Автор Тема: Помош на пат. (Амсм и слично)  (Прочитано 6228 пати)

Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #15 на: 28 Мај 2022, 19:00:14 pm »
Vozzi нешто ептен ја фалеа пред јас да земам пакет, а како што читав искуства скоро - сеуште ја фалат обични корисници по форуми.
Просечниот response time за излегување на помош им е 30 минути  :o

Скоро пишував:

За помош на пат, да напишам пред летово. Проверете ја Vozzi српската апликација/фирма. Ги имаат променето пакетите и сега се подобри. Јас лани во јули зедов 2200 денари годишно, ќе го земам пак тој пакет. Ништо не искористив ни во МКД, ни во странство, се надевам така и да остане.

Пак ќе земам во јули годинава. Со новите пакети мислам дека следува да подариш еден локален пакет (за низ Македонија) некому.
И да надополнам - Vozzi е врзано за тебе како корисник, не за колата. Можеш да го искористиш ако се возиш и во туѓа кола.

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6104
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #16 на: 28 Мај 2022, 20:12:08 pm »
И со АМСМ е исто - не е за колата врзано, туку за човекот.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #17 на: 29 Мај 2022, 00:25:05 am »
Мене ме интересира некој што имал потреба како прошол со тие таквите АМСМ, VOZZI и кои се` уште ги има.
Дали некој со  VOZZI на пример, ја искористил нивната услуга надвор од државава и како прошол?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #18 на: 04 Јуни 2022, 23:06:58 pm »
АМСМ од три шлепања во Скопје за едното се изначекав 6 часа да дојдат во едно Скопско село, другите беа околу саат...

Бев вукојебина ми се откачи моторот во кривина и така останав на сред кривина ни вода ни дрво за сенка. Со колегата лежи на трева цел ден и чекај сега ќе дошле иделе само тоа кажуваа на телефон...
Дури и прекувремено фатив 4 часа на работа за кои не бев платен...
Јбг склучиле тендер со нив...

Имам инфо дека шлеп од ПСС доста се чека.



По мое никако договори претплати.
Ако има потреба барај шлеп кој ќе дојде, ако не доаѓа ќе викнеш друг кој ќе дојде а не да го чекаш цел ден.


Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #19 на: 08 Јуни 2022, 09:26:07 am »
Мене ме интересира некој што имал потреба како прошол со тие таквите АМСМ, VOZZI и кои се` уште ги има.
Дали некој со  VOZZI на пример, ја искористил нивната услуга надвор од државава и како прошол?

Јас кликнав еден воззи пакет, злу не требало, па се надевам дека нема да имам прилика да го искористам.
« Последно менување: 08 Јуни 2022, 11:44:09 am AUUU »

Отсутен stavrov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 513
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #20 на: 08 Јуни 2022, 10:22:15 am »
Мене ме интересира некој што имал потреба како прошол со тие таквите АМСМ, VOZZI и кои се` уште ги има.
Дали некој со  VOZZI на пример, ја искористил нивната услуга надвор од државава и како прошол?
Јас клокнав еден воззи пакет, злу не требало, па се надевам дека нема да имам прилика да го искористам.
И јас сум претплатен на VOZZI од лани летото. Имав доста препораки од шлеп служба кај мене во градот што соработува со нив.

Sent from my SM-G998U1 using Tapatalk


Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #21 на: 08 Јуни 2022, 21:49:49 pm »
Jas planiram vozzi da si platam. Sega na servis ke prasam dali so prodolzenata garancija mi vazi Citroen assistance. Ako ne vazi si zeam. Ne se znae citronceto koga ke naprai chalam

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Одг: Помош на пат. (Амсм и слично)
« Одговори #22 на: 09 Јуни 2022, 10:07:39 am »
Jas planiram vozzi da si platam. Sega na servis ke prasam dali so prodolzenata garancija mi vazi Citroen assistance. Ako ne vazi si zeam. Ne se znae citronceto koga ke naprai chalam
Ако им е исти принципот како и кај VW, би требало да важи. Мојата кола е со основна гаранција од 2 год плус продолжена гаранција од 3 години, и за цел период важи помош на пат.