Автор Тема: VW vs OPEL  (Прочитано 51143 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #15 на: 19 Октомври 2011, 22:53:11 pm »
шо се фативте толку за опел бе? :)

Битен играч на наше тржиште, ем има „хардкор“ следбеници ;D ;D ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #16 на: 19 Октомври 2011, 22:55:42 pm »
или има толку "омраза", или има "страв" од него... не знам... :P

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #17 на: 19 Октомври 2011, 22:57:43 pm »
Волксваген = Дизел   Опел = Бензин
Сите истото го пишувате,а никој освен дени  не посочи дека и инсигнија има добрати дизел агрегати

Помеѓу малите компактчиња би го одбрал Поло бидеќи си е крал во својата класа
За секојдневен семеен компакт би идел на Голф (иако цената му е повисока одошто вреди :) )
А за голем компак лимузина би ја одбрал Инсигнијата,иако пасатот е добро скоцкан!
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #18 на: 19 Октомври 2011, 22:58:25 pm »
Боки не пали огинче, и не прај разор кај германциве :)


Па ми се качија на глава се против јапонците јадеа бурк ајде сеа да ги видам меѓу себе што ќе направат :):):):):)

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #19 на: 19 Октомври 2011, 23:01:26 pm »
Боки не пали огинче, и не прај разор кај германциве :)


Па ми се качија на глава се против јапонците јадеа бурк ајде сеа да ги видам меѓу себе што ќе направат :):):):):)
они јаделе бурек за јапонците, а вие јапонците не јадевте за германците? само "ќутевте" и набљудувавте ситуација? :)

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #20 на: 19 Октомври 2011, 23:02:28 pm »
Боки не пали огинче, и не прај разор кај германциве :)


Па ми се качија на глава се против јапонците јадеа бурк ајде сеа да ги видам меѓу себе што ќе направат :):):):):)
они јаделе бурек за јапонците, а вие јапонците не јадевте за германците?
Ние само ја кажуваме вистината ама вистината увек боли :)

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #21 на: 19 Октомври 2011, 23:05:27 pm »
Боки не пали огинче, и не прај разор кај германциве :)


Па ми се качија на глава се против јапонците јадеа бурк ајде сеа да ги видам меѓу себе што ќе направат :):):):):)
они јаделе бурек за јапонците, а вие јапонците не јадевте за германците?
Ние само ја кажуваме вистината ама вистината увек боли :)
тоа е вистина од ваша гледна точка, од друга гледна точка, вистината е многу поразлична... а некогаш, од што боли, па не може чоек да ја согледа... :)

затоа викам јас... ствар е на вкусови, вакви теми, за некои се интересни, ама генерално воопшто не се... секој ќе си го брани тоа што повеќе му лежи на срце, па макар и за некој друг да е тоа тотално погрешно... :)

како што веќе некои се изјанија, дека би биле ЗА инсигниа, а не за пасат, поради мотор или лепота... тоа е врз основа на свое мислење, и вкус нели... :)

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #22 на: 19 Октомври 2011, 23:15:38 pm »
хихи гелдам јас блокови ќе јадам хахахахаха

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #23 на: 19 Октомври 2011, 23:20:23 pm »
хихи гелдам јас блокови ќе јадам хахахахаха
ех.. таман работа...

се работи за вкус, затоа мислам дека нема поента да се дискутира на вакви теми.... јас никад не сум пишувал по вакви теми, али мислев дека малце глупаво звучи потценување и преценување на одредени брендови, врз основа на свој вкус, и рекла-казала муабети. мислам очигледно, ти си купил хонда, зошо тебе лично ти се свиѓа, и мислиш дека е тоа најдобар избор за тебе, како што ја сум земал опел, баш поради истите причини, и сите други шо возат други коли. нормално е да го браниме тоа што го иаме... само мислам дека е непотребна дискусија на вакви теми, зошо поради лични интереси, многу често се праи непотребна тензија и слично.

а коа сме кај темата, јас скоро во сите случаи би зел Опел... единствено не би зел Корса, ама па и не би зел Поло, зошо е преценето за кола од неговата класа... али секогаш би Астра пред Голф (кога би морал да бирам, иначе не би зел од новата Астра), и Инсигниа пред Пасат...

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #24 на: 19 Октомври 2011, 23:22:31 pm »
Заклучок корсата не ја бива. Друго од темава тешко дека ќе се заклучи. :)

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #25 на: 19 Октомври 2011, 23:23:33 pm »
Заклучок корсата не ја бива. Друго од темава тешко дека ќе се заклучи. :)
дефинитивно :)

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #26 на: 19 Октомври 2011, 23:27:23 pm »
хихи гелдам јас блокови ќе јадам хахахахаха
ех.. таман работа...

се работи за вкус, затоа мислам дека нема поента да се дискутира на вакви теми.... јас никад не сум пишувал по вакви теми, али мислев дека малце глупаво звучи потценување и преценување на одредени брендови, врз основа на свој вкус, и рекла-казала муабети. мислам очигледно, ти си купил хонда, зошо тебе лично ти се свиѓа, и мислиш дека е тоа најдобар избор за тебе, како што ја сум земал опел, баш поради истите причини, и сите други шо возат други коли. нормално е да го браниме тоа што го иаме... само мислам дека е непотребна дискусија на вакви теми, зошо поради лични интереси, многу често се праи непотребна тензија и слично.

а коа сме кај темата, јас скоро во сите случаи би зел Опел... единствено не би зел Корса, ама па и не би зел Поло, зошо е преценето за кола од неговата класа... али секогаш би Астра пред Голф (кога би морал да бирам, иначе не би зел од новата Астра), и Инсигниа пред Пасат...
Да разјасниме не ми е целта да понижувам или да вреѓам. Љубител сум на автомобили и тоа премноги подеднакво ми се сите и што и да би имал пак ќе ми биде мило за него.

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #27 на: 19 Октомври 2011, 23:28:02 pm »
Сепак се прави само дискусија аман :):):):):)

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #28 на: 19 Октомври 2011, 23:28:49 pm »
Поло боље од Корса
Голф бољи од Астра
Пасат бољи од Инсигниа


Поло боље од Корса;
Астра боља од Голф 6;
Пасат бољи од Инсигниа.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: VW vs OPEL
« Одговори #29 на: 19 Октомври 2011, 23:31:28 pm »
@bokicivic: не де.. не реков ја такво нешто. разбирам дека е само дискусија, па затоа и дискутираме... не мислев ништо лошо...