Автор Тема: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки  (Прочитано 157292 пати)

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1855
  • Renault Megane R26
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #720 на: 05 Февруари 2014, 00:56:55 am »
Тоа значи дека има многу луѓе на форумов што му веруваат на човеков,а тоа не е случајно ;)

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1624
Одг:
« Одговори #721 на: 05 Февруари 2014, 01:01:03 am »
Pak kje povtoram,ne vikam deka deckoto laze ili bilo sto. Poentata mi e deka prikaznata e krajno neverojatna. Ne e negova astrata, taka i nego mu kazale. Aj go zatupevme. Nema veze.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #722 на: 05 Февруари 2014, 01:04:54 am »
Уопште не ми е битно дали ми верувате, или не. Тоа што јас го видов, прочитав и искусив возејќи ја колата ме увери во целата приказна.
Фактури ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ и по ничиво барање нема да објавам на форум затоа што НЕ СЕ МОИ.
Продужете со расправање, слободно.
Поздрав до наредна прилика.

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1624
Одг:
« Одговори #723 на: 05 Февруари 2014, 01:08:57 am »
Ne se raspravame. Diskutirame kade e mozno da otisle tolku pari u servisiranje. Sepak e prosek brend. Ne e premium. Da e benz ili bmw bi bilo pologicno so ogled deka zamenskite delovi se preskapi.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #724 на: 05 Февруари 2014, 01:09:30 am »
Уопште не ми е битно дали ми верувате, или не. Тоа што јас го видов, прочитав и искусив возејќи ја колата ме увери во целата приказна.
Фактури ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ и по ничиво барање нема да објавам на форум затоа што НЕ СЕ МОИ.
Продужете со расправање, слободно.
Поздрав до наредно прилика.  шлепање.

 ;D ;D ;D ;D

Иначе ако нешто ви значи, јас потполно им верувам на двајцата, и на Мартин и на другарчето :) А како толку кеш отишол за тоа, не знам :)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #725 на: 05 Февруари 2014, 01:13:22 am »
Ne se raspravame. Diskutirame kade e mozno da otisle tolku pari u servisiranje. Sepak e prosek brend. Ne e premium. Da e benz ili bmw bi bilo pologicno so ogled deka zamenskite delovi se preskapi.

ако некој си ја одржава колата пиц пец да му биде, како нова, секако ке потроши толкава сума на пари во период од 5 години. мајсторот си љушти редовно, и тоа се по 1300 евра годишно...на времето и јас така правев... еден лагер да ми збучи на тркало ги мењав сите. едно цревце од кочница да ми протече мењав ЦЕЛ КОЧИОНЕН СИСТЕМ КОМПЛЕТ.. ама имав и можев да си го дозволам тоа... иако беше застава во прашање, не беше ни тогаш толку евтино, но компаративно не е толку скапо како опелот во секој случај...

Иначе ако нешто ви значи, јас потполно им верувам на двајцата, и на Мартин и на другарчето :) А како толку кеш отишол за тоа, не знам :)

ако го сервисирал во овластен сервис јас знам...поише од пола е во раб. рака и маржа на делови.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1624
Одг:
« Одговори #726 на: 05 Февруари 2014, 01:15:41 am »
Ok. Se soglasuvam deka odrzuvanje vozilo cini pari. Ama sepak se premnogu pari za taa kola.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #727 на: 05 Февруари 2014, 01:20:37 am »
Ok. Se soglasuvam deka odrzuvanje vozilo cini pari. Ama sepak se premnogu pari za taa kola.

по твој норматив да.... и по мој исто така... но ако луѓето имаат доволно приливи за да одржуваат возило на тој начин тогаш е возможно. јас веројатно би го спуштил за 3-тина од вредноста и би го продал оној момент кога откажал моторот. со назнака дека продавам такво возило со мотор при крај од векот... но ете, може чоекот е заљубен “до уши“ во тоа возило... може пенетрира во ауспух... може и скинал љумфер на невстетат што ја сака во тоа возило... може свашта да биде...

што те чуди овој потег, кога сме сведоци како на обично мочано југо се тура мотор од 1000 евра и бандажи со гуми од 1500 евра, за да се врши некакво курчење со истото по градско селските улици, а има љубов и пасија кон застава-југо...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #728 на: 05 Февруари 2014, 01:34:50 am »
8000 евра да вложиш во возило и пак да не е како шо треба,тука нешто не ми е јасно.Поправо повеќе работи не ми се јасни. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #729 на: 05 Февруари 2014, 07:21:45 am »
Си купил половна кола за 6.000Е, дизел. Од сервисна историја знаеш дека ништо не знаеш.
Си ставил брдо пари во неа(не навлагам во вистинитоста на износот), што по некоја логика значи дека се ставани оригинални делови.
Колата откажала без предупредување.

Логично ми доаѓа да прашам, каде е одржувана колата, кој го сменил моторот, кој бил задолжен за состојбата на колата?

Ако се работи за лош сервисер, истово може да се случи и со BMW, Benz, Audi etc., а нив не верувам дека некој разумен би би ставил најдолу на списокот при избор на возило.

Фали Маршер на темава, зошто конкретно, сервисира Опел.

Отсутен TRPEE

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1542
Одг: Re: Благодарности и пофалби за дадени совети и преп
« Одговори #730 на: 05 Февруари 2014, 10:01:19 am »
I glanc nova kola se desilo da nezapali. Neznaci deka treba da Ja frlis. Tehnikata ke si najde nacis da zatai.
Moze I 100000 EUR da filis I pak da nezapali. Jebiga toa e :)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #731 на: 05 Февруари 2014, 10:54:18 am »
Потреба да лажам - немам, поготово не на место, на кое сум се трудел неизмерно да стекнам некоја доверба.
Второ, лажење за туѓа несреќа, која снашла мој најдобар другар и неговото семејство, е веќе апсурд.
Во моментов немам перманентна интернет конекција за да објаснам што читав дека е менувано во колата, но во прва прилика, специјално за сите што викаат дека лажам, ќе напишам дел од работите кои паметам дека ги прочитав како заменети.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #732 на: 05 Февруари 2014, 15:05:41 pm »
Благодарност до Allexxander за навлаката за волан што ми ја даде.
Немај гајле, битно си легна убаво  :)

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #733 на: 06 Февруари 2014, 18:39:39 pm »
Имаше и тука случај на форумов(не ми текнува точно на членот)купи половна Тигра, ако се сеќавам добро мислам за жена му.Слично и на овој случај смени се живо и диво на колата и потроши во делови скоро исто колку и што ја купи.Мислам дека сите сервиси му ги правеше Маршер.Никој не се дрзна да му каже нешто или па да го направи ненормален.Значи постојат такви случаи и сами сме билие сведоци на еден таков,а  вие направивте ко да ви кажа дека видел диносаурус како пие кафе во Броз.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: Благодарности и пофалби за дадени совети и препораки
« Одговори #734 на: 06 Февруари 2014, 19:28:26 pm »
Да, nevian колку што се сеќавам беше со тиграта.