Автор Тема: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки  (Прочитано 157381 пати)

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #855 на: 26 Октомври 2014, 21:43:50 pm »
 ;D ;D ;D si ima nekoi bolesti elektricni ali bitno pali i vozi, ....znae nekad da se skapes od verglanje a da neke da zapali.... po nekoe vreme ke zapali bezproblem, ili po uzdolnica kontakt i kumplug i voala, problem so centralno ima nekogas zaklucuva i odma otklucuva vratite si se ok zatvoreni... so kluc centralnoto ke zakluci, mozebi mi e pri kraj acumulatorot,.,...  prednite brisaci znaat da seckaat, zadniot go izvadiv i podmackav pee, predbnniotima poveke reaqbota  ke3 sredam ponataka ;)

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #856 на: 26 Октомври 2014, 23:01:22 pm »
Подмести ги шарките на вратите и ќе ти се среди централното. ;) Типувам на возачката врата, штом со клуч (нели малку повеќе отпор ќе му даеш) заклучува. Од мајка-фабрика не се наштелувани перфектно како што треба. :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Огромна благодарност до @achtung, голема услуга ми учини. Респек!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Еееее, фала веле за честа ама да ја истераме работава до крај нема да е лошо :D:D:D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Ќе ја биде ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Не сум пуштил максимално о највелики поздрави и благодарности за Миле Џонтровичи што проба да го опраи и СалеСк што најде начин да ми го опраи лаптопот.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Оооо бидна? Браво, баш ме израдува. Не беше џабе муката. Маестро Сале, секоја чесС. Добијаш пиво од мене и ултра-штрумф.

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3845
Огромна благодарност до Fic_CC и Armex за несебичната спаувачка мисија @Bogomila кооперација!

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Нема проблем кога се работи за спасување на колега клабер, кое вклучува и возење на добро ауто! ;D

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг:
« Одговори #864 на: 19 Јули 2015, 13:39:42 pm »
:-)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг:
« Одговори #865 на: 19 Јули 2015, 15:13:49 pm »
Вo секoе време!

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #866 на: 16 Август 2015, 19:42:46 pm »
Благодарност до Мартин Алфиста за укажаната помош вчера!

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #867 на: 16 Август 2015, 22:25:38 pm »
Среќа имав карики и радилица за TDI во летната кујна, татко ми комода потпираше со нив. ;D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #868 на: 17 Август 2015, 07:19:43 am »
Ти реков ја дека ќе се најдат..

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг:
« Одговори #869 на: 12 Септември 2015, 00:22:18 am »
Благодарност до членот @ursa1986 за природниот планински мед што ми го донесе.  Вакво нешто не се наоѓа во продавница. И на вкус и на мирис одличен. 

Обавезно ќе си земам уште некоја тегла за зимница.