fabrickiot veke nema mesto ke mu vgradam aluminiumski rezervar
   

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Golf Rallye
« Одговори #175 на: 31 Март 2011, 00:37:59 am »
па и не ти ни треба друго, шал таблата ти е супер, убави седишта и на вратите некое убаво тапацирче/пластика некоја полесна варијната и тоа е тоа, позади нека се гледа лим таман ќе имаш и простор да товараш позади ќе имаш едно 1000 литра багажен простор плус рамен под ;D хахаха
Ne pozadi ke mi bide smesten rezervarot, bidejki za fabrickiot veke nema mesto ke mu vgradam aluminiumski rezervar
i molimte edno milence na rezervoarot da staish, poubavo da izgleda ;D hahahah malku shala, ali koa kje se trgne shalata na strana vozilovo ima da bide zver :)

Отсутен Ludi Kure

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 219
Одг: Golf Rallye
« Одговори #176 на: 31 Март 2011, 05:18:13 am »
haha najaka mi e sal tablata + kontroli na volan ludilo, majstore ti si samo za vo pimp my ride alal da ti e :)

Отсутен Lazarus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • drive it like you stole it!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #177 на: 31 Март 2011, 08:22:16 am »
Доколку се штеди на тежина и не се ставааат тапацири, зашто тогаш се оди со шалт табла од голф 5? Зашто не нешто вакво? http://www.stackltd.com/st8100.html
...btw каде е Like дугмето?? Секоја чест за проектот!

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #178 на: 31 Март 2011, 10:08:40 am »
Доколку се штеди на тежина и не се ставааат тапацири, зашто тогаш се оди со шалт табла од голф 5? Зашто не нешто вакво? http://www.stackltd.com/st8100.html
...btw каде е Like дугмето?? Секоја чест за проектот!

Odsekogas sum kopneel za nesto takvo da ugradam vo nekoja kola megutoa tablata ja stavam od golf 5 prvo da izgleda fraerski a vtoro motorot sto sakam da go koristam sakam da ja iskoristam celata negova instalacija (znaci od motorot instalacijata i vnatresnata instalacija) i so nea ke mi bide kopetabilna salt tablata i site nejzini prekidaci i duri i parnoto. Zatoa e stavena salt tabla od golf 5 ;D
   

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Golf Rallye
« Одговори #179 на: 31 Март 2011, 10:34:49 am »
Проектот е супер, не му треба на количето ништо од теписони, непотребни пластики, тој што го кажува тоа веројатно не видел никад у живот тркачка кола. Едвај чекам да видам како ќе испадне на крај, инаку и јас би идел без оваа шалт табла. :)