Автор Тема: Сељаци  (Прочитано 14944 пати)

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Одг: Сељаци
« Одговори #60 на: 20 Јули 2016, 10:42:13 am »
Најсељаци  се возачите на VW, и по менталитет и по се....не дај боже на маса со нив да седнеш јајцата ќе ти ги отечат за квалитетот на VW.....

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Сељаци
« Одговори #61 на: 20 Јули 2016, 15:22:48 pm »
Jas pa ist seljak sum bil so site vozila so sum gi imal dosega ili pa mozi otkako go kupiv Audito sum stanal pogolem seljak ama nemam oseteno. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Одг: Сељаци
« Одговори #62 на: 21 Јули 2016, 17:10:44 pm »
Се смејам, само го истакнувам хејтеризмот према VW, не ми се омилена марка...;)......

Отсутен Bokica

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1475
Одг: Сељаци
« Одговори #63 на: 21 Јули 2016, 17:17:59 pm »
прашај само : како голфот , го бива ? ;D ;D ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен stefanel984

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1089
Одг: Сељаци
« Одговори #64 на: 21 Јули 2016, 17:19:31 pm »
Ќути брат, поуба кола немаш возено.....Бооо каква е еј..у ПМ.....бензин не трошит ич, ено 200 ставив 5 дена возам...;)..........

Отсутен SaseMajstorot

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 508
Одг: Сељаци
« Одговори #65 на: 22 Јули 2016, 02:34:02 am »
Najseljackiot muabet... Notarkata mu dava dokument da potpolni za kupoprodazba na likov, ovaj i go dava nazad:
-Abe na potpolni go ti, ja ke plata kolku sto trebat, pisuvaj ti!

Zenava mu objasnuva deka toj treba licno da si go potpolni dogovorot zaradi verodostojnost, a ovaj pak:
abe napisi go ti, kolku sto kostat ja ke plata sve sto trebat!

Se uvredi notarkata, se naluti..I vidov ne vidov, daj mu vikam sefe ja ke go potpolnam , sedi ti tuka.. :)


Ќути брат, поуба кола немаш возено.....Бооо каква е еј..у ПМ.....бензин не трошит ич, ено 200 ставив 5 дена возам...;)..........

A da, stvarno ne trosi benzin, posto e dizel !!  hahahahhaha
Како Југо нема друго! - и поарно шо нема!

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Одг: Сељаци
« Одговори #66 на: 24 Јули 2016, 10:02:54 am »
Најсељаци ми се возачите на Мерцедес, отвара врата вади сандала со карирана чарапа.
Втори по величина ми се сељаците со Гољф ТДИ со две И, едното ваљда треба обавезно  да се нагласи
дека е со црвено И.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Сељаци
« Одговори #67 на: 24 Јули 2016, 10:19:07 am »
Ќути брат, поуба кола немаш возено.....Бооо каква е еј..у ПМ.....бензин не трошит ич, ено 200 ставив 5 дена возам...;)..........

Во Прилеп на улица: стварно ти кажувам бе ко кандило троши.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Сељаци
« Одговори #68 на: 24 Јули 2016, 10:21:57 am »
Најсељаци ми се буквално сите што се понашаат како сељаци, без разлика дали возат кола, точак, автобус, пешачат, или ти се бутаат на шалтер у банка.
Типот или брендот на возилото, нема врска со дисфункционалниот ментален склоп.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: Сељаци
« Одговори #69 на: 24 Јули 2016, 10:49:48 am »
Не знам како да ја насловам темава, може и нема да има успех и ќе заврши во канта, ама морав да ја отворам... ;D :D :D :D 

Прашањето ми е следново :D Сопстениците на која марка (може и модел да се каже) автомобили се најсељаци ? ;D :D :D Ме сфаќате нели ? Се знае што подразбираме под сељачење со кола. :)

Како да ставам анкета ? ;D




https://www.facebook.com/ihateaudidrivers/?fref=ts

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Сељаци
« Одговори #70 на: 24 Јули 2016, 11:36:25 am »
Најсељаци ми се буквално сите што се понашаат како сељаци, без разлика дали возат кола, точак, автобус, пешачат, или ти се бутаат на шалтер у банка.
Типот или брендот на возилото, нема врска со дисфункционалниот ментален склоп.
Секако дека не е до возилото, ниту до златниот ланец ни до прескапиот мобилен, ама ете... се вклопуваат некако во карактерните одлики на поимот.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен mk2b

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 241
Одг: Сељаци
« Одговори #71 на: 26 Јули 2016, 10:15:05 am »

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Сељаци
« Одговори #72 на: 26 Јули 2016, 11:08:16 am »
Најсељаци  се возачите на VW, и по менталитет и по се....не дај боже на маса со нив да седнеш јајцата ќе ти ги отечат за квалитетот на VW.....
Ракија пијаш? ;D